Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • prom3theus

    csendes tag

    válasz bambano #2 üzenetére

    Azért nem tartom annyira alaptalannak ezt a kijelentést. Tök mindegy ki vagy mi vagy kik vagy mik az okai annak, hogy olyan az Internet ma, amilyen, a lényeg ettől nem fog megváltozni, attól még ha ez a tendencia megmarad, 2-3 éven belül az Internetre kötött gépek 60-70%-a legalább egy botnet részét fogják képezni. Az Internetből sajnos túl könnyű volt túl jó bizniszeket csinálni, az emberi leleményesség pedig határtalan - ami igaz az olyanokra is, akik ma spam-eket küldenek szét a hasonló féregemberek adta botneteken keresztül.

    Fölösleges mindenből elsőként vallásháborút indítani. A programozási nyelvek legalább annyira okolhatóak a mai állapotért, szimplán azzal, hogy gyorsabban fejlődnek mint ahogy az emberek (programozók) 80%-a azt valójában követni tudná (az oktatásról nem is beszélve, és nem csak idehaza). Ezért rohanó világban a minőségen spórolnak a legtöbbet a megrendelők. Erről eleve a piaci verseny tehet. Ha azt mondom valakinek: hibátlan és biztonságos szoftvert írok neki 2 hónap alatt 4-500e Ft-ért, akkor leköp, elmegy egy olcsójánoshoz aki szarul, de 2 hét alatt megcsinálja tizedannyiért.

    Úgyhogy ez messze nem a vindózról szól kizárólag. Az csak egy nagyobbacska változó, de még nem is a legnagyobb. A legnagyobb változó a fogyasztói társadalom. Ez pedig csak enyhe jóindulattal mondható változónak, mert inkább konstans ugyebár. Szóval a lényeg tömören: a világ van elk**va, az Interneten pedig ez is megjelenik, mint mindenen amúgy ha megfigyeled.

    Dobai Csaba >> http://www.php-sparcle.hu/

  • moonman

    titán

    válasz bambano #2 üzenetére

    a Windowst eléggé rendberakták, csak a sok balfasz most arra hivatkozva szidja, hogy lassú meg túl biztonságos. szerinted ki a hüje a felhasználó vagy a számítógép?

  • shev7

    veterán

    válasz bambano #5 üzenetére

    Ugye alapjaban veve a hozzanemertokkel van a problema:

    ''Pl. otthoni egyedülálló gépre felrakja-e az ms networks klienst, nyomtató és fájlrendszer megosztást?''

    Ha valaszthato lenne a komponensek telepitese, vajon hany hozzanemerto rakna fel mindent, ''jo lesz az meg valamire'' alapon.

    Egyszeruen el kell fogadni, hogy a tarsadalom nagy resze nem ert a gepekhez, viszont hasznalni ''muszaj'', ha ok nem tudjak egvedeni a sajat gepuket, akkor maskent kell megoldani. Nem lehet mindenki olyan zseni mint te.

    ''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

  • cherockee

    aktív tag

    válasz bambano #2 üzenetére

    Úgy látszik manapság a névtelenség homályában bárki bárkit leköphet, még olyant is aki már azért letett valamit az asztalra...
    Pont elég lenne rendberakni a windowsokat, ez tény, és tüneti kezelés, ez is tény, de legalább valaki felhívja rá a figyelmet, nem pedig azt hazudja: ''A mi termékünk biztonságos.''
    Mellesleg nem vagyok a személyiségi jogok ellensége, de azért a rohadt nagy demokráciákat mindig elvitte a fene, mert a leghülyébbek szava is pont annyit ért, mint a legnagyobbaké...mert ugye névtelenség, mindenki egyenlő (az egyenlőbbek meg ugye mindent toolélnek)...hurrá, aki elsőként meglátja a lovasokat, szóljon.

  • cherockee

    aktív tag

    válasz bambano #7 üzenetére

    ha belegondolsz, tényleg az a gond, hogy az emberek nem értenek a számítógéphez. Szokás mondani hogy a vezetéshez kell jogsi, a gyerekcsináláshoz nem...gépekhez se. talán egy normálisabb oktatás megoldaná, lobbik nélkül...de semmiképpse egy világmegváltó linuxroham.

  • moonman

    titán

    válasz bambano #11 üzenetére

    és soha többé nem működne semmiféle fájlmegosztás. gratulálok.

  • FTeR

    addikt

    válasz bambano #5 üzenetére

    max olyan létezik, h szerinted fölösleges. ez már rögtön felveti a kérdést, h mire alapozod a feltételezésed.
    xptől kezdve azért vették ki a komponensválasztót, mert a korábbi változatokban az jelentette a legnagyobb problémát, h nagyon gyakran sírni kezdett a telepítő cd után, ami elég fusztráló volt, mivel sok esetben nem volt kéznél a lemez.
    több száz gigás winyókat lehet már ocsóért kapni, szal az os pár gigája csak azt zavarja, aki feltétlen bele akar kötni valamibe.
    egy kellően biztonságosra konfigurált gép, már fusztrálja a felhasználót. mindenki tudja, h a legbiztonságosabb géphasználat az, ha nem használjuk, de talán könnyű belátni, h ez nem megoldás.
    visátba berakták ezt az UAC-ot. egy ehhez hasonló megoldás pl osx-ben régóta van. a gond csak az, h szakmai oldalról hiába gondoljuk biztonságosnak, ha júzernek az lesz az első dolga, h rákeres a neten a mikéntjére és kikapcsolja, mert úgy idegesíti.
    az xp-ben nem azért nincs rendes tűzfal, vagy vistában nem azért nem szűr kifele, mert az ms-nél nem normálisak a fejlesztők, hanem azért mert a statisztika szerint így biztonságosabb. ha egy tűzfal kifele is szűr, akkor szerencsétlen felhasználónak nem fog ''működni az internet'' és ha van kis sütnivalója, akkor kikapcsolja a tűzfalat. így egy csak befele szűrő még mindig biztonságosabb, mint a kikapcsolt. akinek meg több kell, az tesz fel magának sajátot.

Új hozzászólás Aktív témák