Aktív témák

  • karib

    addikt

    No, turkáltam kicsit az Intel site-ján. Leszedtem a procik legfrissebb Specification Update-jét.

    Ebben benne van a különböző S-specű procikról néhány fontos adat.

    Jelenleg a Zellerekkel kapcsolatban a következőket tudom megállapítani, ajánlani:

    1. Az új 1200-as Celeron 256 kB cache-sel rendelkezik, FCPGA2 tokozással jön, Tualatin-kompatibilis lap kell hozzá (!!!). Steppingje A1, innen is láccik, hogy vacsi új cucc. Nagy kár, hogy kisebb frekin nem küldik, mert penge tuning chip lenne szerintem. Meglássuk, lesz ebből még valami érdekes. 100-as FSB kicsit visszafogja, 133x12=1600-ra szerintem nincs esély... tán pár stepping múlva :) Sima és dobozos változataik: SL5XS és SL5Y5.

    2. Eggyel lejjebb a D0 stepping van, jópár ízben. Erre érdemes vadászni, előfordul 66-os és 100-as FSB-s verzióban is. Legkisebb órajele a 733, legnagyobb az 1100. Meglepetés: mindkettőben 11x-es szorzó van... Aki nagyon merész, vagy tud válogatni, jó eséllyel ficcenthet egy "budget" 1,1 GHz-est egy jó 733-assal. Egyébként 800-tól felfelé már 100-asok ugye a procik, tehát 8x-től felfelé mennek a szorzók. Jó lapban mondjuk 8x133=1066 jónak tűnik, tán még magasabb FSB is beleférhet... Szerintem erre érdemes mozdulni - a magas FSB miatt jobb, mint egy 733-as 1100-on... A favorit 800-asok speckói (sima és dobozos): SL45P és SL5EB.

    Nem kell hozzájuk Tualatin kompatibilis lap, de ha most veszel, csak olyat érdemes... ki tudja, mi jön még :)

    3. Még eggyel lejjebb a C0 stepping van, ami gyárilag max 850-en jött ki. Ha nagyon olcsó Zellert akarsz nézni, akkor a legkisebb ebből az 566-os, amiben 8,5x szorzó van, tehát a 850-re jó esély van 100-as FSB-re rakva, talán kicsti többre is, de az már nem fix (szerintem max 1 GHz-ig lehet szerencsével eljutni...). A megfelelő 566-osok (sima/doboz): SL4PC és SL4NW. Esetleg a 600/633-as még érdekes lehet, de inkább az 566-os nagyobb FSB-n...

    A többit jobb is elfelejteni, ha tuningozni akarsz...

    További infóért lásd:

    developer.intel.com - products - Intel Architecture - IA32 processors - innen már meg kell találnod...

    Department of Redundancy Department

Aktív témák