Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz csatahajós #35 üzenetére

    De nem értem miért a 4mag/8 szálas CPU-hoz hasonlítjuk amikor ez tisztán a 2011v3-as Intel CPU-k ellenfele lesz.

    Nézd meg milyen Intel proci van 300 dolláros árszinten. Ha csak az AMD nem akar brutális árletörésbe kezdeni, ahogy Abu sugalja, akkor a bejelentett árak a logika alapján a kb. azonos teljesítményű procikkal egyenértékű teljesítményt takarnak.

    Broadwell-E-vel volt összehasonlító teszt ha jól emlékszem, ott azonos órajelen picikét gyorsabb volt a Zen.

    Így van. Egy tesztben így sikerült. Minden tesztben így fog szerepelni?

    Szerintem eleve az i7-6900-szal versenyeztetik az SR7-est.

    Akkor ismét tedd fel a kérdést: miért adná az SR7-es Zen-t az AMD harmad annyiért, mint amennyibe az i7-6900k kerül? :U

    Le akarja tarolni a piacot? Ennyire?

    Mondom. Legyen így, tapsikolni fogok, ha így lesz. Csak picit nehezen hiszek a mesékben...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • R9DEON

    senior tag

    válasz csatahajós #87 üzenetére

    Azt viszont sohasem fogom megérteni hogy miért félnek úgy az AMD -től az Intel fanok mivel nem veszélyezteti a kékek profitját semmilyen formában és a konkurencia csak nekünk lehet jó.

  • Henkei

    tag

    válasz csatahajós #87 üzenetére

    o is csak egy tenyerestalpas intel-nv troll akarcsak a cimbije. nem kell komolyan venni.

    Hogy lehet hogy amikor emberen hajtják végre abortusznak nevezik amikor csirkén akkor rántottának??

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz csatahajós #118 üzenetére

    IGP-hez pont jó lenne, tudtommal pont azért nem erőltetik a komolyabbat, mert már így se bírja memória sebességgel.

    [ Szerkesztve ]

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz csatahajós #248 üzenetére

    Ha csak minimális felára lesz a skylake-hez képest, akkor nem átverés. Nem sürgeti őket senki...annak kell örülni, hogy legalább jön évente valami új. Az azért jól fog jönni, hogy a 4k-s HDR-es videokat már tisztán hardveresen dekódolja. Mobil gépeknél sokat számít ez az akkuidőben.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • ivarg

    tag

    válasz csatahajós #250 üzenetére

    1, a következő generációval sem ? és miért is amikor a mostaniak többsége is tudná csak nem tudhatja gazdasági megfontolásokból?
    2. Nem tud és nem akar lényegesen olcsóbb lenni egyrészt presztizs másrészt ez itt egy AMD-s topic többnyire fanokkal akik többsége azt mondja vágják le a pöcsét, de intelt akkor sem, de egysaroknyira van egy intel fanos társaság ők vica-verza, nem lesz egyszerű piacot szerezni maradjunk annyiban és amit megkeres azt egyből elköltheti marketingre hogy valakit érdekeljen.
    3. játszani otthon szoktak elsősorban és a profeszionális felhasználók nem hiszem hogy akarnak kockáztatni a munkaállomásokban. én ezt a részét már átéltem a 939-es A64 procik idején.
    Az intel akkor is mindent elkövetett most is mindent el fog követni, hogy megtartsa a vásrlóit és megvan a pénze hozzá. legfeljebb utólag megint megcsapják 10-20 millió USD-re de annyit megér, hogy megkeressen 4-500 millót nem?
    4. Fogyasztást sejteni lehet a kommunikációból, nem nagyon feküdtek rá a pontos értékekre ha ebben jók tudnának lenni már a csapból is az folyna.

