Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65675776

    törölt tag

    válasz #64791808 #50 üzenetére

    Tunert nem linkeltem, mert köztudottan jópár van PCI-E x1-re. Amit linkeltem az csak a jéghegy csúcsa (RAID kártyát nem nehéz találni, ahogy különféle LAN vezérlőket sem), és mint írtam az nem mond el semmit a valós helyzetről, hogy mi van nálunk. Nagyon-nagyon kicsi piac vagyunk, nem nagyon foglalkoznak velünk. A disztribútorok meg azt hoznak be, amit a kereskedők rendelnek. Ha nem rendelnek, akkor nem is hozzák be.

    Egyébként mit bizonyít az, hogy még csak töredék a felhozatal? Semmit! Amikor a PCI megjelent ugyanez volt a helyzet: a legnagyobb sávszéligényű eszközök gyorsan költöztek, a többiek nagyon lassan. A PCI-os hangkártyák '98-'99 körül váltak általánossá. (A VGA-k nem teljesen jártak külön úton, az AGP egy PCI kiterjesztés.) Mikor is jelent meg a PCI? 1993-ban. Még 2001-2002 környékén is jelentek meg lapok, amiken volt ISA.

    Egyébként mégis mit gondoltál, belinkelem az összes létező ilyen csatolású kártyát?

    (A PCI-nak meg igenis mennie kell, mert minden szempontból elavult.)

    [Szerkesztve]

  • orbano

    félisten

    válasz #64791808 #50 üzenetére

    hat tenyleg fantasztikus dolog ez a PCI! sőt igazából már az ISA is teljesen jó nem? próbáld meg egyszer igazán igénybevenni a PCI sávot (legyen egy PCI buszt használó raid vezérlőd és legyen mellé egy PCI buszon kommunikáló tunered, és meglátod miért lenne jó a pcie). csak ahogy elnézem te sem látod a fától az erdőt, hogy nem a pcie-szel van a baj, hanem azzal, hogy nem terjed rendesen: egyszer a magadfajták, másodszor a belőletek megélő perifériagyártó cégek miatt...
    én meg köszönöm szépen, teljesen jól elvagyok a pcie slotjaimmal :P

    A vér nem válik VAZZE!™

Új hozzászólás Aktív témák