Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #64791808

    törölt tag

    Drágáim! :)

    1., Azt hiszem, hogy abban azért megegyezhetünk: a notebook.hu-nak már kijárt némi büntetés. Elég unkorrekt cég.

    2., A büntetés jogos is volt, félrevezették a vásárlókat.

    3., Az egy teljesen más kérdés, hogy inkább a használt notik újként eladásáért és a garanciális ügyintézések színvonaláért kellett volna bírságolni, de az egy nehezen támadható felület jogi szempontból. EZ meg nem. Nem lennék meglepve, ha a háttérben nem erről lett volna szó.

    4., A GVH-ról annyit érdemes tudni, hogy ők sem az atyaúristenek, és aki ezt hiszi, tévedésben van. Európa legnagyobb telekommunikációs társaságával például nem húz újat, mert nem teheti meg. Aki erre mondja, hogy dehát mértnem, mert a jog és az izé... Nézzük meg a Keresztapa trillógiát, és merítsünk ihletet. Nnna.

    5., Nagyon téved az, aki azt hiszi, hogy magyarországon a garanciális ügyintézések színvonala csak a számítástechnika terén alacsony. Nagy tévedés! Veszel kocsit, és dupláját fogyasztja, mint a katalógusadat? Hááát, hibahatáron belül van, meg gyorsan tetszik menni. Ha megbaszod, se lesz semmi. Apám kocsiját másfél éven át a szervízbe hordtuk, két hét itthon, két hét szervíz felosztásban, vadonatúj autó volt. Egy év pereskedés után az amortizációt levonva a kocsi árát náluk levásárolhattuk, és kaptunk egy levelet a VW-től (Porsche Buda), hogy a továbbiakban nem óhajtanak minket kiszolgálni. Nesze. Az országban minimális szinten működik a fogyasztóvédelem. Ugyanis az ország hagyja a cégeknek, multiknak, hogy ''a vevő van értem'' látásmóddal éljenek. Ilyen sehol máshol nincs.

    6., A vásárlók félretájékoztatása témakör mindenki előtt nyitva áll, aki egy ilyen outlet értékesítési rendszert hoz létre, annak ezt illik tudni. Ha nem tudta, akkor ez volt a tanulópénz. Ha tudta, akkor meg így járt.

    7., A bűvös hetes. Ha hét felhasználóról tudomást szerzek, akik a notebook.hu-n vásároltak laptopot, és egy évet ment legalább bármiféle hozzányúlás nélkül és soha semmi gond nem volt vele, majd akkor elgondolkodok újra a kérdésen. Addig úgy gondolom a notebook.hu örüljön, hogy ilyen olcsón megúszta.

  • #64791808

    törölt tag

    válasz mikk2000 #47 üzenetére

    1., ez itt a prohardver. vagy az it.news, mert tudomásom szerint közös a fórumadatbázis.
    Elloptak? Ki vóóót az? Bubo cupropenis? (gy.k. rézfaszú bagoly)

    2., függetlenül attól, hogy peterkeT mod vagy sem, neki van igaza. Lehet, hogy van logikád, de hogy magyarul nem értessz...

    3., Moderátort leosztani? Merész. Kétszer egymás után? Vakmerő :)

  • #64791808

    törölt tag

    válasz biker #30 üzenetére

    Amit írtál, abban szerintem csak részben van igazad. Ugyanis egy céget, ha vásárol, a bruttó ár nem érdekli. Mivel neki oda van írva mindkettő, ezért a dolog úgy korrekt, ha elnyögi, hogy netto 100 bruttó 125 forint, aztán te eldöntöd, melyik kell.

    Amelyik cég nem kifejezetten csak magánszemélynek ad el dolgokat, hanem sok olyannak, aki az áfakörben benne van, az használhatja a nettót.

    Sőt, mégegy érv: neked, mint magánszemélynek az x forintot bruttósítani matematikailag jóval egyszerűbb, mint a bruttót nettósítani! Mert 20%-ot hozzácsapsz, de ha le kell vonnod 16,7-et...

    Szal lehet anyázni meg faszozni, de semmi csodálkoznivalót nem találok abban, ha lebüdösparasztoznak, azután, hogy egy ''bruttóban, lécci'' hozzászólás helyett beszólsz.

    Idézném egyik üzeltkötő kollégánkat: ''Drága uram, áfás ár az ábécében van...''

  • #64791808

    törölt tag

    válasz karib #53 üzenetére

    Amit írtam, az radikális, nem vitatom, de mondom: ha valaki mutat 7 tökéletesen elégedett usert, akik ott vásároltak, és nem azért elégedettek, mert nem értenek a géphez, és ''biztos jól van úgy'' hitben élnek, akkor azonnal megváltozik a véleményem.

    De akivel eddig én találkoztam, az csak rosszat mondott a notebook.hu-ról.

    Kékfényt néztél? Ha a fele igaz, akkor is sok. A mi gépünk is a notebbok.hu-tól van, olyan processzorral érkezett a gép, ami benne sem lehetne. Mikor szóvá tettem, nekem estek, aztán halkan megkérdeztem, hogy el akar menni mindenki még ma szabadságra? Mutattam egy-két igazolványt, és akkor nagy rutinnal kicserélték.

    Megjegyzem, hogy arra a gépre is fel volt rakva az XP, az Office, és egy csomó program, 3dmark2005, pedig a géphez semmi szoftver nem járt volna.

    Úgyhogy értem én, hogy csúnya dolog leinkorrektezni egy céget, dehát akkor lássuk azt az ellenpéldát!

    Másfelől nincsenek rászorulva a bepalizásra? Naponta 30-40 üzletet csinálnak, az havi szinten alsó hangon 500 bolt. Ha mindegyiken csak egy ötezrest szednek össze, az két és fél millió forint egy hónapban. Mire nincsenek rászorulva?

  • #64791808

    törölt tag

    válasz biker #52 üzenetére

    álljon meg a menet. szó nem volt árak feltűntetéséről, arra ott az árlista, ennyi erővel válaszolhatná a kolléga, hogy nem látsz, majom, ott a lista! és mégsem teszi.

    arról volt szó pajtás, hogy te bemész egy marhanagy számtech szaküzletbe, megkérdezed, hogy valami mibe kerül, majd személyed elleni erőszakos támadásnak veszed, hogy az a geci nettóban meri megmondani az árat.

    ugyebár sokkal egyszerűbb bunkónak lenni, mint rákérdezni, hogy ''bocs, a bruttót mondd''

    tudod mit?

    nem érvelek tovább, igazad van! :) így kell csinálni! dögöljön meg mindenki, aki feltételezi rólad, hogy tudsz számolni! :C

    szánalmas.

  • #64791808

    törölt tag

    válasz viharhozo #60 üzenetére

    az, hogy egy számtech kereskedő cégnél sok a céges vásárló, míg az ábécében nem íratsz számlát egy kiló kenyérről és két liter tejről.

    továbbá én egy szóval nem mondtam, hogy a jó, ha a nettót mondják, én azt mondtam, ilyenkor az a jó, ha mindkettőt, aztán a vevő eldönti, melyik a jó neki.

    Aztán pedig nem az áfa nélküli vásárlásról volt szó, hanem arról, hogy melyik árat mondja az értékesítő.

    Valamint nem azt kritizáltam, hogy mért nem jó bikernek a nettó ár, hanem azt, hogy nem kell azonnal fogkiveréssel meg káromkodással előjönni, ha az eladó nem bruttó árat mond.

    És végül: részemről itt a vita be van fejezve, mert nem érvelek olyanok ellen, akik nem akarják érteni, amit mondok, és nem képesek kilépni a saját élethelyzetükből.

Új hozzászólás Aktív témák