Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz Penge_4 #169 üzenetére

    Miben hatékonyabb? (és ne feledjük, hogy miről is szól a topik)
    Elsősorban költségben, mivel egy W7-re váltás bizony nem elhanyagolható költséggel jár, mivel az OS ára + új konfig. Akinek van egy konfigja, amin megvásárolt XP tökéletesen fut, az nem feltétlenül fogja csak azért ilyen költségbe verni magát, hogy ugyanazt csinálja W7 alatt, amit eddig is XP-n. Ez még magánszemélyek esetén is nagy költség, nem hogy nagyvállalatok esetén, és nyilván az sem mindegy mire van használva a géppark. Adminisztrációs munkákhoz teljesen mindegy, hogy XP avagy W7 alatt használnak irodai szoftvercsomagokat, stb. Gyártástechnológiánál/vezérlésnél sem fog több termék "lepotyogni" a gyártósorról, mert W7 alatt fut a szoftver.

    Nem tudom mire gondolnak azok, akik azt sugallják, hogy XP alatt nem lehet bizonyos dolgokat megcsinálni. :F

    Stabilitás? Hmm, nekem erről az a tapasztalatom(és az van), hogy semmivel sem sérülékenyebb az XP, mint a W7 vagy épp fordítva. A stabilitást csak elcseszni szokták, de azok jelentős része user error, vagy hibás szoftver vagy fertőzés, stb stb.
    W7-et ugyanúgy le lehet amortizálni, mint az XP-t.

    Az XP vagy bármely korábbi MS OS a maga idejében ugyanazt a pozíciót töltötte be, mint jelenleg a W7. Természetesen akkoriban kevesebb PC volt a világban, és az internet-et sem bagóért szerezhette az ember(magánszemélynek pláne nem), de ha pl Win95 korszakban lettek volna olyan volumenű felmérések, mint ami a témaindító írásban szerepel, akkor arányaiban ugyanilyen diagramokat láthattunk volna csak W 3.10 vs. W95 viszonylatban.

    Az óhatatlan, hogy előbb utóbb váltani kell majd, hisz erről a hardvergyártás is "gondoskodik", hisz már relatív rég óta lehet olyan alaplapokat/hordozható gépeket vásárolni, amikhez már nincs XP támogatás/driverek, stb.

    De ez nem ugyanaz, mint amit páran sugallni akarnak, nevezetesen hogy az XP egy ócska szemét lenne, és ezért váltson mindenki W7-re, mert ez igazából egy jó nagy baromság.

    Manapság persze én is W7-ket használok(meg XP-t), de ha megtehettem volna, akkor a kedvenc OS-emnél maradtam volna: XP x64 Edition. :K De hát ugye a támogatás megszűnt, jött a Vista...

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • válasz Penge_4 #170 üzenetére

    Nekem úgy tűnik a helyzet, hogy az a bolti eladó amiről írt, inkább csak a szar deer 650-est akarta elsózni a már meglévő 350-es chieftech helyett ;) Sajna sok ilyen eladóval találkoztam már.

    re: (#161) julius666
    1, tudom mindenki ezt mondja... remélem majd a java, flash és egyéb szarok frissítéseivel megoldódik a dolog, meghajtó frissítés már megvolt, mellesleg nagyon ritka eset... egy hete már nem találkoztam vele, előtte meg szinte minden nap egyszer. Szal az is lehet, hogy már megoldódott.
    amik háttérben futnak azok kellenek is... leszámítva a vírus írtót... de azért néha nem árt az se... xp alatt meg nem fogott vissza ;)
    2, Mert szeretem ha úgy működik a dolog ahogy szeretem. ;) Minek használjam az új start menüt? Miért? Mert valaki kitalálta? Ha mostantól kitalálják, hogy a bringán nem lehet beállítani az ülést akkor mit teszel? Használod a régit (WinXP), vagy megoldod, hogy lehessen változtatni a méretet (visszaállítod régi nézetre) és kiderül, hogy szívsz egy azaz két progival, mert a skype és az msn-en kívül mind letakarodik az óra mellé(micsoda buták). Nem érintőképernyőn nyomom... miért ne használhatnám úgy ahogy akarom? Szerintem minden valamire való program teljesen testre szabható. (elnézést a hangnemért, de valamiért mindig felhúz ha valaki nem érti miért szeretem ha Én mondom meg hogy mi hogy nézzen ki, ráadásul akkor ha lehetőséget kapok a módosításra, most is zavar, hogy a témák szolgáltatás nélkül nem segít a gpu, mert utálom a csicsát ami rajta van... nembaj idővel megszokom.)
    3, Jó pár ismerősöm mondta már ezt a gebaszt. Nálam eddig csak két progi csinálta. Mind kettő megjavult egy uninstall -> regedit -> népírtás (ezt kihagyva, reinstall után is rossz maradt) -> reinstall után.
    Történet a következő. Progi indít. Progi megjelenik a tálcán, de ablak sehol. Az istenért se látni, progit nem használ, keres alternatívát. Vagy megógya a problémát ha ért hozzá.

    más, Ja és még valami. Amire nem találtam megoldást. Az alaplapi Realtek HDAudio, nem tudom rávenni, hogy az aktuális directsound-on megszólaló hangot rögzítsem. Annak idején a WinXP-ben volt erre módi. "What you hear" vagy vagy stereo keverő néven. Szal van pro és kontra is rendesen. De a W7 az új, erre egy idő után át kell állni, nincs mese. És számomra több a pro. Igaz az SBLive!-om se jó már 7 alatt, mert recseg a KX driverrel.

    re: (#154) Inv1sus
    kössz a bókot ;)

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • VIC20

    őstag

    válasz Penge_4 #171 üzenetére

    "De most őszintén: mi az, amit az újon meg lehet csinálni, a régin meg nem?"

    Most sorolhatnám, de már a mondat utolsó feléből látom, hogy teljesen felesleges. Ha neked többet ér 10-15 third-party program, ami ráadásul jó mélyen bele is nyúl a rendszerbe és többnyire valami kínai fejlesztő fejleszti hobbiprojekt szintjén és még a changelogot is csak lelkes fórumozók fordítják, mint a rendszerszintű integráció, akkor egészségedre."

    Hát, ezt miből vontad le?

  • stol

    addikt

    válasz Penge_4 #170 üzenetére

    Meg az sem árt, ha aktív PFC-s, mert szünetmentes nélkül (ami a legtöbbnek szintén nincs) néhány tüske az ELMŰ-től és már csak azt kérdezed "Mi ez a szag?"

    Igen, az aktiv pfc szeret elpukkanni fesz ingásra és nem szinuszos feszre is.
    Vagy te azt hitted,a PFC a védelemért van?
    A PFC a CosFi, azaz teljesítmény tényező javítására van, hogy minél kisebb meddőteljesítmény legyen a hálózaton jelen.

    A Win2k meg kimondott munkaállomás OS volt.

    Ha nem értek valamihez, akkor nem okoskodok abban, mert nagyon káros.

Új hozzászólás Aktív témák