Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Foglalt név

    addikt

    válasz Jim Tonic #8 üzenetére

    Ha nem szeretnél egy diktatórikus államformára törekedni, akkor röviden igen. Hosszabban, ha csóró vagy, akkor a saját gyereked taníttatásád sem fizeted be adóba, ergo tárgytalan a kérdésed, ha mocskos gazdag vagy, hogy a saját kölyködén felül még egy másikét is tudod okíttatni, akkor meg tedd is meg, hogy ne a származása predesztináljon senkit. Ha nincs gyereked, akkor meg vedd úgy, hogy az adóforintok arra mennek, hogy pár 10 év múlva legyen, akit kiküld az állam ápolni a saját csemeték helyett.
    Btw. érdemes lenne egy adott problémára megoldást keresni és nem egy újabbat teremteni. Pl. nem tetszik az oktatás színvonala, akkor odahatni és nem pl. pénzt elvenni. Szerintem.

    Az újítás egyébként szerintem szépen összefekszik azzal a rendelkezéssel, miszerint megfelelő átlagot elérve átvesznek államilag finanszírozott képzésbe, ezzel pedig megteremtődik az út a másik irányba is, hagyva egy kis hiszterézist. A kevés teljesen támogatható változtatás egyikének tartom az utóbbi időben.

  • dabadab

    titán

    válasz Jim Tonic #8 üzenetére

    "#6: Fizessem mások oktatását, miközben nem tudom, visszakapom-e valahol?"

    Magyarországon probléma a struktúrális munkanélküliség, a képzett szakemberek hiánya és ez a jövőben (tudásalapú társadalom, meg egyebek) biztosan nem lesz kisebb probléma. Ilyen környezetben azt feszegetni, hogy jó ötlet-e még tovább csökkenteni a felsőoktatásra szánt pénzt (mert ugye erről van szó)... hát, nem tűnik nagyon időszerűnek.

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák