Új hozzászólás Aktív témák

  • Allien

    veterán

    válasz shabbarulez #17 üzenetére

    ''Sajnos ez úgy működik hogy ahová úgy értékelik a távközlési cégek hogy nem éri meg infrastruktúrát építeni...''
    Ez (szvsz) úgy működik, mint Nálunk, kishazánkban. Tehát, amikor kezdett a T-COM (akkor még Matáv) ADSL-t terjeszteni, első körben a saját, főleg vezető(bb) beosztásu emberkéihez ''húzták'' be (és tényleg húzni kelett) a vezetékeket, ez főleg optikai területre igaz. Mivel ilyenkor ''felesleges'' kapacitás is kialakult, aki éppen abban a lakóházban (nevezzük tápterületnek inkább) lakott, az szerencsés volt.:DDD
    Én meg anno több mint 2 évvel ezelött úgy kellett ''ismerőst'' keresni, hogy bekössék az ADSL-t, mert külömben még MA sem lenne, pedig réz területen lakom. Valami margin értékekre hivatkoztak, ami persze részben reális is, csak éppen engem hóttra nem érdekelt anno, mert isdn-m volt, és akkor is megváltás lett volna a DSL, ha egy hónapból csak két hetet működik (azt az okosságot mondták, hogy hetente be fogom jelenteni). Az igaz, hogy a kábeleket is befoltozták (;)), de eddig 2x ment el a net. Egyszer, még az első évben beázhatott a kábel, de éppen akkor mentem el nyaralni, és mire vissza értem, már minden rendben volt. Másodszor pedig akkor ''szált el'', amikor nagyon okossan felhúzták 7 megára, vagy mennyire! :C
    Ami a cikket illeti, szerintem ITT a lényeg:
    ''A távközlési óriás – mely éppen üvegszálas hálózatot húz be lakások millióiba...''
    Ami ebből leszürhető, az, hogy beruházás nélkül NEM lesz ekkora sávszél, ezért nem is lesz nálunk konkurencia, illetve, amíg az emberek egy jelentős része pl. a Tele2-t szolgáltatónak tartja, addig felesleges is.:B (hiszen a T2 nem tervezi a hálózatépitést, addig nem is változhat semmi, ergo, reklamálni is tök felesleges)
    szerintem :B

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

Új hozzászólás Aktív témák