Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Shad0w #7 üzenetére

    A nagyon sok dologból, ami nem megy pöccre linuxon, mi az, ami egyébként xp-s netbookon pöccre megy?

    Én úgy emlékszem, van webkamerát támogató msn kliens linuxra. Egyetlen kliens linuxra... láttál már bármilyen internetes szoftvert, amiből nem volt legalább három választási lehetőséged linuxon? Csak kde-re legalább kettő van az alap debianban, gnome-ra még több.

    Az a baj a linuxszal, hogy.. hopp. nincs is semmi baj a linuxszal, hanem a róla nyilatkozókkal van baj...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • negyedes

    addikt

    válasz Shad0w #16 üzenetére

    Van csoport pidginen, yahoon biztos es erdekes mod nalam a 720p film szaggatas nelkul ment(igaz effekteket ki kellet kapcsolni meet draga ati meg most sem kepes normalis drivert irni). Youtube szaggatott nalam is => flash meg mindig gany, bar most nem szaggat az 10es ota.

    Ha linuxot probalsz hasznalni szakadj el a windowstol.

    Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Shad0w #16 üzenetére

    Az ubuntu pont nem arról szól, hogy fél napot kell eltölteni vele. Nekem meg van olyan gombom, amire ugyan nem az van írva, hogy mégse, de ugyanez a funkciója.
    A 720p-s film nekem nem netbook kategória, mert ilyeneket nem szokás lerángatni mobilinterneten, hogy ott helyben nézd meg.

    Ok, legyen a youtube-ban igazad.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • negyedes

    addikt

    válasz Shad0w #36 üzenetére

    A másik nagy disztribúció a debian, de az a KDE miatt nem használható, mert nagyon lefogja a kis gépet. Ha egyáltalán feltelepül a debian egy netbookra (még nem próbáltam).

    Miota kde az alap debiannal? Ha neked csak ket distro van......

    Az elozohoz: a sajat esetemet mondtam , bar lassan a netbookos karik jobbak mint az enyem.

    Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

  • Vladi

    nagyúr

    válasz Shad0w #16 üzenetére

    "e akkor nézzünk filmet, ááá 720p szaggat. Nembaj youtube, ááá full képernyőn szaggat."
    Most erre jöjjek közhellyel? vörkszformí

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Vladi

    nagyúr

    válasz Shad0w #40 üzenetére

    Mennek.

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • l@czko

    tag

    válasz Shad0w #16 üzenetére

    Shad0w:

    Nem vagyok egy nagy Ubuntu guru, de 1,5 perc keresés után megtaláltam a Pidgin-ben ( 2.5.5 ) a csoportok használatának lehetőségét:

    Partnerek menü a Partnerlista ablakon, felül => +Csoport felvétele

    Most már tudod használni. ;)

    Amúgy nem rég tértem át az összes ( 3 db )itthoni géppel Ubuntu-ra, mely gépek közül az egyik netbook. Még a nejem is megszerette a Linux-ot, pedig az aztán nagy szó, nekem elhihetitek! :)

    Az biztos, hogy több dologgal foglalkozni kell a Linuxnál, ha az ember működésre akarja bírni ( flash, wines partíciók automatikus csatolása indulás után, stb. ) De ha egyszer ezeken túl van az ember, akkor szerintem egy jóval stabilabb rendszert kap mindenképpen.

    Nekem sokat számít, hogy mindig ugyan annyi idő alatt indul el és mindig 20 mp a kikapcsolás is kb. A mikroszopsz-os rendszerekről ez nem mondható el. Netbook-ot sokszor használom " kutyafuttában ". Gyors bekapcs, levél megnéz, gyors kikapcs. Ez az XP-vel nem volt éppen gyorsnak nevezhető. Egyszer a netbook táskában maradt bekapcsolva a kedves XP. Majdnem megfőzte magát a gép, mert eszébe nem volt leállni a windows-nak. Na, ez volt az utolsó csepp a pohárban.

    Tény, hogy kevesebb erőforrással, hatékonyabb fájlrendszerrel dolgozik a Linux. De nyílván teljesen más, mint a megszokott XP pl.

    Lehet, hogy sok dolog megy pöccre az Xp -vel.....egy darabig. ;]
    Hányszor szívtam olyanért, hogy este lekapcsolom, reggel meg kiír valami marhaságot és nem indul el ilyen-olyan hiba miatt. Ha huzamosabb ideig nem takarítják, akkor szépen elpusztítja önmagát. A C:-t csodálatosan teleszemeteli, töredezik a fájlrendszer, lelassul minden. A millió vírusról, meg trójairól, meg egyéb kártevőkről mlég nem is szóltam. Nekem elegem lett, ezért is tértem át ------ a netbook-on is. :D

  • Vladi

    nagyúr

    válasz Shad0w #98 üzenetére

    hardinfo, hwbrowser, lshw-gui. Ezek leírják neked a gépet.
    Hőmérséklet, sebességekre meg vannak asztali appok. Itt van arról is szó.
    Egyébként ezek többnyire a /proc-ból veszik ki a zinfót.

    Nem kellett se fórum, se semmi, csomagkezelő mondta 2 perc alatt.

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Shad0w #98 üzenetére

    Ha nem fér ki 600 sornyi pixelen (elég gagyi netbook az...), akkor miért nem jelentkezel be rá egy asztali pc-ről és nézed meg mondjuk 1900x1200-ban ugyanezt?? Ja, hogy ilyet a windows nem tud, ezért a win userekben fel se merül... upsz.

    Én elhiszem, hogy új felhasználónak a linux az nagy probléma. De nekem erről mindig a vadász jut az eszembe, aki bemegy az erdőbe medvére vadászni, csütörtököt mond a puska és utána ... hát tudjuk, mi következik. Ha neked nagy orálozás a linux, minek mész házhoz a ló nemesebb szervéért??? Megszoktad a windowst, belerögzült a reflexeidbe, rendben van. Nem akaródzik belefeccölni ugyanazt a 3-4-5 év munkát a linuxba, mint amennyit belefeccöltél az xp-be, rendben van. DE:
    - ha nem akarod beleölni a munkát, minek erőlteted?
    - ha nem ölted bele az energiát, miért csodálkozol, hogy nem megy?
    - miből gondolod, hogy a fordított eset (hogy valaki 10 év linuxozás és nulla windowsozás után átüll windowsra) az sokkal gördülékenyebb, mint a te problémád? Csak azért hiszed ezt, mert a számítógép felhasználók mintegy 99%-a nem járt ebben a cipőben és fogalma sincs arról, hogy ez mit jelent? Hidd el nekem: rendes operációs rendszerek után (vms, solaris) xp elé ülni kínszenvedés. El tudod képzelni, mekkora szívás egy xp-vista upgrade, mire három nap guglizás után kiderül, hogy a scannerhez mellékelt szoftver nincs és nem is lesz soha vistán? El tudod képzelni, mekkora szívás, mire kiderül, hogy melyik filmlejátszót érdemes feltenni xp-re meg melyik codec packet?

    tud hibernálni... wow... én azért raktam fel linuxot, hogy menjenek a gépek, nem azért, hogy hibernálva legyenek...

    gnome-sensors-applet. nekem elintézett mindent, csak pár klikk volt az egész telepítés.
    Még három dolog:
    - szellemi önkielégítés céllal ne linuxozzál, az nem arra való.
    - én soha egyetlen egyszer sem mondtam, hogy te vagy az ms mit csináljon az xp-vel.
    - ugyanezt elvárom a kibicektől fordítva. Hagyjatok békén minket a windows program fusson linuxon meg a többi hasonló hülyeséggel.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • doc

    nagyúr

    válasz Shad0w #16 üzenetére

    pidginben vannak csoportok, emesen-t nem ismerem

    miert kene szopni? pont hogy a Linux az, ami a fel oras telepitest kovetoen teljes erteku, hasznalhato oprendszer, mindefele szukseges szoftverrel. windows alatt jo esellyel kezdheted a driverek letoltesevel, majd fel/haromnegyed orat es 4-5 ujrainditast kovetoen toltheted le a szukseges programokat (felteve hogy a wordpad/paint/media player trional nagyobbak az igenyeid)
    videolejatszassal (es -felvetellel) nekem meg csak windows alatt voltak gondjaim, a tunerkartyahoz adott driver, a netrol letoltott legujabb driver es a "third party" driver sem volt kepes elerni hogy normalis minosegben, hanggal egyutt tudjak felvenni. Linux alatt a tortenet annyi volt, hogy bekapcsoltam a gepet, es barmifele telepites vagy allitgatas nelkul azonnal mukodott a tunerkartya, felvetellel egyutt
    a regi HP scanneremet a sajat windowsos driverevel sem voltam kepes beuzemelni windows alatt, egyaltalan nem is latta a gep a scannert, Linux alatt (igaz, fel oras molyolassal, kernel patchelessel, de) mukodott

    a flash player sajnos tenyleg nagyon gyatra Linux es OSX ala, ennek viszont az OS-hez semmi koze, tessek az Adobe-nal reklamalni

    megse gombhoz nem tudok hozzaszolni, nem hasznalok gnome-ot, de biztos vagyok benne hogy van ilyen...

  • doc

    nagyúr

    válasz Shad0w #36 üzenetére

    ha temak telepitesevel hazavagtad, akkor ott valamit irtozatosan elszurtal. sima userkent gyakorlatilag lehetetlen hasznalhatatlan allapotba hozni a gepet, a leheto legrosszabb eset az, hogy a sajat felhasznalodat lehetetlenited el, de ezen meg igen konnyu segiteni
    az "ujra kellett telepitenem" meg tipikus windowsos hozzaallas: "nem mukodik? rakjuk ujra!" Linux alatt a problemamegoldas a helyes ut :)

    az meg amit mondasz, hogy csak ket disztrib letezik, amibol az egyiket csak Gnome-mal, a masikat csak KDE-vel lehet hasznalni, elkepeszto szintu hozza nem ertesrol tanuskodik. ez persze nem feltetlenul baj, nyilvan nem mindenki pingvinnel a seggeben szuletett, de ha ennyire nem tudod hogy mirol beszelsz, akkor ne okoskodj es fikazz, inkabb kerdezz!

    a videolejatszas meg az egyik utolso csepp volt a poharban, ami miatt vegleg szamuztem a windowst a geprol, baromira meguntam hogy folyton codeceket kell telepitenem, aztan egy ido utan ha felraktam azt, amivel meg tudtam nezni a filmet amit akartam, a masikat nem tudtam nezni tobbet

    miota Linuxozom (kb. 6-7 eve), SOHA nem volt ilyesmivel gondom, lenyegeben nem is talalkozom a codec fogalmaval, egyszeruen utok egy entert a filmen es nezem, akarmilyen codeckel, akarmilyen containerben van, ennyi :)

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Shad0w #104 üzenetére

    De, tévedsz. Az, hogy <censored> ms meg intel mit ugatírozik a netbookokról, szerencsére nem minden gyártót fékezi meg. De legyen igazad, eddig is jobban szerettem umpc-nek hívni azt, amire sokan mások netbookot mondanak. Attól mindig sikítófrászt szoktam kapni, hogy mások látatlanban megmondják, nekem mi van a kezemben.

    Linuxos windowson... tartok tőle, ebben a témában nagyon nincs alapod nyilatkozni. Én próbáltam, a fent emlegetett esetek saját esetek voltak és ez csak egy-két példa volt.

    "És még mindig kitartok azon állításom mellett, hogy netbookon nem jobb a linux. ": ha nem bánod, lefordítom: te még mindig kitartasz azon álláspontot mellett, hogy netbookon jobb az xp. A hozzászólásaim lényege pedig a következő: AKKOR HASZNÁLD AZT. A linuxot meg hagyd békén, a linux nem akar xp 2.0 lenni. Nemhogy nem akarlak meggyőzni arról, hogy a linux jobb, szeretnélek lebeszélni róla. Mindenkinek, de főleg neked, jobb lesz ez így.

    Szerk: a távoli asztalt összehasonlítani egy hálózattranszparens grafikus felülettel azért elég lol, ezt ugye érzed.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • doc

    nagyúr

    válasz Shad0w #104 üzenetére

    Hm, egy linuxos windowson? Elsőre mindent megtalálna.
    elmondjam mi tortenne ha egy eveken at Linuxot hasznalo user windows ele ulne? par napnyi rettenetes anyazas utan kib@szna az ablakon (erzed a nagyon sz@r szoviccet, ugye? :D) a gepet windowsostul, mindenestul

    eleg csak a legalapvetobb feladatokra gondolni, mondjuk fel akar tenni egy programot, pl. kepszerkesztot
    Linux alatt: elinditja a menubol a csomagkezelot, rakeres a feladatra amit el akar vegezni, kap nehany kiprobalt, mukodo programot, ebbol ket kattintassal feltelepit egyet, kiprobalja, ha netan nem tetszik, ujabb ket kattintassal leszedi es felrakja a masikat

    windows alatt ugyanez: hm, nezzuk csak, na, nem is rossz, itt egy "programok telepitese es torlese", keressunk rajzoloporgramot. ejnye, nem megy, hol lehet itt programokat telepiteni? nem lehet? akkor miert hivjak ugy?
    irany a google, irjuk be a keresobe hogy mi kell, aztan probalkozzunk, mondjuk az "image editing"-re keresve. aztan neki lehet allni valogatni a mindenfele hasznalhatatlan szemet, meg kiherelt shareware kozott. szerencsere a hatodik talalat a GIMP, ha addig sikerul eljutni, akkor vegre sikerult teljesiteni a feladatot...

    es lehetne meg sorolni, bar engem, sok evnyi windowsosas es Linuxozas utan leginkabb a kenyelmi funkciok hianya zavar (pl. ALT+balklikk ablakmozgatas, ALT+jobklikk atmeretezes, testreszabhatosag, stb), miutan felraktam nehany alapveto Linuxos segedeszkoz windowsos portjat azert ha nagy szenvedes aran is, de meg tudom csinalni amit akarok

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz Shad0w #104 üzenetére

    nekem fordított tapasztalataim vannak. nem egyszer kellett linuxot felraknom win helyett/mellett felraknom olyanoknak, akik nem értenek a géphez. és azóta a linuxot használják, mert az egyszerűbb és jobb nekik.

    nálam is ez a helyzet. melóhelyen win van, igen sok apró kényelmi dolog hiányzik belőle.

    ameddig az emberek a netbookot nem használni akarják pl. a net böngészésére, vagy megnézni egy videót, hanem win alatt az ie-t akarják futtatni, addig marad a win. hozzáállás kérdése.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Shad0w #7 üzenetére

    és képzeld, vazze, NTFS-re sem lehet (vagy legalábbis erősen nem ajánlott) Linuxot telepíteni. tudtad, hogy az msn zárt kódú, és ahhoz, hogy normális, nem M$ tulajdonú klienst lehessen rá írni, az M$-t kéne baszogatni, hogy kiadja a kódot?

    (#15) Morden24: de, mert ő a window$on megszokott aknakeresővel szeret játszani, a Gnome-os nem jó! :)

    (#18) Csakénvagyok
    ebbek tényleg: 9,9MB :)

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Shad0w #36 üzenetére

    "mikor témázni akartam és olyan szinten kúrtam szét, hogy újra kellett telepítenem.">hát ebből csak az látszik, hogy a legalapabb nem-window$ dolgokkal sem vagy tisztában. nem kell újratelepíteni, csak már annyira a génjeitekbe épült mint "általános gyógymód, hogy más eszetekbe sem jut.

    (#42) floatr
    de XP reinstall, nem ám kevesebb! :D

    (#43) Shad0w:
    veszel egy gépet, felrakod rá az XP-t (vagy már fent van). fel kell ahhoz rakni valamit, hogy bármilyen filmet, flashvideót megnézz, bármilyen zenét meghallgass?

    [ Szerkesztve ]

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    válasz Shad0w #104 üzenetére

    Rossz hírem van: pidgin legalább 3 éve ösmeri a csoportokat, ergo a 8.04 idején is tudta már ezt, de nem kíméllek, a 7.04 idején is tudta - ezt onnan tudom egészen pontosan, hogy az volt az első disztrib, amit melóban használtam, ST helyett gyönyörűen működött, átvéve a csoportokat onnan is, meg MSN-ből is.

    Szaggató ablakgörgetés: próbáld ki Windows alatt egy friss telepítés után, hogy nem raksz fel grafikus meghajtót... meg fogsz döbbenni, de ott is szaggat a görgetés...

    #74: Az általad kiemelt rész pont nem az az előny, amit Windows-felhasználóként érzékelni fogsz. Mi történik, ha supportra lenne szükséged? Felhívod a Microsoft üfsz-t, ahol közlik Veled: a supportot a netbook gyártója adja, mivel a gépeden szereplő rendszer OEM.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.coreinfinity.tech

  • Csakénvagyok

    őstag

    válasz Shad0w #104 üzenetére

    Nem értem ezt a szaggat a jútyúb, nekem nem szaggat, sőt nem szaggatott eddig egyszer sem. Ubi 9,04, FF, Shockwave.

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz Shad0w #36 üzenetére

    A debian mindenre felmegy. Még az ARM-es Motorola MPx200 okostelefonra is. :DDD

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Új hozzászólás Aktív témák