Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz hcl #42 üzenetére

    "ilyen lófing kis cégek kreálnak olyan alkalmazásokat, amiket utána milliós userbázis használ,": én hajlandó vagyok megegyezni arról, hogy ezek a cégek menjenek a felhőbe, de nélkülem. mint a három. vagy öt.
    azok a cégek, akik nem ilyenek, azok majd keresnek engem és nekem lesz elég munkám.

    jelenleg olyan cégekkel dolgozom, ahol van egy irodaház, abban dolgozik pár ember és el akarják érni a saját adataikat. olyan fajta adatelérés, hogy világvégén valaki meg akarjon nézni valamit, nagyjából nulla, és az sem érdekel senkit, ha nem sikerül kívülről megnézni. sok olyan céget is ismerek, amelyik nem tud tisztességes internet kijáratot venni, mert nincs a környéken. ezeknél a cégeknél az a megoldás, hogy kapnak egy szervert, én távmenedzselem, és helyi hálózaton elérik. a rendelkezésre állásra meg az a megoldás, hogy ÉN tartok itthon egyen-pótalkatrészt, és ha gond van, megyek és megjavítom. ennek olyan minimális a költsége számomra, hogy azzal, hogy cserébe javul a jó hírem, sokkal többet nyerek.

    és teljesen biztos vagyok benne, hogy a kkv-k zöme ez a szint. a kkv-k zöme nem megy felhőbe, mert drága, mert nagyon drága kifizetni az adatvédelmi papírgyártást a külföldi felhőhöz, mert nagyon drága a büntetés, ha lebuknak, és mert drága a távközlés (vagy nincs).

    "Illetve Postgres szerver - az Azure": az azúrban, tudomásom szerint nincs postrgres szerver, mint szolgáltatás, valamilyen adatbáziskezelő van, amiről azt állítják, hogy postgres kompatibilis, de legalább méregdrága. az azúrban az adatbázis [link] eszerint és a legkisebbet választva 108 EZER forint/hó. az 1.3 misi/év. ebből milyen szervert lehetne építeni?

    "Ha szolgáltatást nyújtasz, akkor még ha te magad nem is éred el a felhős cuccod, attól még az ott megy, és a userek (akik fizetnek) tudják használni.": értem, csak az a gond, hogy nincs user. ezt is írtam már, hogy nem külsősöknek építik az infrastruktúrát, hanem maguknak. Tegyük fel, hogy van egy fájlszerviz meg egy adatbázis szerviz. az összes user bent ül egy irodaházban, ahol nincs rendes internet. hova tegyem a szervert? a nincs rendes internet távoli végére vagy be a házba az user mellé?

    a multik meg valószínűleg maguk oldják meg a problémáikat, úgyhogy azzal nem foglalkozom mostanában.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák