Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz moonman #161 üzenetére

    Ez már elvi vita, és szerintem tök fölösleges. Sok mindenben igaza van mindkettőtöknek.
    A magam részéről (mint Win-használó) nem szoktam fikázni különösebben - viszont a tendencia nekem sem tetszik. Alapvetően felfogásbeli eltérések vannak: számomra az oprendszer definíciója kb. annyi, hogy ''az a szükséges rossz, ami muszáj, hogy betöltődjön a Word-höz/Civ3-hoz stb., és a betöltődésével eltelő idő egyenlő azzal az időveszteséggel, amivel kevesebbet foglalkozhatok a fenti progikkal''. Ennek ellenére jó elképzelésnek tartom a minél több használható progi implementálását: senki nem szeret oprendszert telepíteni, de általában nem az oprendszer telepítésével van baja, hanem a 200 egyéb biszbasz felrakásával. A gond (az XP esetében) a kivitelezéssel van: a hangsúly ugyanis nem a sok progin, hanem a használható progikon lenne. Baromira MS-párti lennék, ha Nero-szintű CD/DVD-író, Tcmd-szintű fájlkezelő stb. lenne integrálva (légyszi most kivételesen ne gyere azzal, hogy milyen tutkó az intéző meg a media player: szerintem (sem) véletlen, hogy - bocs a kitételért - szinte csak a hozzád (meg X-Com-hoz) hasonló fanatikusok használják (akiknek gondolom a zenegyűjteménye is .wma-ban van, nehogymár mp3-at használjon, mert az nem vindózos). A másik dolog a sok fölös csicsa: én is egy órát tökörészek, mire használható (azaz klasszik) felületet állítok be (és ahogy olvasom, szintén nem vagyok egyedül). A harmadik dolog a telepítés folyamán történő testreszabhatóság hiánya: nem értem, hogy miért nem lehetett Win98-szerű telepítést csinálni (ha másképp nem, akár úgy is jó lenne, ahogy a más gyártótó származó SCSI- és egyéb illesztőprogit bekéri: ''nyomjon egy billentyűt a telepítés testreszabásához...'' - így annak az érdeke sem sérülne, aki szereti otthagyni a gépet a telepítés idejére...).

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák