Új hozzászólás Aktív témák

  • Gregorius

    őstag

    Ezen már nem is lepődök meg, miután a saját formátumukat nem engedték az office-ban használni... :U

  • dark100

    aktív tag

    Ezen rohogni kell :)) Tud barki olyan rendszert mondani Winen kivul, ahol az emlegetett XPS egyaltalan tamogatva lesz? Es ettol fel az Adobe? Tavaj mintha lett volna egy kepformatumuk ami allitolag ezerszer jobb mint a jpeg es majd mindenki azt fogja hasznalni. Azota se hallottam felole.

    Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

  • dabadab

    titán

    válasz dark100 #2 üzenetére

    ''Tud barki olyan rendszert mondani Winen kivul, ahol az emlegetett XPS egyaltalan tamogatva lesz?''

    Ez a felvetes azert joval ervenyesebb lenne, ha a desktopon nem lenne a Windowsnak olyan 90%-a.

    DRM is theft

  • REDeath

    őstag

    szegény adobe... már ő is sír... én még mindig nem értem amúgy hogy ez mér törvényellenes, vagy ha az akor miért van ilyen törvény. bill gates ügyes ember, nem az ölébe pottyant a microsoft, ő építette fel... az irigyek meg féltik magukat, esetleg hogy jobbat készít mint az övéké. és amit végképp nem értek, hogy mért baj az ha lesz ilyen is? nem kell telepíteni majd acrobatot sem, aki meg azt szereti az meg úgyis felteszi és azt használja... tiszta kukacoskodás az egész szvsz

    Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

  • FTeR

    addikt

    válasz dark100 #2 üzenetére

    mivel azt a formátumot még nem adták ki...

    //
    a pdf ügye nyílt és szabadon felhasználható. ms bele akarta rakni az ofiszba az xps mellé, h ne legyen gond. adobe kitiltotta. most meg azon siránkozik, h az xps benne lesz.
    kicsit kilóg a lóláb.

  • emvy

    nagyúr

    válasz REDeath #4 üzenetére

    Ha alapveto kozgazdasagi szabalyokat nem ismersz, legalabb fogadd el, hogy a sok okos ott fent nem veletlenul 'kukacoskodik'. :)

    while (!sleep) sheep++;

  • dark100

    aktív tag

    válasz emvy #6 üzenetére

    Kozgazdasagi szabalyok... Ilyen esetben egy normalis szabaly volna, kenyszeriteni az MS-t hogy bizonyos reszesedesert cserebe kotelezo legyen kiadni a Win kernelt, es arra akarki akarmilyen OS-t epithetne. Ezek kernelszinten kompatibilisek lennenek, de kulonfele programok, tamogatas, felulet, ... jarna hozzajuk. Minden mas megoldas ezen kivul csak szenvedes. Bar en tovabbra sem fogadom el, hogy az MS olyan kulonleges valami amit szabalyozni kell, inkabb az emberek fejebe kene rendet rakni. De amig minden Pistike onkent hasznal Wint, addig kinlodhatnak a szabalyokkal, sehova se fognak jutni.

    Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

  • moma

    őstag

    válasz FTeR #5 üzenetére

    Szerintem meg a Win-nél és az MS-nél lóg ki a lóláb. Valahogy nincs rendben, hogy piaci szereplők kifejlesztenek dolgokat, madj az MS lekoppintja beépíti a winbe amivel mellesleg uralja a piacot és ezáltal a többiek mehetnek a levesbe. A piaci verseny megcsúfolása ez az egész. Jó péda arra, hogy hova vezet ha szabadjára van engedve egy monopólium. Az a baj, hogy hiába látják az EU-ban, hogy komoly baj van, de nem igazán tudnak hatékonyan fellépni. Mindig csak különböző álmegoldásokkal jönnek elő. Szerintem első lépésben tiltani kéne, hogy bármelyik tagország közigazgatásában a gépeken win legyen, egyetemek közoktatás detto. Másképp nem lehet vissza billenteni ezt a már halálra deformált területet.

    we all deserve a bit of luck.

  • FTeR

    addikt

    válasz moma #8 üzenetére

    egy egyszereplős piacon mitől van verseny? eddig volt a .pdf és kész. nem azért használták, mert az volt a legjobb. nem volt más és kész. (nem kell belekötni, az eddigi nyomdai formátumok nem forogtak közkézen)
    most jön egy konkurencia és persze, h sír a szája.

    szép is lenne, ha egy területen csak az fejleszthetne, aki elsőnek belépett oda.
    ennyi erővel az openofisz fejlesztését azonnal hagyják abba. mégis, hogyan gondolják, h elkezdenek egy olyan piacra fejleszteni, amin már van egy ofisz?

  • dr faustus

    senior tag

    válasz emvy #6 üzenetére

    Ilyen dominancia mellett már régesrégen lépni kellett volna valamit az amerikai kormányzatnak. Fájdalmas műtét lesz ez, akármennyire is halogatják, de muszáj lesz lépni valamit. Ha az MS fogja uralni az alapvető dokumentumformátumot is, az csak méginkább gyengíti a szoftverpiacon a versenyt. :(

    Warning: Explicit Content

  • Gregorius

    őstag

    válasz moma #8 üzenetére

    Valahogy nincs rendben, hogy piaci szereplők kifejlesztenek dolgokat, madj az MS lekoppintja beépíti
    Máskor meg mondjuk az a baj, hogy az IE-ben nincs tabbed browsing. Ki érti ezt :U

    Ha az MS fogja uralni az alapvető dokumentumformátumot is, az csak méginkább gyengíti a szoftverpiacon a versenyt. :(
    Be lehetett volna építeni a pdf-et is, de ugye az nem tetszett...

    [Szerkesztve]

  • dr faustus

    senior tag

    válasz Gregorius #11 üzenetére

    Ha az MS fogja uralni az alapvető dokumentumformátumot is, az csak méginkább gyengíti a szoftverpiacon a versenyt.
    Be lehetett volna építeni a pdf-et is, de ugye az nem tetszett...


    Ez nem műszaki kérdés, hanem gazdasági, annak megfelelően is kell ezt kezelni. Nem az a lényeg, hogy hogyan, hanem hogy biztosítani kell(ene) a versenyhelyzetet.

    Warning: Explicit Content

  • moma

    őstag

    válasz FTeR #9 üzenetére

    Gregorius-nak is megy.

    Nyilván nem az a baj, hogy más is fejleszt, mint az első belépő, sőt. A baj az, hogy piaci fölényével visszaélve szál be az MS egyre több területre. A Win monopóliuma eleve gond (ördögi kör: ezért nem éri meg megírni jópár szoftvert más OS-re, mert hogy azokat kevesen használják, és azért használják azokat kevesen, mert nem írnak meg rájuk jó pár szoftvert. Itt is bekéne avatkozni az államnak. Kész csoda, vagyis inkább emberek önfeláldozó munkája, hogy a linux és az egyéb szabad szoftverek ott van most ahol.). De az, hogy ezt az amúgy is problémás dolgot, mint piaci eszközt használja, az pláne gond. Az MS megoldásai nem azért terjednek el, mert jobbak, hanem csak azért mert az övék a win. Na ez az ami abszurd. Ez az ami mindennel ellentétes amiről a versenygazdaság szól. Ahol a szabad verseny, pont hogy a verseny korlátozásához vezet, ott az államnak a feladata beavatkozni, mert a monopólium kárt okoznak a lakosságnak/a társadalomnak. AZ EU is ezért próbálkozik és szerintem az USA is csak azért húny szemet mert az MS spec amerikai (bár ettől még ott is ugyan úgy torzítja a piacot és a versenyt)...

    Szerk: Egyébként az IE egy jó példa erre az egészre. Sokáig az IE6 és a konkurens bongészők közti minőségbeli különbséget elég nehéz lett volna túlbecsülni és mégis csak nagyon lassan esett az IE elterjedsége. Ez az ami abszurd. Ez az ami nem normális, hanem mesterséges állapot. Hiába nem foglalkozott az MS a progival, most is ugyan úgy nagyon durván piac vezető. Vajon ez mennyiben az mi érdekünk hogy így maradjon?

    (Egyébként, a pdf-hez: eddig is volt ghostscript, meg djvu is. Egyetemi, kutatói életben elég elterjedtek (főleg a gs))

    [Szerkesztve]

    we all deserve a bit of luck.

  • Gregorius

    őstag

    válasz moma #13 üzenetére

    Az MS megoldásai nem azért terjednek el, mert jobbak, hanem csak azért mert az övék a win.
    Meg azért is, mert legalább azt az éppen aktuális szintet megütik, ami elvárás.

    eddig is volt ghostscript, meg djvu is. Egyetemi, kutatói életben elég elterjedtek (főleg a gs))
    Káromkodtunk is eleget miattuk.

    Sokáig az IE6 és a konkurens bongészők közti minőségbeli különbséget elég nehéz lett volna túlbecsülni és mégis csak nagyon lassan esett az IE elterjedsége.
    Kérlekszépen az IE6 részesedése azért esett úgy ahogy, mert a konkurens böngészők máshogy jelenítették meg az elfuserált (értsd: nem szabványkövető) oldalakat, meg egyéb gondjaik is voltak. Namármost a júzer a böngészőt nem arra használja, hogy az érzékeny lelki békéjét egyengesse vele (t.i. ő tisztességes szabványkövető ember), hanem arra, hogy weblapokat nézegessen. Jól megjelenő weblapokat. Innentől kezdve meg nem az a probléma, hogy szabványos-e vagy nem, hanem hogy működik-e vagy nem, és ilyen téren az IE ''minősége'', vagyis pontosabban a kompatibilitása a világ többi részével jobb volt. Egy darabig. Ez van. Egyébként elsősorban nem is ezen a téren szorították meg.
    Amúgy hasonló okokból nem használok WMP-t videózásra, meg Explorer-t fájlkezelésre, mert számomra használhatatlan. Nem úgy működik, ahogy azt elvárnám. Akármennyire beépített meg akármennyire MS.

  • FTeR

    addikt

    válasz moma #13 üzenetére

    nem kell, h az ms szándékosan akarjon visszaélni. elég ha bármi újat kitalál (kretaívan másol), valaki biztos sírni fog, h őt ezt hátrányosan érinti. persze. az lenne jobb, ha nem lenne konkurencia.
    jelen topiknál maradva, ha az ofiszban benne van ms fejlesztése és a kunkerensé is, akkor nincs fájdalom, mert a juzer kapásból választhat. de ügye ez nem jó, mert akkor nem lehet siránkozni, h visszaél.
    a szabad versenyt én nem abban látom, h a az erősebbet gyengíteni kell, h a gyengébbnek több esélye legyen.
    ha az emberek a .pdf-et használják, mert nincs más akkor persze nincs gond. de ha egy másikat (is) ami adott esetben az orruk előtt van, akkor szintén nem kéne gondak lennie. ha nem jó neki, akkor használ másikat. ha meg mind1, akkor mind1, nincs miért siránkozni.

    jól látod, h az ie jó példa, csak a végkövetkeztetés rossz. ff nem azért szerzett piaci részesedést, mert annyival többet tud vagy jobb. ezen logika mentén az operának kelett volna réges rég a vezető böngészőnek lennie (semmi oylat nem hozott az ff, amit az opera már nem tudott évekkel korábban).
    lám, nem kelett korlátozni az IE-t és mégis el tudott terjedni egy alternatív böngésző.
    az ie nem azért oyan, amilyen, mert az ms nem tud jobbat. ez volt az, ami a legtöbb felhasználó igényt kielégítette. változtak a felhasznlói igények és máris lépnie kellett az ms-nek.

    //
    szerk: közben elvárjuk, h ms fejlesszen, de lehetőleg semmi olyat ne tegyen, amit más is csinál.

    [Szerkesztve]

  • dark100

    aktív tag

    Tiszta politika (Gyurcsany + Orban). Egy dolgot ket eltero modon is ertelmezhetunk, es hajtjuk a magunket :D Mindenki celja (elvben) hogy legyen OS verseny, de aze ugyanazt az OS-t hasznalja ma mindenki amit en, meg legyen dokumentumformatum verseny, de aze amit en hasznalok azt hasznalja ma mindenki, meg legyen bongeszoverseny, de az en bongeszomre optimalizaljak ma az oldalakat.... Akkor majd elegedett leszek!

    Az info iparban nincs meg az a kicserelhatoseg ami mashol. Lisztbol vehetek 1000 fajtat, mindenfele kiszereles, van az izlesemnek jobb-kevesbe jobb, ha kitol velem a kedvenc gyartom vagy egyeszeruen jobbat talalok, akkor meg athuzok mashova. Ugyanezt csinald meg szovtferrel! Barmilyen szoftverrol is legyen szo....

    Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

  • #95590400

    törölt tag

    válasz moma #13 üzenetére

    ennek az eszmefuttatásnak vajmi kevés köze van a szabadverseny, monopólium, kapitalizmus fogalmakhoz. ahogy egyébként az eu- döntéseknek is.

  • dr faustus

    senior tag

    válasz moma #13 üzenetére

    Az MS megoldásai nem azért terjednek el, mert jobbak, hanem csak azért mert az övék a win.

    Itt nem az a lényeg, hogy jobb vagy sem, hanem a tendencia aggasztó, ami abban nyilvánul meg, hogy az MS minden más céget, ahol komoly nyereség van, kezd kiszorítani a piacról. Teljesen felesleges mellékvágány azon gondolkozni, hogy xyz megoldás mennyire másolás vagy sem, menyire jó műsakilag a konkurenciához képest, hosszútávon mindenféle monopólium a verseny hátrányára van, az árakra rossz hatással van. (Meg lehet nézni, hogy egy belépő árú gép mekkora %-át teszi ki az oprendszer, emelkedő a tendencia) Olyan nincs, hogy az MS tud csak megfelelő szoftvert fejleszteni, ha ez időről időre megismétlődik, akkor az értelmesebb emberekben csak felmerül az az eshetőség is, ami a fanokban nem, hogy talán rendszer a rossz, nem pedig a (nem-MS) programozók.

    Warning: Explicit Content

  • FTeR

    addikt

    válasz dr faustus #18 üzenetére

    a problémát abban látom, h mindig megy az általánosítás a monopóliumra, anélkül, h a konkrét helyzet lenne megvizsgálva.
    elméletileg a monopóliumot azért kell felszámolni, mert a léte hátrányos a versenyre, ami hátrányos a vásárlónak.
    a winnel kapcsolatos balhék többségénél viszont ez egyáltalán nem egyértelmű. sok esetben a monopólium felszámolására tett kisérlet egyedül a konkurencuának kedvez, miközben a vásárlót hátrányosan érinti (mert pl. kevesebbet kap a pénzéért vagy plusz munkát ró rá).

    az ilyen dokumentum formátumokra vonatkozó balhéket meg különösen fölöslegesnek találom. a formátum nem egy termék, főleg ha még ingyenes és még szabadon fel is használható.
    de ha azt nézzük, h pl adobe ingyé nem engedi (pedig elméletileg szabad a licensze) és az ms úgy látja, h vmi ilyen kell a rendszerbe (mert van rá igény), de fizetni nem éri meg neki, akkor ugyan miértne állhatna elő egy saját megoldással?

  • dr faustus

    senior tag

    válasz FTeR #19 üzenetére

    az ilyen dokumentum formátumokra vonatkozó balhéket meg különösen fölöslegesnek találom. a formátum nem egy termék, főleg ha még ingyenes és még szabadon fel is használható.

    Ilyen mértékű desktop dominancia esetében már nemigen lehet megállapítani egy szoftverről/szoftverkomponensről, hogy az azért terjed, mert alapvetően sokkal ötletesebb megoldás, vagy azért terjed, mert a Microsoft a Windowst jobban ismeri, és ezért jobban tudja integrálni a saját termékét, vagy pedig csak azért, mert a WU mindenhol ott van, a konkurens termékét pedig külön kell letölteni, installálni, netán fizetni érte. Ez a dilemma egyébként a Microsoft jövőben megjelenő termékeinél és újításainál is fel fog merülni, főleg ott, ahol piaci érdekek fognak sérülni, ilyen kényes téma például a vírusirtó szoftvereké. Ezért is lenne jobb, ha nem lenne ennyire nyomasztó a fölény. Az Európai Unió nem tudja azt megtenni, amire a Clinton kormány készült, ezért csak olyan öszvér-megoldásokra futotta tőle, mint az XP-N verzió, aminek nem igazán van gyakorlati haszna.

    [Szerkesztve]

    Warning: Explicit Content

  • Gregorius

    őstag

    válasz dr faustus #18 üzenetére

    hosszútávon mindenféle monopólium a verseny hátrányára van
    A fejlesztőknek viszont előny, vagyis adott esetben a platformnak jobb a szoftverellátottsága, mert jóval kevesebb elkerülhetetlen inkompatibilitással kell bajlódni.
    Ezt már egyszer hosszabban kifejtettem valahol.

    az árakra rossz hatással van
    Nos, épp a minap volt a Windows mint olyan huszonakárhányadik szülinapja, volt róla hír is pár statisztikával, és míly meglepő, annó a Windows 1.0-t, ami minden volt, csak nem tömegtermék, jelenértékben, USD-ben nagyjából ugyanannyiért adták, mint most az XP Prof-ot. Pedig azóta mintha a Microsoft szép kis monopóliumot épített volna ki...

    (Meg lehet nézni, hogy egy belépő árú gép mekkora %-át teszi ki az oprendszer, emelkedő a tendencia)
    Talán mert egyre olcsóbb a hardver előállítási költsége.

    talán rendszer a rossz, nem pedig a (nem-MS) programozók.
    Komplett fejlesztőcégeket akartál írni, ugye? Tervezés, tesztelés, életciklus-management, support, stb.

    az azért terjed, mert alapvetően sokkal ötletesebb megoldás, vagy azért terjed, mert a Microsoft a Windowst jobban ismeri, és ezért jobban tudja integrálni a saját termékét
    Vagy azért, és ez általában az, ami a végfelhasználót leginkább érdekli: mert széles körben működik, nem csak egy-egy konkrét alkalmazás esetén.

    vagy pedig csak azért, mert a WU mindenhol ott van,
    Az InstallShield-nek is van már egységes automatikus frissítő szolgáltatása. Igaz, nem olyan nagyon régi. Kicsit későn kapcsoltak, hogy az jóóó.

  • dark100

    aktív tag

    A vegen odajutunk hogy az un monopolium hosszutavon kinyirja onmagat? Az alaptezis, ha jolertem a helyi szakertoket, ugye az, hogy azert eri meg a Win-re fejleszteni mert egyseges, viszont ha a te termekednek ha van MS alternativaja, akkor labdaba sem fogsz rugni Win-en. Ez elobb utobb mindent alternativat elemeszt, azaz a Win jovoje tehat a konzolokehoz hasonlo primitiv rendszer, ahol van a Win Marketplace, es onnat lehet vasarolni, minden mas meg ki van tiltva. Nyilvan eleg sok embernek ez igy tokeletes is lesz.

    Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    válasz Gregorius #14 üzenetére

    Greg, ez a hsz. pontosan a szó szerinti kifordítása annak, ami valójában történt. Az IE volt az a böngésző, amelyik véletlenül sem volt hajlandó követni a szabványokat, viszont piaci dominanciája miatt inkább irányította azokat - ergo az IE ''minőségéről'' is tett megjegyzésed véletlenül sem fedi a valóságot. Tudom, ezt nekem nem hiszed el, nem is kell, inkább olvass egyéb médiumokat; erről van egy cikk az aktuális CHIP Magazinban is az IE7 kapcsán pl....

    Egyébként meg az IE 6 és 7 kiadása között eltelt időből tökéletesen láccik, mi történik, ha egyetlen egy cég monopolhelyzetbe kerül egy piacon...

    https://www.coreinfinity.tech

  • dr faustus

    senior tag

    válasz Gregorius #21 üzenetére

    hosszútávon mindenféle monopólium a verseny hátrányára van
    A fejlesztőknek viszont előny, vagyis adott esetben a platformnak jobb a szoftverellátottsága, mert jóval kevesebb elkerülhetetlen inkompatibilitással kell bajlódni.
    Ezt már egyszer hosszabban kifejtettem valahol.


    A fejlesztőknek műszaki szempontból előnyt jelent, de ennek semmi köze a gazdasági kérdéshez. Nyilván egyszerűbb egy cég egy termékére fejleszteni, de ettől még a gazdasági problémák, amit ez okoz, nem szűnnek meg.

    az árakra rossz hatással van
    Nos, épp a minap volt a Windows mint olyan huszonakárhányadik szülinapja, volt róla hír is pár statisztikával, és míly meglepő, annó a Windows 1.0-t, ami minden volt, csak nem tömegtermék, jelenértékben, USD-ben nagyjából ugyanannyiért adták, mint most az XP Prof-ot. Pedig azóta mintha a Microsoft szép kis monopóliumot épített volna ki...


    Csak közben a hardverárak látványosan zuhantak, megjelentek az 1000 dolláros gépek, és lassan már $600-ból gépet lehet összerakni, az oprendszer árak viszont nem igazán akarnak idomulni ehhez. Ez is annak köszönhető, hogy nem igazán kiélezett a verseny, ellentétben hardver fronton. Most bizonygatnom kell olyan alap közgazdasági dolgokat, hogy ha egy piacot ural egy cég, akkor az a cég jóval nagyobb haszonréssel dolgozik? Inkább nem bizonygatom, olvass utána, ha nem hiszed.

    (Meg lehet nézni, hogy egy belépő árú gép mekkora %-át teszi ki az oprendszer, emelkedő a tendencia)
    Talán mert egyre olcsóbb a hardver előállítási költsége.


    És az oprendszerek is egyre nagyobb darabszámban kelnek el. De ha nem hiszel nekem, mekkora haszon van ezen a bizniszen, nézd meg a Microsoft nyereségét.

    talán rendszer a rossz, nem pedig a (nem-MS) programozók.
    Komplett fejlesztőcégeket akartál írni, ugye? Tervezés, tesztelés, életciklus-management, support, stb.


    Nem értem, mit akarsz ezzel mondani.

    az azért terjed, mert alapvetően sokkal ötletesebb megoldás, vagy azért terjed, mert a Microsoft a Windowst jobban ismeri, és ezért jobban tudja integrálni a saját termékét
    Vagy azért, és ez általában az, ami a végfelhasználót leginkább érdekli: mert széles körben működik, nem csak egy-egy konkrét alkalmazás esetén.


    Az állításomnak nem mond ellen, olvasd el, értelmezd a mondanivalómat.

    vagy pedig csak azért, mert a WU mindenhol ott van,
    Az InstallShield-nek is van már egységes automatikus frissítő szolgáltatása. Igaz, nem olyan nagyon régi. Kicsit későn kapcsoltak, hogy az jóóó.


    Nem arról beszélek, hogy létezik automatikus frissítés, hanem arról, hogy a gépek többségén melyik található meg. Ez sem azért alakult így, mert csak az MS volt képes felismerni az automatikus update előnyeit. Milyen érdekes, mindig az jön ki, hogy az MS milyen profi, a többiek milyen amatőrök. Ez nem véletlen.

    [Szerkesztve]

    Warning: Explicit Content

Új hozzászólás Aktív témák