    [ Szerkesztve ]

    Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz csatahajós #258 üzenetére

    Ez az a fejlesztési tempó amire lehet számítani, ha a zen füstje nagyobb lesz mint a lángja. A háttérben a valódi fejlesztés sokkal komolyabb, de azt a tudást nem sietnek átültetni a termékekbe. 3-4 év után muszáj virítaniuk valami nagyot, mert másképp elmaradnának a vásárlók.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • #06658560

    törölt tag

    válasz csatahajós #259 üzenetére

    "Az AMD-t az a réteg érdekli elsősorban mert ott tud nagy hasznot húzni."

    Csak azt a réteget meg valahogy nem érdekli az AMD. Különben az összes OEM dugig lenne irodai AMD gépekkel.

  • doooo

    veterán

    válasz csatahajós #265 üzenetére

    Star Wars Ep. III. is Opteronos volt, vagyis az ILM is nagyban használta akkoriban.

  • ivarg

    tag

    válasz csatahajós #259 üzenetére

    1.\ Hányéves vagy fiam? és még hiszel a mesékben?

    A saját szememmel láttam megtört i5 5200u procit, tunning bios melett egy rog laptopban 30W-os tdp melett, produkálni azt amit egy asztali i5 6400 tud FPS és winrar alatt azért ez bő 100%+. ez nagyjából megmutatja mit is rejteget az intel, minden más csak a pénzről szól.
    A 140W-os xeonok nem ugranak le 100W-ra hanem a teljesítményük nő meg hirtelen 20-30%-al azonos TDP mellett ezt megfogják tudni tenni szükség esetén.

    Nem érdemes belekábulni marketing szagú szintetikus tesztek világába, mint azt már fentebb írtam az, hogy ma a Core i processzorok nem hoznak drámai teljesítmény növekedést generációnként az elsősorban gazdasági döntés amivel az intel a jövőjét és egy 100milliárdos iparágat próbál megvédeni és persze közben pénzt is keresni nem keveset.
    Ha ma megkapod a holnapután teljesítményét akkor miért vennél bármit holnap után?
    Ez nem a te zsebedről vagy az enyémrőlszól hanem arról, hogy több tízezer ember munkáját megőrzik vagy felvásárolják őket kilóra a kínaiak, mármint a mérnököket.
    Ha az AMD az Intel nyomába ér (egyébként kívánom nekik, hogy így legyen) akkor az első dolga lesz minél nagyobb profitot szerezni, hogy minél hosszabb időre stabilizálja a helyzetét és a brutális adósságát lefaragja vagy roszabb jövőbeni kilátások esetén megtöbbszörözze.

    "a vállalatoknál, profi felhasználóknál stb. nem a fanboyság dönt, hanem a valós mutatók"
    Nagyobbat nem is tévedhetnél a nagy vállaltoknál a kapcsolatok döntenek az együtt nyaralások, a golfozások a kisebbeknél pedig az, hogy az adott tanácsadónak mennyire mosták át az agyát vagy adott esetben milyen kedvezményeket kapott pl. a fiát lányát milyen iskolába vették fel ahol az intel esetleg támogatja a kutatásokat. EZ EGY ilyen világ és így működik
    A nagy bizniszek erről szólnak mindig is erről szóltak ezért a bíróság sem tud büntetni amit a papírokra leírnak a lófasz és csak azért kell, hogy a már eldöntött tényeket dokumentumokkal is alátámasszák.
    Ezen a téren az intel sem fog rosszabbat mutatni mint az AMD.
    Trump faktor az intel alapítói Groove és tulajdonosi köre többnyire republikánus szimpatizánsok Gróf Anti bátyánk legalábbis biztosan és Gordon Moore-nak is volt hivatalos elszólása néha a Bush korszakban.
    Bár ez a legkevésbé fontos a politika úgyis dollárokkal ágyaz.

    Szerintem az a 125W inkább 160w lesz mert úgy gondolják majd,hogy ez nagy előre lépés a 220w-hoz képest és így többet tudnak kihozni az adott CPU-ból.
    Ami pedig a 700USD-s CPU-t illeti hát nem lesz sláger termék az itthoni árakon 300eFt-ot jelent nonszensz.
    De majd úgyis meglátjuk. szerintem a 300USD is eléggé megszűri a vásárlókat. az 130eFt lenne vagy 300-320Euro ez kicsit erős ebből simány elvisz 100-at a marketing.

    Szerintem a 200dollár alatti sőt inkább 130-150USD körül van esélyük eladni tömegesen de majd meglátjuk és kérdés oda mi fér be teljesítményben mert, hogy 8 mag nem az tuti.

    Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

  • R9DEON

    senior tag

    válasz csatahajós #294 üzenetére

    mert kvázi az Intel mesterséges okok miatt nem tudott előrébb lépni.

    Ezt az is bizonyítja hogy még 2018 -ra is 14nm terveznek, vagyis az eddig bejáratott tik-tok már nem működik.

  • ivarg

    tag

    válasz csatahajós #294 üzenetére

    Nem személyeskedésnek szántam bocs lemaradt a :) csak egy kis közhely puffogtatás volt.

    "Gőzöm sincs, hogy a PH! mennyi pénzt kapott"
    SEMMIT ez KB 100% :D

    Nem a magyar piacra fogják ezt a pénzt költeni különösen ha 300USD feletti tételekről beszélünk azt a kb 4-500db-ot anélkül is eladják itthon sokkal többet meg marketingel sem.
    Lesz majd újra AMDme mindenen, meg nagy logo a ferrarin az F1-ben stb ezek már dollár 10 milliók.

    Más ugyanúgy benne van a tartalék a XEON-ok ban is szinte mindig is benne volt, ezt még Sandy-s xeonnal kipróbáltuk sajnos a pontos számokra már nem emlékszem mert több mint egy éve történt egy laphibás leselejtezett proliant gépből mentettük amit lehetett és szembe jött egy kompatibilis Tyan alaplap :). Bő 50%-al tudott többet ebből min. 30%-ot fesz emelés nélkül.
    Én egyébként nem tunningról beszélek hanem szorzó emelésekről amiket csak a közgazdászok szabályoznak jelenleg nem a mérnökök, akik szívük szerint a maximumot tolnák ki a polcra, de nem lehet nekik.
    Ami a döntéseket illeti sajnos ebben hidd el nekem van igazam.
    Golf, Squash, teniszezem és síelek is ezekből egyedül a síelés az ami nem hoz mindenévben üzleteket
    A többi nélkül bezárhatnék akkor is ha minden újság tele lenne a hirdetéseinkkel.
    Én egy piti kis alak vagyok, de a fülem hallatára döntenek néha az öltözőkben, néha kint a pályán 10-100milliók sorsáról.
    Az a szint amit be lehet látni már eleve szabályozott polkorrektnek látszó álom világ. A valóság az, hogy Pecunia non olet .
    Majd szépen megkezdődik az intel nyomása a gyártók felé, aztán a gyártóké a deelerek felé az intel támogatásával és így tovább lefelé.
    Az, hogy kitől veszik meg egy kontakt az, hogy mit ad nekik el az a valaki az meg felette és előtte egy másik, ezt sokféleképpen el lehet érni például az árazással is.

    Az AMD jelenleg nem is nagyon rendelkezik pályákkal...nagyon nehéz ügy lesz.
    Az A64 idején legalább az intel előtt jártak igaz azaz utóbbi évekre derült csak ki igazán, hogy mennyire nem saját kútfőből (DEC örökség).
    Jelenleg jó esetben is csak megközelítik majd az intelt így sokkal nehezebb dolguk lesz.

    Mindannyiunk számára a legjobb az lenne ha tévednék, de a tapasztalataim nem erre utalnak, az idő majd ezt is eldönti. ;)

    Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

Új hozzászólás Aktív témák