Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moma

    őstag

    válasz dajkopali #6 üzenetére

    Hát lehet ez a rászokás tényleg így van, de ez ellen azért legalább van védekezési lehetősége az embernek. Meg azért egy kereső az nem egy olyan komplex dolog ahol órákba állna az átállás(pl a custimize google-nél kint is van a többi kereső) . De persze pont az MS példájából tudjuk, hogy ez tényleg veszély lehet, ha komplexebb dologról van szó, pl office. van elég jó ingyenes alternatíva, mégis mert az iskolákban az office-t szokják meg nem váltanak. De szeritnem ha a programok oprendszer függetlenek lennének, akkor az otthoni felhasználók elég sokan váltanának.

    Egyébként szerintem ha veszély van az inkább az lehet, ami a mostani double click felvásárlással körvonalazódik. Nem pontosan értem, de ha ez olyami, mint ha szerződésem lenne az összes hirdetőhelyre budapesten, akkor ott tényleg baj lehet, mert ez által drágulhat a hirdetési lehetőség és ezáltal a hirdetett termékek is, amit közvetve mégis csak a közösség fizet meg. De szerintem ez eléggé más, mint, hogy épp most enyém a legjobb kereső vagy tök mindegy milyen más szolgáltatás, és ezért vonzó célpontja vagyok a hirdetőknek. Szóval szerintem ha csak jó szolgáltatásokat nyújtana az embereknek, és ezért sokan hirdetnének náluk és dőlne a pénz, akkor nem lenne baj, de ha meg akarja szerezni a más oldalakon levő hirdetési helyeket is, akkor az már necces szerintem is. (egyébként USA-nak, úgy mint az MS-nél, végül is itt sem lenne rossz, ha egy amerikai cég monopóliuma lenne az egész internetes hirdetési piac, szóval én nem csodálkoznék, ha hagynák a google-t itt is tenni venni, mint ahogy végül is az MS-t sem akadályozzák. AZ EU meg csak bénázik.)

    we all deserve a bit of luck.

  • dr faustus

    senior tag

    válasz dajkopali #6 üzenetére

    A monopóliumok kialakulása a technológiai piacon a magas bekerülési költségű szegmensekben szinte törvényszerű. Nem nagyon lehet kiküszöbölni, ezért mást nem nagyon lehet tenni, mint azt, hogyha nyomasztó a monopólium fölénye, akkor törvényi úton kell fellépni ellene. A nagyobb vállalategyesüléseket a versenyhivatal egyébként mindig kitüntetett figyelemmel kíséri, de ez sem tudja teljesen kiküszöbölni a jelenséget.

    Warning: Explicit Content

Új hozzászólás Aktív témák