Keresés

Aktív témák

  • kisfurko

    senior tag

    Akik itt félnek az EU tagságtól, azok azt sem tudják, miről szól az egész...
    Semmiféle politikai elkötelezettséget nem igényel, bármikor ki lehet lépni. Egyáltalán nem olyan, mint az USA. Csak a szabad versenyt segíti. Például a szociális dolgok is az országok belügyei.
    Ha már szociális juttatásokról beszélünk. Valaki írta, hogy nem engednek be minket. Tudtommal csak Németország, Ausztria meg még talán valamely másik ország nem ad szabadon munkalehetőséget, az összes többi igen. Pl. Nagy-Britannia sem tiltotta, hogy dolgozzanak ott, mindössze annyi kikötése van, hogy szociális juttatásban nem részesülhetünk egyből, de 2 év munka után igen (mellesleg ez érthető).
    A nagy EU ellenzőknek csak el kéne képzelni, mi történne, ha nem lennénk tagok. Iszonyatos vámot kéne fizetnünk (ami alól teljesen mentesülünk a csatlakozással). Lemaradnánk egy csomó pályázható pénzről. Az amúgy sem versenyképes gazdaságunk teljesen a padlóra kerülne (hova termelnénk? belső piac nagyon kicsi).
    Más. A multiktól szerintem nem kell félni, inkább meg kell tanulni együttműködni velük (már amennyire lehet). Nagyon sok munkát külső cégekkel csináltatnak meg. Nem azt kell alapul venni, ami ebben az országban folyik. Itt nem sok verseny van (kicsi a piac).
    Ja, még valami. Jogharmonizáció. Nem kell szívni azzal, hogy egyik országban ezt csinálhatják, másikban azt. Egyenlő elbírálás. Pl. kevesebb herce-hurca külföldre terjeszkedni.
    És amiről ti beszéltek, hogy itthon az égbe mennek az árak, nos, annak nulla gazdasági alapja van. Most is csak az ócska adórendszer miatt drágábbak az áruk. Gondoljátok, hogy ha itt olcsóbban többet el lehetne adni, akkor inkább keveset fognak drágán?
    Persze nekem sem tetszik, hogy nem kezelnek minket egyenrangú félként (hiszen teljesítettük a feltételeket, amiket annak idején megbeszéltünk velük). Ugyanakkor nem kell elfelejteni azt sem, hogy csomó engedményt is kaptunk.
    Na, egyelőre ennyit...

  • kisfurko

    senior tag

    válasz -=Sawtooth=- #70 üzenetére

    Elöljáróban csak annyit, hogy teljesen tájékozatlan vagy...

    Elsődre dabadab megválaszolta.
    A szavazásokat tudtommal az alkotmány ''felügyeli'', így csak alkotmánymódosítással lehetett volna az általad elképzelt dolgot megvalósítani. Erről ennyit.

    Második. Szerinted kitől kaptuk a pénzeket? A nagymamádtól? PHARE támogatás ugye stb. Szerinted kaptunk mástól vissza nem térítendő pénzt?

    Harmadik. Ráhibáztál, csak két félévet tanultam, de úgy látszik, alaposabban. Ha nem csatlakozunk, eladósodunk. Nagyobb az import, mint az export. Emellett pedig, ha szart termelnek itthon, akkor nem kell csodálkozni, hogy a másikat veszik. Hidd el, ha jó (vagy olcsó, személyes preferencia kérdése), akkor megmarad. Mellesleg örülnék, ha az a ''rossz, gonosz'' francia sajt lenyomná az ócska magyart... A tönkremenésről meg annyit, hogy olyat és azt kell csinálni, amit el lehet adni. Más kérdés, hogy a mi termelésünk több pénzt kap (mert nálunk az állam is pénzel rendesen, ez nem is tetszik nekik), mint az övék.
    Megemlíted a társultságot, és ezzel saját magad ellen szóltál. Látod, ez az, nem kötelező mindenben részt venni. Pl. Nagy-Britannia nem csatlakozott az euró övezethez. Látod, nem egy zárt valami ez. Nem kényszerítenek bele semmibe. Amúgy meg először a vámunio ellen szólsz, aztán meg azt mondod, hogy miért nem elég nekünk az. A nyugdíjrendszereknek meg semmi közük az uniohoz, az független tőle, minden ország úgy csinálja, ahogy akarja.

    Negyedik. Nézd, lehet, hogy nem kerülne padlóra, de versenyképes semmiképpen nem lenne. Miből? Mivel hozod be a lemaradást? Honnan termelsz többletet? Magyarország jóformán nem rendelkezik semmi kitermelhetővel! Dumálsz itt keleti piacról... Van pénzük megvenni? Melyik piac nagyobb, az EU vagy a keleti? Mit termelnél világpiacra?

    Ötödik. Mondjál példát, ne csak fröcsögj! Pl. Nagy-Britannia mivel fog korlátozni? Példát!!
    Akik korlátoznak, azok is csak x év haladékot kaptak.

    Hatodik. Miért az uniotól várod, hogy Gizike jobban dolgozzon a hivatalban? Már megbocsáss, normális vagy? Nem jó neked az, hogy kitalálsz valami terméket, amit itthon forgalmazhatsz, és azt minden más EU-s országban ugyanúgy, herce-hurca nélkül megteheted? Nem mondhatják a franciák, hogy magyar lisztből készített pékárut az országunkban nem forgalmazhatnak, mert nincs diszkrimináció (megvan a jogi alapja). Nem jó az, hogy az itthoni jogosítványoddal elmehetsz Spanyolországba, csak úgy? Nem jó az, hogy gondolsz egyet, és elmész Olaszországba lakni és dolgozni?

    Hetedik. Én sem szeretem a multikat, de vannak, együtt kell velük élni.

    Nyolcadik. Én sajnállak, hogy ilyen beszűkült, pesszimista vagy. Nem tudod, miért rossz az unio, de rossz. Ahogy akarod.

    Egyébként, jól kifundálta ezt a zúnió. Egy hatalmas 10 milliós piacot (amiben kb. 3-4 millió keresőképes van) lenyomnak. Ez kurvára megér nekik több százmillió eurót...

    Engem a kampány áldozatának vallasz, pedig képzeld el, a nővérem mesélt el mindent. És egyik pártnak sem a tagja, csak nemzetközi joggal foglalkozik. Sokszor volt tárgyalásokon, ő tudja, miről van szó, ellenben veled. És sajnos te vagy áldozat, a tudatlanság és félretájékozottság áldozata.

  • kisfurko

    senior tag

    válasz -=Sawtooth=- #76 üzenetére

    Itt megint előjön a tájékozatlanság. Katonailag teljesen függetlenek az országok. Ha háború lesz, akkor az lenne EU nélkül is (sőt, EU nélkül hamarabb, hiszen akkor nincs mit veszteni).
    És értsed meg végre, hogy az EU nem egy országok felett álló állam, hanem egy szövetség. Csupán gazdasági alapon. Minden más az országok belügye, világos?

  • kisfurko

    senior tag

    válasz DrSoul #79 üzenetére

    Miben rosszabb az EU, mint Magyarország? Mondjad már meg, légyszíves!

    ''Tehát egyelőre az EU nem a népeknek lett kitalálva, hanem a politikusoknak''
    Mindenki rosszul járt eddig.

    ''Hidjétek el, rosszabb lesz az EUban, olyan dolgok vannak benne, amiről itthon nem is beszélnek, de majd meglátjátok.''
    Engem meg gyíkká változtatott...De már elmúlt...
    Komolyan. Mi ez a hülyeség? Én örülnék, ha nekünk olyan rossz lenne, mint a spanyoloknak...

  • kisfurko

    senior tag

    válasz deedee #72 üzenetére

    ''te /vagy ti,a többi fórumos/ mikorra és mekkora javulást vártok,vagy reméltek az eu-s csatlakozás eredményeképp?én 10 éven belül erősen érezhető pozitív változást remélek.''
    Azt meg kell érteni, hogy nem jár automatikusan javulással a tagság. Nyomizhatunk tovább tagként is. A lehetőségeket ki kell használni (pl. Görögország bénázik, de Spanyolország jól csinálta). Szóval ez az egész egy lehetőség, amivel élni lehet, de magától semmi sem lesz. Ha az országot továbbra is ilyen bután viszik, akkor nem lesz nagy javulás. Már eddig is sok kedvezményt kaptunk, mégsem jött semmi erős javulás. Sikerült átállnunk a rendszerváltozás után, de messze nem vagyunk gazdaságilag egy fejlett ''nyugati'' országtól. Remélni persze lehet. :)

  • kisfurko

    senior tag

    válasz deedee #69 üzenetére

    Szerintem nagyobb akadály a nyelvtudás hiánya. Sajnos ebben is jócskán le vagyunk maradva.

  • kisfurko

    senior tag

    válasz Kalandor #88 üzenetére

    Nyugodtan szedd ki a csúnya részt, sajnos az érzéssel volt a baj...:)

  • kisfurko

    senior tag

    válasz deedee #92 üzenetére

    Ez mind szép és jó, de tartanak ott, mint a spanyolok? Mi is jobban élünk a románoknál, de jól élünk?

  • kisfurko

    senior tag

    válasz deedee #94 üzenetére

    Én nem is emeltem a mércét az egekig, de azért egy átlagos magyar család nehezen él meg...
    Érdekes, megemlítetted a németeket. Erről eszembe jutott, hogy én 1988-ban jártam először az akkor még NSZK-ban. A vicces az, hogy most 2004-ben (16 év) sem vagyunk azon a színvonalon. Persze, ők Európa vezető gazdasága. No, de akkor is...
    És azóta ők is fejlődtek, nem szabad elfelejteni!

  • kisfurko

    senior tag

    válasz deedee #96 üzenetére

    Értem, mit akarsz mondani. Te is érzed, hogy sántít az, hogy ''nekem elég az, hogy jobb legyen''. Mit érünk azzal, ha állandóan le vagyunk maradva? Ez nem arról szól, hogy minek Audi, ha van Suzuki is, hanem arról, hogy mennyire nehéz előteremteni a pénzt a mindennapokhoz, mennyire élsz egészségesen, egyáltalán meddig élsz. Húsz év múlva az akkori színvonal lehet, hogy ugyanez a helyzet lesz más paraméterekkel.
    Rendben, várlak!

    [Szerkesztve]

  • kisfurko

    senior tag

    válasz deedee #99 üzenetére

    Én örülnék, de akkor már mások lesznek az elvárások. Most is meg tunánk élni a jelenlegi fizetések mellett, ha mondjuk a '70-es évek színvonalán élnénk.
    Szerintem ott nemigen fogunk tartani egyhamar, mint a németek (mármint ahogy te érted). Az itt a baj, hogy hiába fogunk többet termelni, többe is fog kerülni a minden. Az életszínvonal a lemaradás mértékétől függ. Tehát csak akkor érjük el a német mostani színvonalat, ha majd csak pár évre leszünk tőlük (vagy ők nem dolgoznak, annyira jól élnek :) ). Az utolsó kérdés volt?
    Persze ez csak az én elképzelésem, lehet, hogy baromira nem így van, hiába, se nem szociológus, és se nem közgazdász nem vagyok.
    Bocs, hogy csak most írtam, de közbejött egy s más.

Aktív témák