Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz Felesbandi #151 üzenetére

    Jajj.

    "Azt birom, hogy jonnek allandoan a kornyezet tudatossaggal, hogy ez mennyire szennyezo. Megneznem, kozuluk hanyan ulnek autoba gyalog 15 perces tavokert."

    Megnézheted, de semmilyen összefüggésben nincs a témával, 0 értelme volt ezt felhozni érvként, semmire nem mentség vagy indok. Én is utálom az (indokolatlan) autósokat BTW.

    "De persze ott nem szamit a "hogyan", csak a vegeredmeny"

    És..?

    "Erdekes modon ezek az elvek csak akkor jonnek eloterbe es lesz sulyuk, ha a 4k 120FPS-es kockulas akadalyozva van."

    Ferdítésből jeles.

    "Gyanitom, sokakat az zavar leginkabb, hogy nem szalltak be idoben, lemaradtak a nagy penzekrol es mar tul kesoinek tunik a belepes a banyaszatba. Engem is zavar, hogy nem kezdtem el nyomatni 5-6 evvel ezelott."

    Nagyon remélem hogy ezt nem gondolod komolyan, mert akkor komoly bajok vannak. Van az egészséges szarkazmus/álmodozás hogy pedig nem is lett volna nehéz eltalálni 5 számot 90-ből, amit remélhetőleg két perc múlva elfelejt az ember, de ha valakit ez komolyan elkezd zavarni, abból nagyon csúnya dolgok sülhetnek ki.

    "Ha most akarnek venni eros es draga kartyat jatekra, visszabanyasznam az arat a kartyanak es le lenne tudva a problema" :W hogy ez nem jutott eszembe se nekem, se millió más elégedetlenkedőnek. Vagy.... csak nem akarunk az általunk elítélt probléma részei lenni?

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz #49155328 #170 üzenetére

    Akartam egyet ironizálni de komolyan érdekel. BTCZIL átváltás nem ugyanolyan tranzakció ami (sok) pénzbe kerül?

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz #49155328 #179 üzenetére

    Én elkezdtem, áttekerve nagyjából 10 percet bírtam ki belőle, de baromi irritáló az a mackófelsős fazon, az eredeti videó meg semmi másról nem szól (ennyi alapján legalábbis ezt szűrtem le), mint a klasszikus (bullshit) hogy a múlttal megindoklom azt hogy miért ez lesz a jövő. Javíts ki ha tévedek, mégis csak te akarsz ezzel bizonyítani valamit, ne nekünk kelljen már 50 percig eret vágni magunkon :D

    #183morgyi vagy nem. Én is azt mondom, nincs takargatnivalóm, de attól még a tranzakcióimhoz senkinek semmi köze.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz #32839680 #186 üzenetére

    Mert ezt nevelték beléd. A fizetésed titkolod, mert titkolja a cég is, mert nem akar mindenkinek azonos munkáért egyenlő bért fizetni

    Ha a munkáltatóm köteles nyilvánosságra hozni (mondjuk az összes alkalmazott számára elérhetően) hogy nekem mennyit fizet - OK. Akkor hozzanak olyan törvényt ami erre kötelezi a munkáltatót.

    Ha ez onnan derül ki hogy bárki (pl. kollégám) megnézheti a tranzakcióimat, kisilabizálja hogy a havi +750.000 az csak a munkabér lehet, és este megvár a parkolóban egy bézbózütővel és rajtam vezeti le a fele akkora fizuja miatti feszkót, nos az ****ra nem OK.

    Nem igazán értem mit segítene a kenőpénz, korrupió, terrorizmus témákban.
    Mondjuk úgy, láttam már banki informatikai rendszereket, pontosan egy darab query a gyanús ügyleteket lekérni (meg amúgy bárki aki bankkal valaha szerződőtt láthatja leírva az összes szerződésen hogy pármilliós tranzakciók felett a *****be is benézhetnének - ha akarnának. Nem a lehetőség hiányzik most se hanem az akarat/erőforrás).

    Millió egy indokot fel lehet sorolni, hogy a világ miért egy szar hely csak azért mert a pénzügyi tranzakciók nem nyíltak. 1-2-t mondhatnál :) Az a baj, valószínűleg az a millió indok nem a tranzakciók zártságából következik, hanem sokkal összetettebb problémákból, amire max. az ilyen fentebb írt bézbózütős megoldásokat szülne a publikálás, de a gondok nem szűnnének meg.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz #32839680 #191 üzenetére

    "Különben az tehetné jobb hellyé a világot, hogy XY nagyvállalat legendákban létező direkt politikusok megkenésére lekötött pénzügyi keretéből valójában mekkora összeg vándorol YX politikus számlájára.
    Másnap pedig látod hogy gőzerővel szavaz meg valami olyat, ami pont XY nagyvállalat számára előnyös.
    Erre értem hogy ezek a nyílt tranzakciók jobbá tennék a világot."

    Én meg erre értem hogy csak a nyílt tranzakciók semmi nem oldanak meg, mert amiket felsoroltál azt a jelenlegi rendszerekben is ugyanúgy meg lehetne nézni két kattintással, ha egy jogszabállyal ezek publikálását kötelezővé tennék (feltéve ha vannak olyan hülyék a felek hogy direktben egymásnak küldik a fent említett összegeket, és nem mondjuk egy sokadik alvállalattól vándorol egy offshore felé, ahonnan kp.-ban kiveszi egy stróman és átadja a célszemélynek). Ez utóbbin pl. pontosan hogy segítenenének a nyílt, követhető tranzakciók?

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Ezekiell #193 üzenetére

    Mindenkire incl. magánszemélyek is? Mert akkor lásd #189 (k.ra nincs rendben-okfejtésem :D ehhez először egy jogszabályi háttér kell aztán egy össztársadalmi elfogadottság ~párszáz év tippre)

    Vagy mindenkire kivéve magánszemélyek? Mert akkor meg is van a kiskapu.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák