Keresés

Aktív témák

  • Ga

    tag

    Ez a topic nagyon ott van... :))
    Mindenki úgyis azt veszi, amire éppen futja a keretéből, és ami épp bent van a boltban, mikor nem találja az előre lefoglalt válogatott-stb. tuningpéldányát. :D

    Vmit még akartam szólni. Na mind1..

    Üdv:

    Ga

  • Ga

    tag

    Ja, megvan!

    Némi az AMD oldalra:

    Láttátok a DivX 5 teszteket a TB-B 2800+ és nErő2 DDDR-rel? Asszem lenyomta a 3GHz P4+RDRAM párost...

    Intel oldalnak:

    No és mi az ábra a jó kis SSE2-es 3D szerkesztőkkel, ott milyen jól lenyomja a P4 az összem AMD-s cuccot.

    PIII-ról:
    A Pentium III architektúra szinte ugyanaz, mint a PentiumII, sőt mindegyik a P6 családhoz tartozik, azaz 6. generációs.... Ami ugye a PentiumPro-val indult (P I-es idők).
    A különbség a cache-ek ki-be rakása a procba, illetve néhány egység (pl. fpu) megduplázása... Az utasításkészletek sem tartoznak igazán archtekturális újítás témakörbe... a P6-sorozatban legalábbis...

    Az Athlon már a 7. gen X86-ba tartozik, csak az első példányai még kiforratlanok votak (mivel ez az AMD első saját prockója...), így az akkori 6. gen. CPUkkal versengtek... Ahogy a Penya4 is versengett a Penya3-mal, mikor kijött (természetesen csak :) marketing forrásból ered, nem tudom miért akartok ráhúzni algoritmust.... meg függvényeket... meg arányokat.

    És igenis a P4 3 GHz HT-val és RD1200-zal a leggyorsabb!
    De csak pillanatnyilag! És csak, ha a PÉNZ nem számít...
    Hiába az XP2800+... Ha nem lehet kapni, csak az AKIBA-nál :)

    Üdv:

    Ga

  • Ga

    tag

    válasz Ga #191 üzenetére

    leggyorsabb= az x86-csoportban aktuális cuccok közül, ne gyertek most Alpha-val, meg MCKinley-vel, meg mittoménmivel. Tiszteletem a tulajoknak... :)

    Egyébként is a hozzászólásokban a ''leggyorsabb'' kifejezés általában =
    ez a legújabb cucc a kedvenc gyártómtól, mindent lenyom minden tesztben és egyébkéntisdobjatokmegvele...

    Persze spec. itt nem, mivel AMD-t kedvelem inkább (volt K5-6, jelenleg K7 van).

    ---
    Más:
    De igenis kell a big GHz, mikor renderelsz 3DS-ban, mellette TV-ről rögzítesz DivX 5-ben, persze böngészés, zenehallgatás és CD-írás közben... Vagy éppen két VMWare gép fut... :)
    De a mocsok NT kernel a leggázosabb, mikor vmi hardware-kezelés miatt fogja az egész prockót, ezért is kell a HT...
    Mellette a háttérben egy kis webszerver is eldudorászik persze...

    Na ennyit mindenről, alig várom a K8-at...

    Csá

    Ga

  • Ga

    tag

    válasz bdav #206 üzenetére

    Moore az Intel tulajdonosa/alapítója/alkalmazottja... :)
    Nem pártatlan :D

    Egyébként a Moore-tv. pontosan:
    Az egységnyi területre integrált tranzisztorok száma évente megduplázódik (ez volt '65-ben). Azóta asszem két évente háromszorozódik, vagy mi...

    Akkoriban még nem is jegyezték nagyon prociknál az órajel-fogalmat, a lényeg a néhány tranyó egy lapra integrálása volt...

  • Ga

    tag

    válasz ocrulez #207 üzenetére

    Nem, de csak egyelőre.

    Az intel uralja a piac 70-80%-át és a jelenlegi jelölés neki tökéletesen megfelel, ezért kell az AMD-nek alkalmazkodnia...
    A P4 után viszont ott lesz a BANIAS, aminél már kell valamit újítaniuk...

    Az Itaniumnál viszont szívnak, mivel ott az emberek nem hisznek vakon az órajelnek, meg az Intelnek. :)

    Előre is bocsi a köv. hosszú hozászólásért...

  • Ga

    tag

    Kedves ManOwaR!

    Végigolvasva a hozzászólásaidat, úgy tűnik, két alapvető ellenvetésed van az AMD-vel szemben.

    1. Az AMD procik számozása nem lineáris, ezért te becsapva érzed magad.

    Erre néhány dolog:
    - az AMD procik számozás szerinti sorrendje tényleg teljesítménysorrendet jelent, azaz egy 1600+-osnál gyorsabb egy 1700+-os
    - ha te lineáris számozást szeretnél, akkor kb. ilyenek lennének, mint 1569+, 1623+, stb.
    - az jelölésnél szerintem helyesen 100-asokra kerekítenek (pl. így két számmal is lehet jellemezni a procikat...),
    - Mivel az FSB miatt máshogy nőnek az órajelfrekvenciák (eddig 66-osával), míg a jelölésben ez ugye 100, így 100/66 arányű a MHz és a jelölés növekedése...
    - Bár az AMD szerint ez a jelölés a régi Athlonokhoz képesti sebességet jelöli, ennek nincs semmi értelme, hiszen ekkora órajelű régi Athlonok nincsenek, így nincs mihez hasonlítani... Valójában a szándékuk ugyebár a P4 teljesítményéhez hasonlítás. Ezt mindenki tudja, de a hülye AMD PR-esek vmiért nagyon kitartanak mellette...
    - Tehát a P4-hez hasonlították a modelleket. A jelölést akkor készítették, mikor még csak az első, lassabb XP-k voltak meg, azok teljesítményét hasonlították a P4-ekéhez.
    - Kijött, hogy 1333-as XPk lenyomják az 1600 P4-eket is (sőt!), azaz 1.6/1.33 az arány, ami kb. 1.2, viszont a növekedés aránya jelölésenként 1.5
    - Tehát (sejtve, hogy meddig bírja majd a mag), egy adag ráhagyással kezdték a jelölést, azaz az 1333-ast 1500+-nak jelölték...

    - TE írtad, hogy az 1600+-os XP-k röhögve lenyomták az 1600-as P4-eket, tehát az AMD direkt alábecsülte az első jelöléseket, hogy később legyen reális, mikor kb. végére érnek az XP szériának... Szóval ez lehet, hogy átvágás volt, azaz gyengébben jelölték a jó kis procikat....

    - A te alapproblémádat igazából az okozza, hogy a jelölések 100-ra vannak kerekítve... És így nem arányos az AMD modelek közti órajel és jelölés változás. Az azonos modellek KÖZÖTT a számozás célja csupán a sorrend meghatározása, mivel itt általában ár szerint két proc közül szoktak a vásárlók választani...

    - Az XP életútját viszont meg kellett növelni, mivel késik a hammer, így a magot is fejlesztgetni kellett, méghozzá architekturálisan, mert az alapszerkezet nem teszi lehetővé, hogy hatalmas frekiket érjen el, tehát a jelenlegi órajelbe pakolnak még teljesítményt cache-sel és magasabb fsb-vel...
    - Tehát megint felborítják a te lineáris órajel-jelölés igényedet... :)
    - Az első tesztek kb. 80%-a szerint a 166-os FSB-re váltás kb. 10%-os növekedést jelent
    - A cache szerintem elég lesz a maradék 10%-hoz (ami a modellszámozásbeli különbségnél van), de, mivel tények nicsenek, ezért csak SZVSZ!

    Igazából ugyanazt írtam itt le, mint amit te, csak én a másik oldalról közelítettem meg.
    Szerintem te is próbáld meg a több oldalról való megközelítést, az az alapfeltétele a konszenzusnak...

    2. Az AMD procik számozás szerint nagyon ott vannak a P4 mellett.
    Úgy tűnik, valójában ez a te problémád, bár ezt nem írtad le szó szerint. :)

    Üdv:
    Ga

  • Ga

    tag

    válasz ocrulez #212 üzenetére

    Vissza 3, padlógáz... Mármint hozzászólásilag :)

    Csá:
    Ga

  • Ga

    tag

    válasz ManOwaR #222 üzenetére

    Ezt írtad:
    nekem nem fáj, hogy gyorsabb vagy lassabb mint a p4

    Olvasd el a 175-ös hozzászólásodat... :)

    Tudom, tudom...szörszálhas+kiforgatás :)

  • Ga

    tag

    válasz ManOwaR #221 üzenetére

    Mik si voltak az elképzeléseik? És ebből mennyi valósult meg? (mármint kereskedelem, piac szempontjából)?

  • Ga

    tag

    válasz ManOwaR #224 üzenetére

    az itaniumról csak annyit, úgy néz ki pár év és a nagyteljesítményű szerverek piacán
    80%-os részesedést szerez, mondjuk 2005-re

    ... - mondta az Intel marketing és sajtófőnöke :)

    Jó, hogy náluk van a kiválasztott, vagy hogyishíják (tudod, a jövőbelátó...) :D

  • Ga

    tag

    Félreértés ne essék, az Itanium nagyon jó architektúra...

Aktív témák