Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz seniman #59 üzenetére

    azért mellékesen felhívnám a figyelmet egy közgazdaságtani fogalomra, amit opportunity costnak hívnak. magyarán, amíg te nyírod a füvet, vágod a fát, stb azt kell szembeállítani, hogy egy rendes, adózott melóval mennyit keresnél ugyanezen idő alatt.

    a bányászattal kapcsolatos tevékenységeket lehet munkaidőn kívül is csinálni, és leginkább az első pár hétben igényel koncentráltan több figyelmet, törődést, tehát tudod a meglévő munkád mellett csinálni. próbálj meg este 9kor elkezdeni füvet nyírni.

    illetve én továbbra is nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen jobb, kevésbé kockázatos befektetési módot tudsz ajánlani, ha az embernek van 0,8-1,5M forintja és szeretné, ha többet hozna, mint a banki 1-1,5% kamat. de tényleg, halál komolyan, mert pont azért kezdtem én is bányászni, hogy az állampapír elhanyagolható hasznával szemben valamit lássak is az összeguberált pénzemből. vállalkozni nincs időm rendes 8 órás meló mellett, meg a pénz is rohadt kevés hozzá szerintem, ingatlanba fektetni szintén kevés, a tőzsde semmivel sem hordoz kevesebb kockázatot, ha az ember ugyanúgy nem ért hozzá.

    I hate morning people. And mornings. And People.

  • Danex

    addikt

    válasz seniman #59 üzenetére

    Mert az építőiparba gipsz jakab csak úgy bele tud vágni minden tapasztalat nélkül, na látod ez viszont valóban káros, hogy sok kókány szerencsétlen állítja magáról, hogy ő milyen kőműves, vízvezetékszerelő stb, elkér egy rakás pénzt, aztán néhány éven belül meg esik szét amit csinált.

    Egy pici érzékkel a Youtube-ról jobban megtudja csinálni magának az ember, mert saját magának lelkiismerettel csinálja.

    És ez viszont nem csak a gamereket érinti, hanem gyakorlatilag az összes lakost. Egy rendes szaki segédmunkást se talál aki nem "leszarom, úgysem az enyém" mentalitással dolgozna és a végén több kárt okoz mint hasznot.

    De ahogy írták is bányászás/crypto egy befektetés, amiről te beszélsz meg munka. Nem sok köze van az egyiknek a másikhoz, nyilván ha egy nap a 8 óra helyett 20-at dolgoznék az lenne a legprofitálóbb és ahhoz kezdőtőkére se lenne szükség.

Új hozzászólás Aktív témák