Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FehérHolló

    veterán

    válasz Tyberius #7 üzenetére

    Ajánlom figyelmedbe a következő PH-s hírt: [link]

    Szerk:
    SSD-t meg szerintem csak EEPROM-ból lehet készíteni, akkor meg nem is járunk messze a flashektől. (Itt most az SSD-n hosszabb ideig történő adattárolásra alkalmas SSD-t értek.)

    [Szerkesztve]

    Skynet is real. It's called Google.

  • FehérHolló

    veterán

    válasz macilaci78 #11 üzenetére

    Egyáltalán nem vagyok a fejlődés ellen, csak rá szerettem volna mutatni, hogy semmi sem fehér és semmi sem fekete. Erősen valószínű, hogy az SSD-k át fogják venni a mai merevlemezek szerepét, azonban a linkelt cikk is megerősíti, hogy egyelőre a flash-es és a mágneses tárolási módszerrel körülbelül ugyanannyi ideig lehet biztonságosan adatot őrizni. Persze ez függ nagyon sok mindentől. Például attól, hogy hányszor frissíted a tartalmát, külső hőmérséklet, akár attól is, hogy mellette tartod-e a mobilod, vagy sem. (Igen, tudom, hogy keménymágnesen tárolják, nem is azzal van a baj.)

    Viszont nem értem, hogy a kolléga mit ért az alatt, hogy ''Ami az élettartamot illeti, ebben nem a pendrive-okkal szerzett tapasztalatokat kéne alapul venni.''. Az SSD-kben is pont ugyanolyan memóriák vannak, mint a pendrive-okban, ha nem az eddigi EEPROM-alapú tárolós tapasztalatokra alapozunk, akkor mire? Ha nem próbáljuk meg kiküszöbölni azokat a bajokat, amik előfordulnak velük, akkor hogy fejlesszünk/kutassunk? Azt sem értem, hogy szerinte hogy lehet az on-line diagnosztikával biztonságosabbá, vagy hosszabb élettartamúvá tenni. Számomra az on-line diagnosztizálás a működés közbeni adatgyűjtést és adatkiértékelést jelenti. Mire mész vele, hogy tudod, hogy éppen tönkre megy, ha már megy tönkre? Az írt adat helyességét eddigis ellenőrizték (lényegtelen, hogy háttérben, vagy nem), tehát ezzel sem értem, hogy hogy lehetne javítani. A ''leggyakrabban írt területek áthelyezése''-n pedig ha azt érti, hogy mindig más területeket írjon, akkor ez valóban jó ötlet, de akkor nyomon kell követni, hogy melyik területeket írta, és hányszor, másrészt pedig a használaton kívüli területek közül ki kell válogatni minden írásnál azokat, amiket legkevesebbszer írt eddig. Ez szép és jó elgondolás, csak az a baj vele, hogy jelentős méretbeli növekedést okoz, és nem az a memóriarész fog tönkremenni, amire mi írhatjuk az adatokat, hanem az, ahol tárolja az eszköz, hogy melyik területet hányszor írta, ugyanis ezt nagyon sokszor kellene frissíteni/felülírni. Inkább azt az irányt tartanám helyesnek, hogy keresnek egy olyan anyagot, ami kevésbé rongálódik az újraírásnál, gyorsan lehet írni viszonylag kis feszültséggel is, ellenáll a hőnek és a nedvességnek, nehezen mágnesezhető, satöbbi. Szóval nem ilyen egyszerű ez a helyzet.

    [Szerkesztve]

    Skynet is real. It's called Google.

Új hozzászólás Aktív témák