Új hozzászólás Aktív témák

  • Nagy Gábor

    tag

    válasz X-COM #2 üzenetére

    Hello X-COM es tobbiek!

    Eloszor is BUEK!

    Reszben egyetertek veled. Irod:
    > egyébként ez a lista így szar (elnézést), mivel nem csak OS hibák,
    > hanem minden Windows-on futó szoftver ismert hibája (Adobe Reader,
    > 3com anyámkínnya), meg is lepődtem ezen a nyolcszázakárhányos
    > számon először.
    En vettem a faradsagot es mindharom listat elolvastam, amit a hivatkozott tanulmany iroja felsorol, de amibol csak kettot vesz szamba, es mint lathato, a tartalmaval sajnos nem foglalkozik. Mellesleg ugyanolyan Adobe Acrobat Reader es hasonlo, nem az oprendszerre magara jellemzo hibak a Linuxos listaban is szep szammal elofordulnak, ezert a szamokkal erdemes lett volna csinjan banni.

    A masik eszrevetelem, hogy itt egy tipikus dinnyet a dioval osszehasonlitasrol van szo, hisz mindketto d betuvel kezdodik. Ha jol emlekszem, a Windowsbol magabol egy sor olyan aprosag hianyzik, ami a legtobb Linux distroban megvan. Peldaul Office programcsomag, fejleszto rendszerek stb. sorolhatnam hetekig. Ezt is figyelembe veve jelentosen modosulnak az aranyok.

    Es vegul egy harmadik apropo. Volt alkalmam egy erdekes cikket olvasni [link], amelyben azt vetik ossze a Secunia jelentesei alapjan, hogy milyen gyorsan javitottak ki a napvilagra kerult hibakat es serulekenysegeket. Kiderult, amint azt a mellekelt abran [kép] is lathatjatok, hogy a Microsoft bizony nem mindent javitott ki.

    Vegeredmeny, legalabbis a szamomra, hogy nem eleg azt osszevetni, mennyi itt es ott a felfedezett serulekenyseg, de az epp oly fontos, mennyi ido alatt keszulnek el es valnak hozzaferhetove a javitasok, valamint az sem mellekes, hogy mennyi marad honapokik, akar fel evig-evig vagy tovabb javitatlan.

    Az emlitett cikk [link] vegen a maig javitatlan hibak szegyentetesen hosszu listaja is olvashato. Nem idezem ide, akit erdekel, megtalalja. A gyengebbek kedveeret: Nem Linuxos hibakrol van szo!

    dr. Nagy Gábor

Új hozzászólás Aktív témák