Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tcp

    tag

    válasz bambano #15 üzenetére

    Például az, hogy olyan titkosítást használok, aminek a "brute force"-olása nem csak a google, de a föld teljes számítási kapacitását megizzasztaná, és még csak nem is hozzáférhetetlen egy átlagember számára (AES megfelelő kivitele).

  • fordfairlane

    veterán

    válasz bambano #15 üzenetére

    Én a Google helyében nem sz*roznék a védett fájlokkal. A lényeg, hogy a kereső gyorsan sok fájl tartalmát beindexelje, nem az, hogy kivétel nélkül mindenkinek minden adatához hozzáférjen.

    Ami a hírt illeti, nem semmi, milyen gyorsan mozdulnak erre a mobilirodás piacra a nagyok. A Gmail féle email népszerű, kevesek aggódnak amiatt, hogy a Google ellopja és felhasználja bizalmas magánadataikat.

    x gon' give it to ya

  • lúzer

    veterán

    válasz bambano #15 üzenetére

    hát nekem a banki jelszavam több mint 20 karakter
    ez esetben felemelném min. 40-re

    meg magyar ékezeten elhasal általában a brute force

    ---------------------------
    egyébként a cikk a szokásos blikkesedés - helyi tartalomra mindig is szükség lesz

    [ Szerkesztve ]

    MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

  • #72042496

    törölt tag

    válasz bambano #44 üzenetére

    Elég az, ha sikeresen beviszik a köztudatba ezt a szolgáltatást. Gizike úgysem fog titkosítást használni, aki meg igen, azzal valószínű úgysem foglalkoznak, mert arányaiban olyan kevesen lesznek, hogy nem éri meg.

    Én semmit nem töltenék fel ilyen helyre, maximum csak olyan tartalmat, amit egyébként is nyilvános megosztásra szánok.

    szerk.: Seed szerverként nem működik a dolog? ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Szőröstalpú

    tag

    válasz bambano #44 üzenetére

    Pont ezen gondolkoztam, csak kicsiben: vajon ha a fájlokat néhány kilós darabokra vágjuk, akkor mekkora lesz a dupikátumok valószínűsége? (a google-nél tárolt sokpetányi fájllal számolva). Ha elég sok az ismétőldés, akkor nem kellene mindent tárolni, hanem elég lenne a duplikátumok azonosítóit, ami már nagyságrendekkel kevesebb lehet az adat (és persze a feltöltés is)

  • kokyt

    senior tag

    válasz bambano #66 üzenetére

    A mi településünk közel sem Debrecen méretű, és még sincs UPS az állomásokon, mert a szolgáltató nem tartja fontosnak. :) Videó vágásnál még oké a cloud, de nem hinném, hogy alkalmazás fejlesztésben el fog terjedni ez.

    Cathfaern: Valóban nem tipikus, de előfordul :)) Mondjuk renderelésnél (Maya, Max, és társaik) látom értelmét, mert ott arányaiban kevesebb a feltöltött adat mint a letöltött, és nagyon számítás igényes. Videó vágásnál viszont megnézném, hogy a tömörítetlen adatot hogy fogja az illető felpaszírozni a szerverekre a mai általános feltöltési sebességek mellett. Oda még (átlag, és nem max.) 10MB/sec is elég sovány. Van benne rengeteg lehetőség, és én is a számítási felhők mellett vagyok, ám nem holnap fognak elterjedni. Engem inkább az elosztott számítással kapcsolatos dolgok fognak meg, és nem az online adattárolás.
    A "vékony klienst otthonra" mozgalom viszont nem szimpi. Cégeknél belsőleg rengeteg előnye van, és hasznos, de otthonra semmiképpen nem kellene. Volt idő mikor így képzelték el a hálózatot a nagy koponyák, megbukott, erre pár évtized után visszatérünk ugyanoda. :(

  • kokyt

    senior tag

    válasz bambano #72 üzenetére

    Tapasztalatból beszélek, nálunk nincs UPS. Persze attól még lehet máshol.
    Remek példa :R Ebben az esetben természetesen nagyon hasznos lehet ez a típusú szolgáltatás.

    tcp: Ebben az értelemben több fantáziát látok a cloud alkalmazásokban. A privát cloud-dal kapcsolatosan egyezik az álláspontom az ms-ével. Magán felhők lesznek, ez biztos, már csak azért is, mert egy nevesebb cég nem hiszem hogy az üzleti titkait a google-re fogja bízni, viszont a nagy számítási kapacitásra neki is szüksége van, és ezt leghatékonyabban cloud-dal tudja biztosítani. Minden szempontból olcsóbb és rugalmasabb mint egy szuperszámítógép.

    Végül is jobban utána gondolva "vékony kliensnek" nyugodtan lehet tekinteni egy nettop gépet, vagy egy netbookot. Ott a hordozhatóságot és az árat figyelembe véve (kicsi olcsó SSD beszerelése csak az os-nek) több értelme van az online "háttértárnak", és a cloud-nak.

  • ddekany

    veterán

    válasz bambano #78 üzenetére

    Igen, a szoftveresek részéről nyilván ez a hajtóerő... Mindig egyre nehezebb újra és újra eladni ugyan azt a szoftvert (csak magasabb verziószámmal), tehát akkor a megoldás hogy szolgáltatássá válik a szoftver. Nem mellékesen a kliens-szerver módszerrel a warezolás és minimálisra csökkenthető. Ezért is röhögök mindig magamban azon, mikor egyesek örülnek, hogy akkor majd nem kell drága vasat venniük, de jó lesz. Lehet, hogy évente a többszörösét fogják leperkálni szoftverhasználatért, mint amit anno évente vasra költöttek. Ezek a rezsi-jellegű költségek aljasak. De persze akkor már nem fognak emlékezni rá, hogy is volt régen... ez már csak így működik.

  • tcp

    tag

    válasz bambano #78 üzenetére

    ez teljesen egyértelmű evolúciója lesz minden szoftveres cégnek előbb utóbb. Mármint, hogy a SW nem mint alkalmazást, hanem mint szolgáltatást kell eladni (ugye erre jó példát jelentenek pl a vírusirtó alkalmazások, ahol valójában az 1-2 évi frissítést veszed meg, a motort nyugodtan csereberélheted az adott időszakban, nem az a tényleges érték).

    De ez már most sincs nagyon másként. Én is olyan cégnél vagyok, amelyik többek között sw fejlesztéssel foglalkozik. Azt kell mondanom, hogyha bejön az ügyfél ad egy listát pontos, hogy milyen programot akar (ok, ilyen ügyfél nem létezik, de ettől most tekintsünk el ;)), és azt kéri, hogy ezt csináljuk meg neki, kifizeti, és útjaink elválnak, akkor igazából az esetek nagy részében egyszerűen nem éri meg a business. Haszon ott tud lenni, ahol a SW mellé szolgáltatást is el lehet adni, legyen az oktatás, folyamatos upgrade, üzemeltetés, tanácsadás, vagy bármi más.

    Amúgy az MS ilyen téren még nincs is akkora bajban, mint például sokkal prózaibb eszközöket gyártó cégek. Nézd meg például a nerot. Amit egy CD írónak tudnia kell, azt már kb 5 éve is tudta bármelyik nero variáns. Nekik mégis évről évre el kell adni pár dobozzal, izzadtságszagú is az egész, és maguk is kezdenek rájönni, hogy CD íróból tökéletesebbet már nem tudnak kreálni, a mellé adott többi termék meg többségében a kutyát sem érdekel.

  • tcp

    tag

    válasz bambano #95 üzenetére

    jaja, az express advantage programban nagyon jó áron lehet ibm szerverekhez jutni.

    Azt meg senki nem gondolhatja komolyan, hogy egy 300-500k-s szerver csak a logó miatt kerül többe, mint egy gigabyte desktop alaplap, benne valami asztali cpu, meg egy alaplapi raid sata winyákkal.
    Egy normális szerverben van redundáns táp (ami nem csak a táphiba miatt tud jó dolog lenni, mert táphiba elég ritka ezeknél a vasaknál), hanem például ha ügyesen kábelezed, akkor egy kismegszakító hibája vagy túlterhelése miatt nem pottyan le azonnal a szerver.
    Van benne hot swap cserélhető vinya (előnyeit had ne mondjam, ha baja van, csak felgyullad a lámpa, hogy melyik HDD a gázos, és leállás nélkül cserélhető), van benne raid kártya backup elemmel, és persze ahogy bambano mondja össze van rakva, ha meghibásodik valami, akkor a polcról hozzák a csere alkatrészt, mellesleg megsúgja, hogy hol fáj neki, és még legalább egy 10x ilyen hosszú lista, ami most egyikünknek sem jutott eszébe :))).

    Egyébként akkor érződik igazán, hogy mennyivel kevesebb munka, és gond, nyűg van egy ilyen géppel ha mondjuk van legalább 100 kliensed, meg egy tucat szervered (vagy még nagyobb rendszered). Ilyen méretekben már elkezd feltűnni, hogy nem hibát detektálsz, meg szellemeket kergetsz, meg folyton valami nyűgöt veszel a hátadra, hanem csak mennek-mennek, és amikor egy negyed órás leállást kemény forint levonásokkal büntet a megrendelő, vagy mondjuk nem elég hetente 1x ránézni az ügyfélre, hanem szinte folyamatosan kint kell nála lenni mindig valamit szerelgetve, akkor nagyon gyorsan megtérül a dolog.

    De mamár valóban igaz, egy kis cég is megengedhet magának egy márkás szervert, ha ügyesen válogatja meg a beszállítót, kifog egy jó akciót, és nem utolsó sorban úgy számol, hogy egy ilyen vas garantáltan 3 évig vas marad, kikapcsolni, újraindítani általában akkor kell őket, ha takarítod a géptermet, vagy valami frissítést telepítesz rá :)

  • Bici

    félisten

    válasz bambano #95 üzenetére

    Ok, köszi az infókat, de szó sem volt szerverről. Grafikus munkaállomásról van szó, ahova sosem elég a teljesítmény. Nincs szükség távoli oprendszer telepítésre, mert a cég 10 db gépét lazán ellátja egy ember (nem én). Az említett helyen szinte kikapcsolás nélkül mennek a tuningolt gépek, és még egyszer sem volt ebből probléma. Természetesen nem arról van szó, hogy az utolsó MHz-et is kisajtoljuk a gépből hatalmas fesz emeléssel.
    Nekem itthon is húzott gépem van, és megy rengeteget max. terhelésen és semmi baja egy éve.
    A szerver gondolom más tészta.

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • tcp

    tag

    válasz bambano #97 üzenetére

    merre lövöd őket? Céges célra nem, de privátra érdekelne ilyesmi. Külföldön nagyon jó áron lehet ilyesmihez jutni, de a postaköltség és hasonlók miatt eddig abba sosem akaródzott belevágni.

Új hozzászólás Aktív témák