Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz Воланд #15 üzenetére

    Az egy dolog, hogy kíváncsi minden titkosszolgálat mindenre. De az usa diktál, neki van a legtöbb katonai bázisa más országok területén. Mutatóban van pár kiképző bázis az usa-ban, amelyben például európai katonák kiképézése folyik. Plusz nem az usa területéről indulnak európai hadműveletek, hanem európából és más országokból usa csapások. A titkosszolgálatok persze együttműködnek, de nem lennék meglepve, ha európa szolgálná ki ebben is az usa érdekeit.

    Aztán amikor a középkorba bombáznak egy országot, amelynek vezetését a cia puccsolta meg, persze nato tagságra hivatkozva belekeverik az eu-t is. Az erősebb európai országok pedig cserébe kapnak pár koncot a zsákmányból.

    Egyik hatalom sem szent, mindegyik használ mocskos módszereket. Viszont csupán egy két ország van, amelyik kifejezetten pofátlanul, dicsekedve mutatja be pár évvel az események után, hogy valójában ők szervezték a puccsot a gazdasági érdekeik és a politikusok mögött álló pénzemberek parancsára. Persze ilyenkor lehet fröcsögni konteózást, de konkrétan dokumentumfilmekben dicsekednek róla, hogyan próbáltak merényleteket elkövetni más országok vezetői ellen. A Shoden ügy főleg arra volt jó, hogy a tévében látott meseszerű kémkedés, más rendszerekbe behatolás nem is annyira mese, hanem általános gyakorlat.

    Persze a konkrét hír kapcsán kissé félreértjük a tartalmat, hiszen az nsa saját állampolgárai elleni kémkedéséről van benne szó. Külföldiek ellen minden probléma nélkül kémkedhetnek a saját törvényeik szerint.

    A végponti titkosítás és társai is csak addig érnek valamit, amíg a cég saját "selft signed" kulcspárt használ hozzá. Ha a tanusítvénykiállító cégek "hiteles" tanusítványával generálják, akkor könnyedén tudnak másik "hiteles" kulcsot generálni, amivel man-in-the-middle be tudnak ékelődni a kommunikációba. Szóval szerintem a legtöbb esetben csupán a biztonság illúzióját adják.

    Volt is lopott certes botrány a közelmúltban. De az nsa hivatalból megkaphatja az amcsi tanúsítvénykiállítók certjeit ehhez, el sem kell lopnia.

    [ Szerkesztve ]

  • jerry311

    nagyúr

    válasz Воланд #15 üzenetére

    Nem megfigyelésről beszéltem, ha nem tűnt volna fel... :W
    Az USA - UK páros pedig szoros együttműködésben figyelte meg egymás állampolgárait, mert lehet a saját állampolgár megfigyelésére vonatkozó törvények kicsit szigorúbbak mint szeretnék, viszont külföldiekkel kb. bármit lehet. Így a jó haverságra való tekintettel megoldották ügyesbe. Nyugodtan lehetett mutogatni, hogy nem sértettek törvényt, más ország hírszerzése segítette őket.

  • hallador

    addikt

    válasz Воланд #15 üzenetére

    Azért ez érzed, hogy mekkora csúsztatás volt. Mondanám, hogy ilyen microsoftos, de most nem a microsoft a téma.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák