Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz dabadab #45 üzenetére

    Én nem látom benne a csökkentést, inkább észszerűsítést. Szinte az összes egyetemen az ment a bolognai-rendszer bevezetése óta, hogy szinte senki nem végzett időben, és itt nem 1-2 plusz szemeszterről beszélünk, hanem 2x annyiról. Ha pedig nem fejezte be az iskolát 10 év heverészés után, akkor sem történt vele semmi. Azt is kétlem, hogy a megfelelően választott szakmával ne lehetne elhelyezkedni. Óriási az igény mérnökökre. Miért kellene rengeteg bölcsészt képeznünk?
    a képzett szakemberek hiánya és ez a jövőben (tudásalapú társadalom, meg egyebek) biztosan nem lesz kisebb probléma Akkor ebből a szempontból még jobb, ha olyan pályára terelik az embereket, aminek van piaca, és nem kell attól félniük, hogy nem lesz munkájuk egyetem után.

    #44 Tapsi: Én mondjuk konkrétan az 1%-át sem. Ez vagy nem igaz, vagy nem a pályádon vagy. De még ha igaz is, ennek akkor sincs köze az átlaghoz. Én nem mondom, hogy mondjuk a villamosmérnökin csupa olyat adnak, amit használ az ember, de jó nagy részét igen. Legalábbis, ha utána villamosmérnökként dolgozik.

    [ Szerkesztve ]

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Új hozzászólás Aktív témák