Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #64791808

    törölt tag

    Biztos én vagyok a maradi meg bunkó meg minden, de a pici fejét a falba verném annak, aki kitalálta, hogy az alaplapokra PCI helyett PCIe x1 csatik kerüljenek.

    Mióta létezik a csatolófelület? No és ezen a hangkártyán meg egy-két tv tunerkártyán kívül tud valaki valamilyen eszközt, ami PCIe x1 csatolással megy?

  • #64791808

    törölt tag

    válasz ngabor2 #33 üzenetére

    ez a jelenség, jóllehet makacsul fennáll, nem a sata hibája, hanem a 2.6-os kernelé

  • #64791808

    törölt tag

    válasz #65675776 #46 üzenetére

    piszkosul érted a lényeget...

    Az alaplapokon PCIe X1 portok vannak PCI helyett. Az általad linkelt oldalakon van két-három I/O port, egy RAID vezérlő, meg egy vagy két LAN kártya. Baromi ügyes vagy, találtál még egy WLAN kártyát. Najó, van még másik 3 rajta kívül. A videokártya az AGP-s korszak óta külön úton jár, egy ilyen videokártyát találtál. Találtál összesen 10 eszközt, amelyik PCIe x1-es.

    start buksisímogatás
    delay 3000
    end.

    1., Nem hasonlítható a felhozatal a PCI-os kártyák felhozatalához, töredéke annak.

    2., Az, hogy gyártanak-e ilyet valahol, egy dolog. A végeredmény számít: a felhasználóhoz nem jut el. Nem csak itthon nem, de én Németországban sem láttam valami nagy felhozatalt ilyen kártyákból. Najó, mondjuk Németország visszamaradott ország, ez is igaz...

    3., Általában 2 PCI portot használunk. De ha kell mégegy véletlenül, amiből nem kapok PCIe -eset, akkor mi van? Szopás. Mint írtam, a végeredmény számít. A PCI egy jól bevált, működő dolog, az egyedi építésű gépek kvázi mindegyikénél ezt használjuk. Mindegy, miyen okból, lényeg az, hogy a harmadik PCI kártyát az alaplapok nagy részébe nem tudom betenni, PCIe kártyához nem férek hozzá, tehát nem tudom megoldani a feladatot.

    Részemről továbbra is vesszen a PCIe.

    Szerk: átolvastam, és túl agresszív, amit írtam. Nem flémet meg oltást akarok, de lássuk be: a PCIe elterjedésével itthon a lehetőségek visszafelé fejlődtek. Jó lenne lényegesen több PCIe kártya.

    [Szerkesztve]

  • #64791808

    törölt tag

    válasz orbano #52 üzenetére

    Na mivan, Tildy fertőz mindenkit, és az olvasás egyre kevésbé megy? :)

    Ajánlom figyelmedbe az 50. hsz utolsó sorát: Jó lenne lényegesen több PCIe kártya.


    Mivel a istennek se fogod fel, mit akarok, ezért leírom ''erős kontraszt módban gyengén látóknak'': gyermekeim, döntsünk. Vagy leváltjuk a PCI-t, vagy nem. Ha nem, akkor a PCIe menjen a pitsába. Viszont ha leváltjuk, mert haladni kell a korral (amivel egyetértek), akkor mi názáreti hernyótalpas kaporszakállú rühös rücskös isten farkáért nincs több PCIe kártya???

    Fene egye meg, értsd azt, amit mondani akarok: egyik oldalról a PCI gyengéi és az alaplapok kényszerítenek minket arra, hogy PCIe karikat használjunk, a másik oldalról meg a a pöcsömre lépnek és hátralöknek, akkor sem tudok PCIe karit használni, mert nincs.

    Egyébiránt meg a PCI buszt érő kritikád jogos, de nem életszerű. Ugyanis ma, amikor egy átlag alaplapon is van lehetőség 8 vagy több eszközt csatlakoztatni, és van alaplapi RAID, akkor magyarázd el nekem, hogy ki vesz egy iylen alaplapra SCSI-vezérlőt vagy RAID kártyát? Kifejtve: ha én otthoni kis raidecskét akarok csinálni, arra elég az alaplapi vezérlő. Ha egy 4 lemezes RAID5 tömböt akarok csinálni, akkor semmivel nem jobb egy olcsó PCI vezérlő, mint egy alaplapi, ha viszont komolyan gondolom a RAID-et, akkor nem 20 ezer forintért veszem az alaplapot, hanem veszem 60-ért, amiben van PCI-X. Akinek meg olyan alaplapja van, hogy nincs rajta semmilyen RAID, az elég valószínűtlen, hogy egy kettőnél több lemezből álló raid tömbhöz meg fog venni egy 40 ropis kártyát, meg még TV tunere és hangkártyája is van, de valahogy pont alaplapra nem telik. Kicsit hosszú lett.

    Mégegyszer a lényeg: vagy legyen sok PCIe kártya is, és tudjunk ilyet venni, vagy húzzon a bús fenébe az összes PCIe slot az alaplapról, és adja át a helyét olyan slotnak, amibe kapok kiegészítőt. De az, hogy se egyik, se másik, az nem helyzet.

    Üdv

  • #64791808

    törölt tag

    válasz #65675776 #51 üzenetére

    Neked is csak azt tudom írni: igen, a PCI menjen, de csak akkor, ha jön az új! Ha az AGP-PCIex16 váltás ennyire erőszakosan és gyorsan meg tudott oldódni, akkor ez mért nem tud?

    Szóval vagy lesz lényegesen több PCIe eszköz, vagy a PCIe slotoknak nem lesz létjogosultsága, mert nem lesz mivel megdugni. Ennyi. Az pedig, hogy ez csak itthon van így, tévedés.

  • #64791808

    törölt tag

    Ki veszi?

    ÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉN!

    Szeretnék PCIe SCSI kártyát, és TV-tuner kártyát, vagy hangkártyát. Ha lenne PCIe Audigy 2 ZS, akkor kettőt vennék belőle. Dehát nincs.

    Tildyt szeretjük? :) Mindenki a maga nevében, én nyíltan ki nem állom. Az egyenes út meg jogos, de oltom én szemtől szemben is, nincs izgalom. Tulajdonképpen semmi bajom vele, azon felül, hogy az összes érvelésünk olyan sémán van, hogy ''azt mondom: A, erre ő azt mondja, nem B''

  • #64791808

    törölt tag

    válasz EQMontoya #70 üzenetére

    tévedsz.

    Sehol nincs leírva, hogy A és B egymásnak ellentétes állítások. Tehát A <> nem B, és B<>nem A. Csak annyi, hogy A és B különböző állítások. Én állítok valamit, ő meg nem az én, hanem egy másik állítást cáfol. Pont az a lényeg, hogy én azt mondom, hogy A, és ő meg cáfol, de nem A-t cáfolja, hanem valami tök mást, B-t, amit én nem is írtam. Ezért helyes az ''én A-t mondok, errő ő azt mondja, hogy nem-B''. Mivel az állításom A volt, ezért irreleváns, hogy ő B-t megcáfolja, vagy nem, A állításra semmit nem mondott, tehát az A premissza alapján felépülő konklúziót ő nem befolyásolta.

    Ezt híjják árnyékbokszolásnak.


    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák