Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Miracle

    senior tag

    válasz Power #7 üzenetére

    Mar azt hittem, elvesztel :)

    ''2003-ban igen már messze volt a teljesítmény csúcstól: ... ... ''
    az altalad idezett rendszer ev6os.
    de alljon itt egy masik spec eredmeny:

    IBM eServer p5 595 (power5 1900 MHz, 64/32 CPU) (alias Regatta)
    SPECfp_rate2000 = 1752
    SPECfp_rate_base2000 = 1684
    OS vezerelt SMT, 36 Mbyte L3, DDR2

    AlphaServer GS1280 7/1300 (Alpha 21364 ev7 1300 MHz)
    SPECfp_rate2000 = 1224
    SPECfp_rate_base2000 = 932
    no SMT, no L3

    A kulonbseg nagyjabol orajelaranyos. es ezek a gepek 2003 elejetol voltak elerhetok. Az azert tisztan latszik a fent leirtakbol hogy ha az alphara rafekudtek volna, akkor siman versenyben lenne ma is, mert az EV7 kesett rendesen, mar az EV8al is szepen haladtak.

    ''7% részesedés nem pálya - nem kifizetődő.''
    Ja, az Itanium is elert mar vagy 1%ot, az sokkal jobb kiindulo alap a piac meghoditasahoz, mint a 7.

    ''A mainframe - egész más kategória oda az alpha nagyon kevés. Nem teljesítmény szempontjából, hanem szolgáltatás szempontjából. Még egyelőre a power sem elég oda. Valóban voltak megoldások okos ötletek, de nagyon elcsúsztak és mondom már a DEC felvásárlása után gyakorlatilag haldoklott.''
    igaz. de szerintem ha a HP az itanium2 helyett az alphanak fekszik neki valoban versenyzett volna a HPvel, nem csak a SPEC oldalakon, hanem eladasok teren is, es nem csak a kifuto cuccaival, amik 1-2 even belul teljesen versenykeptelenek lesznek... kivancsi vagyok, mekkora lesz a hirtelen forgalomkieses, ha a PA meg az Alpha vegleg lemarad, es mar nem fogjak venni azok sem, akik ''na most egy utolsot'' alapon most beruhaznak egy nagyobb rendszerbe... hat nem lenne PR manager, aki akkor megmagyarazza miert is jo nekunk az itanium.

    ''Miért kellett volna pont az alphát meghagyni?''
    Mert ott volt az alpha csapat, akik ha egyutt maradtak volna, es kapnak penzt, siman leverik a vilagot.
    Mert a HP-Ux a szabvanyokkal valo tisztes tavolsagtartas miatt nem volt versenykepes. A meglevo ugyfeleket megtartotta, de az uj ugyfeleknek nem volt sem eleg trendi, azaz a ramregeles meg az elmergeles legalabb olyan draga volt mint VMSre, de megiscsak unix volt, nem rendelkezett a kulonleges rendszer elonyeivel, olyanokkal, mint amikkel a VMS (pl. 1984 ota is talaltak mar benne biztonasgi rest :)) ) tehat a HP-UX nem versenykepes a piac meghoditasara. a AIXes es a Solarissal szemben eselytelen volt. a VMS, meg ha nem is tudta volna meghoditani a piacot, de legalabb tudott volna reszesedest szerezni, mert egyedi, de megvoltak az egyedi featurejei.
    a nonstop meg a true64 tekinteteben nem tudok mondani semmit, meg csak nem is olvastam roluk igazabol. de ott lehetett volna meg a linux. meg a windows, ami mar LETEZETT, ellenben PA portrol szo nem volt.
    Mert az aplha brutalisan gyors volt, a PA meg nem.

    értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

Új hozzászólás Aktív témák