Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Goose-T

    veterán

    válasz faster #23 üzenetére

    Kissé pontatlan a cím, de a cikkből kiderül, hogy valójában mérnök-informatikusokról van szó, akikből tényleg kevés van. Az előző és a mostani munkahelyemen tapasztaltam is, hogy tényleg nehéz valamirevaló szakembereket beszerezni. Idemásolom a felvi.hu oldaláról az idevágó szakmai leírást, ami alapján tényleg kizárhatók innen a rendszergazdák, webfejlesztők és egyéb hobbi-számítógépészek (akikkel egyébként Dunát lehet rekeszteni) :

    Az alapfokozat birtokában a mérnök informatikusok képesek:

    * az informatikai módszereit igénylő műszaki alkotások tervezési, fejlesztési és létrehozási feladatainak ellátására;
    * informatikai és információs infrastrukturális rendszerek telepítési és üzemeltetési feladatainak ellátásához szükséges mérnöki gyakorlati módszerek alkalmazására;
    * programozásra objektum orientált és vizuális programozási környezetben;
    * szoftverfejlesztési metodikák alkalmazására, fejlesztési eszközök használatára;
    * információs rendszerek modellezésére, a teljesítmény és megbízhatósági jellemzők szimulációs vizsgálatára;
    * korszerű, általános célú operációs rendszerek telepítésére, konfigurálására, hibaelhárítására, üzemeltetésére, továbbfejlesztésére.

    Az alapfokozat birtokában a mérnök informatikusoktól – figyelembe véve a várható szakirányokat – legalább két kompetencia elvárt az alábbiak közül:

    * számítógépes és távközlő hálózatok telepítésére, konfigurálására, hibaelhárítására, üzemeltetésére, továbbfejlesztésére;
    * kliens-szerver rendszerek programozására, WEB programozásra
    * vállalati információs rendszerek folyamatalapú funkcionális tervezésére és készítésére valamely „enterprise modeller” típusú eszköz segítségével;
    * döntéstámogató rendszerek tervezésére, készítésére, működtetésére.


    Forrás: [link]


    [Szerkesztve]

    Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

  • Fecow

    aktív tag

    válasz faster #30 üzenetére

    Persze én se úgy gondoltam.
    Azért nem gondoltam, volna hogy ilyen hülyének néznek még valaha, de ezt is megértem. Köszönöm .:D
    Úgy gondoltam, hogy ma minden mérnökből hiány van. És informatika terén is mérnök-informatikusból van hiány. Tehát, minden ami mérnök abból ma Magyarországon hiány van. És soha fel se merült, bennem hogy vannak univerzális mérnökök, akik bármelyik mérnöki tevékenységet eltudnának látni.(A műszaki menedzserek vmi ilyenek akarnak lenni, bár ők inkább semmihez sem értenek :DDD ) Elnézést kérek minden műmenedzsertől. :R

    [Szerkesztve]

    Nyergeld meg a nagyot

  • dabadab

    titán

    válasz faster #30 üzenetére

    A gyakorlati ev haszna azert erosen szemelyfuggo. Az en idomben ('99 tajan) ez ugy nezett ki, hogy ez plusz egy evet jelentett a foiskolan, mikozben az ember heti negy napon dolgozott (leginkabb mindenfele kulimunkat) kb feleannyiert, mint azok az evfolyamtarsai, akik hagytak a plusz evet, es siman elmentek dolgozni. Az egyetlen pozitiv vonasa az volt, hogy igy konnyebb volt bekerulni egy ceghez - azt mindenki dontse el, hogy ez megeri-e neki.

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz faster #32 üzenetére

    Fogalmazzunk inkabb ugy, hogy tehetseges, jo mernokokbol van hiany - bar altaba veve tehetseges, jo X-ekbol hiany van (olyanokbol meg meginkabb, akik emelett meg olcson is dolgoznak).

    [Szerkesztve]

    DRM is theft

  • bambano

    titán

    válasz faster #32 üzenetére

    Nem mérnökből van szerintem kevés, hanem talpraesett szakemberből. Ha kijön egy informatikus, aki csak programozni tud, azzal vért izzadnak a leendő munkahelyén, amíg megszoktatják vele a melót, a menetrendet, a bejáratott utakat. A mérnök informatikus az én meglátásom szerint olyan ember kellene legyen, aki megállja a helyét a saját mérnöki szakterületén és az apróbb informatikai dolgokat meg tudja oldani, a komolyabbakat meg képes elmagyarázni egy kocka programozónak úgy, hogy megértse.
    Ehhez hozzátartozik az is, hogy a mai mérnöki/egyéb rendszereket használni is már komoly informatikus feladat, egy autocad-dal profi szinten nem tud mindenki dolgozni. Hogy a gyártásvezérlést, erp-t, könyvelést, stb. ne is emlegessük. Kevés ma már az egy diploma, mert saját szakterületeden bezárva maradsz, mint szakbarbár.

    mindez imho.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák