Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shabbarulez

    őstag

    válasz parandroid #11 üzenetére

    A Pataki nem hinném hogy ez alatt egy mostani 2mbps-es Tíonlányos akciós árat értené ami év végéig félárú. 2003 év elején még csak egyféle lakossági ADSL csomag volt, 384/64-es az ára pedig 12900 pénz volt. Most már az új szereld magad akciók keretében jóval olcsóbban kapsz legkisebb 512/128-as csomagot, pl. Datanetnél 6 rongyért.

    Az árak tényleg nem sokat változtak a 2003 tavaszi csomagbővítés óta akkor vezették be az 512-es csomagot amire automatikusan felemelték a korábbi 384-eseket az ára pedig 12-re csökkent, a régi 384-es ára pedig 10 rongyra esett. Utána még tavaly nyáron bevezették a 768-as csomagot 15 rongyért. Azóta inkább csak sávszél emelés volt 4x-re emelték a sebességet, az ár nem sokkal csökkent csak pár száz forinttal de max egy ezressel. Persze akciók mindig is voltak de azok csak időszakos kedvezmények és a céljuk az ügyfelek beetetése.

    Viszont idén tavasszal újra behoztak egy még kisebb és olcsóbb csomagot ahogy 2003 tavaszán is tették. Ez lett a mostani 512-es ami 8 ronggyal indult és azóta is szépen esik az ára, a szereld magad keretében már 6 rongyig lekúszott. Szóval a belépő szintű csomag ára pont hogy szépen esik 13k-ről eljutottak 6k-ig.

    Szóval amit leírsz az teljesült, a 3k-s árat nem tartom realításnak. A cégek cégja a bevétel és a profit maximalizálás, ez tartják szem előtt amikor üzleti döntéseket hoznak. Ők nem politikusok hogy minél nagyobb számokkal kelljen elkápráztatni a választókat. Az előfizetőszám nem minden ha közben olyan olcsód adod hogy a bevétel valójában nem növekszik, de a megnövekedett költség oldal megeszi a profitot. Nem lehet akármilyen kicsi árat csinálni, a költségek behatárolják a mozgásteret ami mellett még megéri. Ilyen nyomott árak már csak nagyon elkeserett cég használna amikor már nem tud növekedést elérni a piacon és már minden egyéb más eszközt(sávszélemelés, értéknövelt kapcsolt pluszok) bevetett az értékesítés növelése érdekében. Azért mi még itt nem tartunk a jelenlegi árak mellett is növekszik az előfizetőszám.

    A naked DSL típusú megoldások(amikor nem fizetsz alapdíjat) világszerte nincsenek elterjedve. Ezt max úgy lehet kiküszöbölni hogy egyre több szolgáltató indít teljes hurokátengedéses szolgálatást és annak díját úgy építik bele a DSL díjába hogy olcsóbban megúszd. Persze fizetni akkor is kell, mert a DSL-nek fog megnőni az ára ezen díjtétel miatt de 3.5 helyett szerintem úgy 2 ronggyal meg lehetne úszni. Aztán ha a fajta kapcsolódási mód már tömeges méreteket ölt az még megreformálhatja az inkubens telco kötelező alapdíj politikáját. Viszont ehhez legalább el kellene indulnia az unbundling jellegű szolgálatásnak, ennek viszont évek óta nyoma sincs, egyik szolgálató sem hajlandó hálózatot fejleszteni mindenki csak beleül a fatáv által készen alárakott csomagba. Szóval ennek egyhamar nem fog eljönni a realítása.

  • shabbarulez

    őstag

    válasz --=Gefi=-- #10 üzenetére

    Ilyen nem igen fog bekövetkezni főleg nem pár éven belül. A wireless technológiákban közel sincs akkora adatátviteli kapacitás tömeges előfizető esetén korlátlan adatmennyiséghez hogy ez ki bírják szolgálni. Nem véletlen hogy adatkorlátokkal és igen magas plusz adatforgalmi díjjal próbálják a megfelelő mederben tartani a szolgálatók a felhasználói szokásokat. Ez nem is nagyon fog változni csak korlátozott mértékben ahogy fejlődni a technológiák és nő az adatáteresztő képességük.

    Ehhez a témához kapcsolódó cikk:
    Még ingyenes a videotelefo­nálás Bővebben: link

    A vezetékes azért nem olyan fapados, főleg ha egy 3G-val azonos felozófiájú új hálózati infrastruktúrán alapulú vezetékest veszel ami optikai alapokon nyugszik. Ott bizony a sávszélességel pár nagyságrenddel nagyobbak és a technológia ami mögötte van szintén nagyságrendekkel nagyobb kapacitást tud kiszolgálni. Ha belegondolsz ma a hazai broadband hálózatok úgy 30Gbps adatmennyiséggel bírkóznak meg, ha ezt ráöntenéd egy 3G rendszerre az lazán maga alá csinálni. Mire eljönnek 2010-12-re a 4G rendszerek addigra viszont a broadband felhasználók száma is alaposan megnő és olyan szolgáltatási módon jelennek meg ami eszi a sávszélt(IPTV, VoD). Szóval addigra a vezetékesen átfolyó adatmennyiség is 1-2 nagyságrenddel megnő ami még a 4G-nek is sok lesz.

    Szóval a vezetékesnek nagyon is lesz létjogosultsága még pár évtizedig.

  • shabbarulez

    őstag

    válasz LordX #22 üzenetére

    Valamit elnézhettél mert Datanetnél a 2mbps-es ADSL bruttó 11.138Ft a hűségidő pedig csak 1 év.

  • shabbarulez

    őstag

    válasz keril #27 üzenetére

    Ez már kismilliószor le lett írva hogy németben az internet díja két tételből tevődik össze, míg nálunk ezt a két tételt egyben fizeted ki az internetszolgáltatónak és ő adja tovább a telco felé a részét. Szóval az a 10 euro nem a teljes ADSL díj kell még mellé a telco felé fizetni tovább 25 euro, ez a 35 euro az ami összevethető a hazai internet díjjal.

    Azt is tudni kell ez a 10 euro csak november 1 óta 10 euro, előtte 30 volt, július 1 előtt pedig még 50 euro, csak az utóbbi fél évben kezdtek mélyrepülésbe német Tíonlány árai. Szóval Ez a 35 euro alig fél éve még 75 euro volt.

    És természetesen telefon alapdíjat németeknél is kell fizetni ha ADSL-t szeretnél ez ott csomagtól függően 16-36 euro között mozog.

    Szóval ha 6Mbps-es ADSL-t akarsz akkor arra minimum 51 euro-t rá kell szánni vonala alapdíjjal együtt, és ez fél év még 91 euro volt.

    10 euroért nem kapsz te netet, ez olyan kicsi összeg ami nagyon költség szint alatt van. Ha körülnézel pl. svédeknél egy kicsi 512kbps-es csomag Telianál 340 SEK, az úgy 9e ft. Vagy mondjuk angoloknál a legkisebb 1GB forgalmi limites csomag 18 font, egy 6GB-os meg 23 font(8.5e ft).De ha mondjuk korea telecom legkisebb ADSL csomagját nézed az 28500won ami ~6e ft. Németben az 1mbps-es legkisebb flat csomag 27 euro(~7e ft).

    Ezekhez a minimál árakhoz képest a hazai 4-5ezres legkisebb ADSL árak szerintem kedvezők. Hisz maradhattak volna akár a korábbi 8ezer körüli árszinten is ahol még februárban volt.

  • shabbarulez

    őstag

    válasz rebix #26 üzenetére

    Hogy a románoknál hogy hozzák ki ezt az árak az jó kérdés(meg az is hogy amilyen keveset keresnek abból egyáltalán hogyan tudnak megélni), de szinte biztosra vehető hogy a minőség rovására megy ez az igen alacsony ár. Idehaza is van az RDS-nek érdekeltsége a HDSNet legkisebb 384kbps-es csomagja 5 rongy, a 768-as 7.5 rongy. Viszont az hazai HDSNet userek is állandóan panaszkodnak az állandóan gáz(román) minőségre és az igencsak szűkös kapacitásokra.

    Viszont romániában amit az RDS-nek kínál az hosszú ideje a legmegfizethetőbb alternatíva. Igazából lakossági piacra ott alig koncentrálnak, pl. a RomTelecom ADSL csomagja 40 euroért ott nem igazán számít megfizethető árnak az ottani keresetek mellett.

    És mielőtt nagyon beleélnéd magad abba hogy milyen jó is a románoknak net terén, elég legyen annyi a hazai BIX totál maximuma már 20Gbps fölött jár, romániában a RONIX most kezdi elérni az 1Gbps-ot. És bizony ennek is a döntő hányadát a céges ügyfelek adják, a lakossági csak egy kis része. Míg a hazai forgalomnak pont fordítottan a döntő aránya lakossági.

Új hozzászólás Aktív témák