Keresés

Aktív témák

  • Belvaros

    tag

    Szerintem nem az lenne az egészséges megoldás, hogy az ilyen és hasonló - a mindennapi életben már alapvetően használatos és bevett - szokásokra irányuló szabadalmakat magánkézben lévő, profitorientált cégek védjék be, hanem az, hogy egy törvénykezéssel foglalkozó, vagy legalábbis az államaprátushoz vagy nemzetközi igazgatószervhez közeli független szervezet tegye meg ezeket. Így elkerülhető lenne a kétes megalapozottságú - mégis bejegyzett - szabadalmak profitorientált és konkurenciális okokból történő felhasználása és senkinek nem kellene félnie, ugyanakkor mégis a megoldódna a ''de mi lenne ha'' kérdések sorozata.

    Nekem ez a véleményem.

  • Belvaros

    tag

    válasz pilóta #36 üzenetére

    Látom nem értetted meg amit leírtam vagy én nem írtam le elég világosan.

    A bejegyző szervezet lényege, hogy ezeket a szabadalmakat ne lehessen pénzszerzésre felhasználni, akár magán célú profit, akár adó szempontjából. Különben is, ha nemzetközi szintre van emelve a szervezet, akkor az EU-nak vagy az ENSZ-nek van alárendelve, ezekben a csúcsszervezetekben pedig a vétójog miatt bizonyos körbe tartozó rendelkezések csak akkor érvényesülhetnek, ha az államok között teljes egyetértés uralkodik. Ennek megfelelően a szervezetbe tartozó államok egyike sem vezethetne be önhatalmúan erre alapuló adót, mivel az adott szabadalom nem az Ő államának a tulajdona, hanem a nemzetközi közösségé, akié az egyedüli rendelkezési jog.

    Azt hiszem így már teljes a kép.

    [Szerkesztve]

Aktív témák