Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #64791808

    törölt tag

    válasz #65675776 #46 üzenetére

    piszkosul érted a lényeget...

    Az alaplapokon PCIe X1 portok vannak PCI helyett. Az általad linkelt oldalakon van két-három I/O port, egy RAID vezérlő, meg egy vagy két LAN kártya. Baromi ügyes vagy, találtál még egy WLAN kártyát. Najó, van még másik 3 rajta kívül. A videokártya az AGP-s korszak óta külön úton jár, egy ilyen videokártyát találtál. Találtál összesen 10 eszközt, amelyik PCIe x1-es.

    start buksisímogatás
    delay 3000
    end.

    1., Nem hasonlítható a felhozatal a PCI-os kártyák felhozatalához, töredéke annak.

    2., Az, hogy gyártanak-e ilyet valahol, egy dolog. A végeredmény számít: a felhasználóhoz nem jut el. Nem csak itthon nem, de én Németországban sem láttam valami nagy felhozatalt ilyen kártyákból. Najó, mondjuk Németország visszamaradott ország, ez is igaz...

    3., Általában 2 PCI portot használunk. De ha kell mégegy véletlenül, amiből nem kapok PCIe -eset, akkor mi van? Szopás. Mint írtam, a végeredmény számít. A PCI egy jól bevált, működő dolog, az egyedi építésű gépek kvázi mindegyikénél ezt használjuk. Mindegy, miyen okból, lényeg az, hogy a harmadik PCI kártyát az alaplapok nagy részébe nem tudom betenni, PCIe kártyához nem férek hozzá, tehát nem tudom megoldani a feladatot.

    Részemről továbbra is vesszen a PCIe.

    Szerk: átolvastam, és túl agresszív, amit írtam. Nem flémet meg oltást akarok, de lássuk be: a PCIe elterjedésével itthon a lehetőségek visszafelé fejlődtek. Jó lenne lényegesen több PCIe kártya.

    [Szerkesztve]

  • #64791808

    törölt tag

    válasz #65675776 #51 üzenetére

    Neked is csak azt tudom írni: igen, a PCI menjen, de csak akkor, ha jön az új! Ha az AGP-PCIex16 váltás ennyire erőszakosan és gyorsan meg tudott oldódni, akkor ez mért nem tud?

    Szóval vagy lesz lényegesen több PCIe eszköz, vagy a PCIe slotoknak nem lesz létjogosultsága, mert nem lesz mivel megdugni. Ennyi. Az pedig, hogy ez csak itthon van így, tévedés.

Új hozzászólás Aktív témák