Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • escie

    őstag

    válasz FTeR #32 üzenetére

    mi értelme?
    persze semmi.
    esetleg annyi, hogy a néző azt mondja, ''hmm, nem semmmi...''
    ez egy prezentáció, bemutatják mit tud.
    ennyi.
    ne félj, nem lesz benne a quake 5 EULA-ban, hogy csak a kocka élén, és 30%-os átlátszóság mellet szabad játszani.
    :)
    (ezt a karótnyelt bandát, nem igaz... :D )
    --
    a kockás dolog szerintem is elég jó. főleg olyasmire gondolok, hogy nem-túl-power-júzer éppen most találkozik ilyen többdesktopos rendszerrel, és így talán könnyebb felfognia, hogy több asztal van...
    tudod, ilyen vizuális típusokra gondolok. esetleg megint csak az idősebbekre, akiknek nem olyan mindennapos dolog ez...
    de lehet, hogy hülyeség, nem tudom, ma ilyen szociálisan érzékeny vagyok. :DDD

    és itt az egyszeri elfordulásról beszélek(ctrl+alt+jobbra/balra nyíl), nem a szabadon forgatásról(ctrl+alt+drag). ezutóbbi nagyon vagány, de annyira talán nem praktikus...

    I'm back, baby!

  • Sipi

    addikt

    válasz FTeR #32 üzenetére

    Semmi értelme. Mint ahogy jórészt az egésznek nincs.
    Én személy szerint annak fogom fel, hogy játékos kedvű, unatkozó programozók ''pár nap'' alatt összedobtak valamit (összedobás, mert a sorozatszám valahol 0.0.x körül jár, ami még az alfát sem igen éri el). Ez a valami megmutatja, kis energiával hogyan lehet minimális hardverigényű programot írni, ami így, összességében leköröz minden eddigit.
    Igen, tudom, létezik opacity win alá, meg másik program segít ebben, harmadik csinál olyat. De nincs egy cucc, ami elvégezné, ezért az egész csak tákolmány marad.
    Ráadásul azok piszok lassúak.

    A quake, stb. azért fut átlátszóan a demóban, mert minden ablaknak definiálva van az átlátszósága, és azt demonstrálja, hogy egy opengl alapú felületen tökmindegy, az ablak sima ablak, vagy opengl játék, vagy openglre ültetett xvideo kimenetű video. A lényeg, hogy opengl felett fut mind, akkor pedig minden ablak ugyanazokkal a jellemzőkkel rendelkezik. Ez szintén nincs meg még sehol.

    Ja, és mondom ezt úgy, hogy én pedig nem szeretem a desktop csicsákat, mert többnyire lassú hozzá a gépem.

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Új hozzászólás Aktív témák