Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Gregorius #14 üzenetére

    Van hozzá SLIC és NON-SLIC aktivátor is.

    (#8) WonderCSabo: Egészen addig, amíg le nem szeded a WGA-t egy kbupdate formájában és onnantól megszívtad, mert már csak másodlagos OS-ről (ha van) bootolsz be. Vistán és fölötte legalább csak a képernyőt sötétíti el és popupokat dobál, de XP-n még bejelentkezni sem enged a türelmi idő után.

    Ha a WGA-t nem szeded le akkor meg csak a biztonsági frissítések jönnek le, de például MSSE-t nem telepíthetsz és asszem már újabb IE verziókat sem.

    Innen ered az, hogy sokan tippként tesznek közzé olyanokat, hogy tiltsák le az automatikus frissítést. Tehát mondhatni az XP hülye megoldása felelős emiatt a sok botnet miatt. ;]

    Amúgy mindkettőnél megoldható, csak míg XP-nél valóban az általad említett megoldás volt a bevett szokás, addig egy Win7-tel már egy óvodás is elboldogul, mert tele van előre aktivált változatokkal a net.

    De itt tényleg vége, mert a végén még kitalálják, hogy népszerűsítem, pedig még véletlenül sem tennék ilyen gonosz dolgot. :DDD

  • Penge_4

    veterán

    válasz DraXoN #21 üzenetére

    "(ha valami működik akkor felesleges piszkálni)"

    Kőbalta sem romlott még el soha senki kezében.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Fire/SOUL/CD #74 üzenetére

    (#74) Fire/SOUL/CD: De az XP mire hatékonyabb? Azon kívül, hogy egy megrögzött, fanatikus Windows user P3-as, vagy gyengébb gépére azt telepítesz Linux helyett?

    Bár én utóbbinak is Win7-et rakok fel lebutítva, mert az alap még úgy is stabilabb, mint az XP.

    De komolyan. Annak idején szerettem az XP-t, elsők között voltam, akik váltottak, de ma már nagyon elavult OS. Már a Vista idejében is kényelmetlen volt használni.

    (#79) Loveless: Netezni alatt azt érted, hogy CSS-t is kikapcsolod? Csak mert volt szerencsém pár ilyen XP-s géphez, az Opera volt rajta a leggyorsabb és a Chrome. Csak utóbbi tekerte nagyon a vinyót.

    (#83) bocsika: "Idézet a szomszédból: Neked milyen géped van. Válasz (mindig nagyobbat mondjunk a másiknál) Öt enter-es."

    Ezt még nem hallottam, viszont Pentium 7-et már nem egyszer Core i7-re. :D

    (#85) Inv1sus: Jó neked. Az enyém szerint sötét volt a kép, amíg el nem magyaráztam neki, hogy ezt sRGB-nek hívják és ilyet nem tudott az "öreg Venus". ;]

  • Penge_4

    veterán

    válasz bocsika #108 üzenetére

    "Ott lazán rávágtak neki +10% árat. És a Phenom II + 5750 combóhoz próbáltak eladni neki egy 650 es tápot, hogy nem fogja vinni az eddigi 350 es."

    Tápon nagyon nem érdemes spórolni. Meg az sem árt, ha aktív PFC-s, mert szünetmentes nélkül (ami a legtöbbnek szintén nincs) néhány tüske az ELMŰ-től és már csak azt kérdezed "Mi ez a szag?"

    (#121) D1Rect: Szerintem úgy értelmezte, hogy az emberek többségénél, mármint a köztudatban elbukott. Nem olyan elképzelhetetlen, tekintve, hogy ma van netbook és legalább 500%-kal nagyobb lett a brand gép biznisz, ahol gyárilag Win7 van.

    Ettől függetlenül erősnek érzem a bukást (ami a Vista esetében jogos), de tény, hogy azok az emberek is, ahol nem pénz, illetve hardver kérdése, vagy warezolnak eléggé ódzkodnak a Win7-től.

    Ehhez képest régen rengetegen voltak, akik már feltették az XP-t, mert tele volt a tökük a Win98SE/ME-vel és azt csak dualbootban játékra használták, minden másra már XP-t.

    Ha pedig megfigyeled, sem az ME, sem a 2000 nem terjedt el, az emberek többségénél a váltás Win98SE -> XP volt.

  • Penge_4

    veterán

    válasz VIC20 #132 üzenetére

    "A csillivilli új külcsín kevés - ráadásul a régi is felcicomázható."

    Erről beszélek. A köztudat... Pedig ez az érvelés már a Vistánál sem állta meg a helyét.

    Amúgy aki megcsinálja nekem az XP-t olyanra, mint a Win7 (nem az alfa csatornás igénytelen átlátszóságot kérem), akkor fizetek neki egy sört. :D

    "De most őszintén: mi az, amit az újon meg lehet csinálni, a régin meg nem?"

    Most sorolhatnám, de már a mondat utolsó feléből látom, hogy teljesen felesleges. Ha neked többet ér 10-15 third-party program, ami ráadásul jó mélyen bele is nyúl a rendszerbe és többnyire valami kínai fejlesztő fejleszti hobbiprojekt szintjén és még a changelogot is csak lelkes fórumozók fordítják, mint a rendszerszintű integráció, akkor egészségedre.

    Ha nem kell kikapcsolod, nem eszi az erőforrásokat. Ellenben az UAC például megköveteli a normális telepítési és user könyvtárat és a jól strukturáltságot. Ezen az újabb grafikai motor még a böngésző működésére és kapaszkodj meg: az ablakok kirajzolására is hatással van.

    Ott van az EVR a videólejátszásnál.

    Itt már nincs olyan, hogy megfagy egy ablak és befested vele az egész képernyőt. :D

    Új drivermodell, 64 bitnél digitális aláírás, így nincs kékhalál.

    Ezen kívül meg még van egy rakás apróság. Például az új tálca, igen az is.

    Ezen kívül ami belül van, amit nem látsz vizuális kivetülésben, de ha programok fejlesztését figyelemmel kíséred láthatod, hogy a fejlesztőknek is többnyire az XP támogatása okozza a problémát, már leginkább csak nyűg a nyakukon.

    Miért van az, hogy 10 bugból 9 valójában nem bug, csak "it doesn't work on WinXP SP3"?

    "Az XP a Win9x-es instabil, kékhalálózós világa után az NT vonal stabilitását hozta el."

    1: Amit kékhalálnak gondoltatok, annak a többsége nem az volt. A kékhalál, amiből nem fogsz Esc billentyűvel kilépni.

    2: A kékhalál megszűnését a 64 bites Windows Vista hozta. Előtte ugyanis 1-1 drivertől gyakran dobott IRQ_NOT_LESS_OR_EQUAL hibákat.

    "az irreálisan megnövekedett hardverigényen kívül. Legalábbis én (=a z "átlag felhasználó") így látom."

    Maximum gyengébb gépeken. Nálam egyáltalán nem így van. Az Aero-t kikapcsolva annyit érek el, hogy 50 mega memóriát megspórolok, amennyivel a DWM kevesebbet eszik. Meg természetesen a vizuális gyorsulás.

    De ezzel megfosztom magam egy csomó fícsörtől (tálca előnézeti képek, aero peek, stb.).

    Én, aki egész életében utálta a csilivilit a Vista/Win7 volt az egyetlen, ahol meghagytam az Aero-t.

Új hozzászólás Aktív témák