Keresés

Aktív témák

  • CsendPenge

    őstag

    Parci nagyon negatívan festi le az AMD helyzetét. Szinte kezdek aggódni. Nem értem, hogy maradhatott le ennyire, ha tényleg le van mardva (én valahogy ezt véltem kiolvasni a hírből). Amúgy jól meg lesznek keveredve az átlag júzerek a proci piacon, mert nem elég, hogy p4 és p4 között különbség van (willamette ill. northwodd), hanem típus (p4), mag (northwood), stepping (d0) kell az egyértelmű azonosításhoz. Vagy én értettem valamit félre, de nagyon :DD

    Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

  • CsendPenge

    őstag

    válasz Egon #3 üzenetére

    Egon!
    Az a részesedés arány, amit említettél, kb. most van. (asszem 23% az AMD most) Tehát árhaáború esetén az Intel (megint) az erőfölényével (piaci helyzetével) él vissza (mint pl. M$). Az, hogy a progik optimalizációja könnyebb lenne egy procira, nem egészen áll meg, mert ha valaki akarna, akkor most is tudna egy procira optimalizálni (vagyis ha most nem teszik, akkor később sem, és tedd a kezed a szívedre: most teszik?). Ez persze valamennyire meg is van (utasításkészlet szinten hallottam valami ilyesmit). Évenkénti upgrade kényszer? Nem kényszerít senki, egy 7-800-as procin fut minden, tűrhető sebességgel (jó vidkarival még húzósabb játékok is). A harmadik ponttal meg egyetértek :) Amúgy meg M$ hiba? Szépen elhúzták a tárgyalást egy kormányváltásig, ahol már az ő pártjukat fogták, na meg fizetett egy csomó pénzt a kormányzatnak ilyen-olyan címen, és csinálja tovább a szemétségeit. Pl.:böngészők harca...

    Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

Aktív témák