Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KEndre

    HÁZIGAZDA

    válasz bullseye #14 üzenetére

    E harmadik cél a járható út, szerintem is. Lobbizni kell a politikusoknál. Lehetetlen állapot, hogy minden itt a legsz@rabb az eu-s régióban. Többször kellene a médiát bevonni, jó példa erre Kálmán András, aki ezt profi módon csinálja. Fogást azért lehet rajta találni. ;)

    A támadható pont az adathordozók árában lévő átalánydíj. Ha ez megfúrható (miért is nem?), összeomlik a kártyavár. Gyerünk. :C

    Arról már nem is beszélek, hogy ez a bírói oktatás minimum egy, a Legfelsőbb Bíróság Elnökéhez írt beadványért kiált.

    Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

  • Atreide5

    csendes tag

    válasz bullseye #14 üzenetére

    Kedves Bullseye!

    Örülök pozitív, támogató hangú visszajelzésednek!

    Ennél sokkal több mindent eltűrök, egyszerűen csak okítási céllal kívántam üzenni a kedves jóembernek hogy ez egy komoyl téma, nem egy flame amibe irogatunk 15 marhaságot aztán kihal az egész mert értelmét veszti a topic..

    Toborzás, avagy a szervezet célja, a jelenleg fogalmazás alatt álló alapszabály szerint:
    ''
    Hatékony érdekegyeztető, jogi- és érdekvédelmi közösséget kívánunk képezni
    azon magyar alkotók, illetőleg a téma területén motivált személyek aktív
    részvételével, akik a fogyasztók és az alkotók érdekeit is szem
    előtt tartva, mindezek érdekeiért egy-egy ügyben külön-külön, de együttesen
    is kiállva, felelős publikációs, koordinációs, harmonizációs, továbbá a
    jogalkotással és módosítással kapcsolatos javaslati és operatív munkát
    végeznek.
    ''

    Ez a szöveg még munkaanyag, sokfelől pofozgatható. Amint Leskó Úr, Szóvivő Elnökünk (pár napon belül) nem tud időt szakítani, addig a háttérben - s valamilyen formában itt az előtérben is - folytatjuk munkánkat.

    a ''megmutatni az Asvának'' meg a ''mártírkodjunk még pár hónapig a fogyasztókért'' az bizony csak valami nevetségesen rövidtávú és együgyű cél lenne. természetesen mi _komoly_ változásokat akarunk, aminek nem scak alapot de hangot is kell adni. Most a háttérben a jogi alapozás folyik, ehhez várunk igazán segítő kezeket, hosszú távra.

    Az ''előmozdítani a törvényes szabályzás változtatását'' ügyben megközelíthetőleg milyen operatív vonalat tudnál képviselni? Amennyiben ez nem kicsit személyes, úgy válaszodat emailben várom (és komolyan várom). ;)

    [ Üdvözlettel: Németh Róbert ]

  • KEndre

    HÁZIGAZDA

    válasz bullseye #17 üzenetére

    Igen, Ő biztos felvállalná, a szabadszoftverek kérdésében is az általam jónak vélt oldalon állt.

    Érdemes lenne Petkó Andrást (MDF) is megkeresni, biztos vagyok benne, hogy elmélyedne a témában.

    Választás lesz rövidesen, a pártokat érdekli minden olyan téma, ami a fiatal korosztályt érinti. Én beajánlanám az MSZP-nek és a Fidesznek is. Egy interjú keretében megkérdezhetnénk az IT.news-on a véleményüket. Ebben partnerek tudnánk lenni.

    Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

  • KEndre

    HÁZIGAZDA

    válasz bullseye #23 üzenetére

    Jézusom! Melyik számot nem láttam? Pártokkal volt nálatok témázás? :F

    Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

  • anulu

    félisten

    válasz bullseye #47 üzenetére

    a szerzői jogi törvény szerint, magáncélú másolásnak tekintendő a letöltés. ez pedig legális. a megosztás már ''nyilvánosság felé közvetítés'', ez az, ami jogdíjak leperkálása nélkül illegale dolog.

    igazándiból azt kéne ezekkel a széporrúakkal megértetni, hogy ha sz@rt ''termelnek'', akkor azt senki nem veszi meg. részemről magyar zenét nagyon keveset hallgatok, leginkább külföldieket, amiket szép lassal elkezdtem beszerezni eredetiben is. ennek ellenére az mp3-at fogom hallgatni, de a polcon ott fog virítani az eredeti.

    a CD -> mp3 érdekes kérdés. papíron nem lehetne csinálni, mivel megváltoztatja az eredeti mű egységét (veszteséges tömörítés). ehhez pedig a jogkezelőtől írásos engedély szükséges. gyakorlatban ez senkit nem érdekel, de papír szerint jogdíjköteles.

    [Szerkesztve]

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

Új hozzászólás Aktív témák