Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz kokyt #17 üzenetére

    "Mi van ha olyankor kellene nekem egy-két dolog, amikor éppen nincs net szolgáltatás/áramszünet van"
    Már nem azért, de áramszünet esetén a hdd-den, pendrive-odon lévő adatokkal se mész sokra :) Attól meg nem kell félni, hogy szerver leállás lesz, mivel ezek a szerverek nem egy helyen és nem egyszeresen vannak, szóval nagyon sok meghibásodásnak kell ahhoz történnie egyszerre, hogy abból te észrevegyél valamit.

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz kokyt #63 üzenetére

    Notebookra tényleg nem gondoltam, viszont UPS otthonokban azért nem jellemző. Amúgy kisebb áramszünetnél valószínűleg pont nem lenne gond gdrive esetén sem, mivel amivel épp dolgozol, azt leszeded előtte, szóval az ott lesz a gépeden.

    Több gigás forrásfájl fordítása: azért ez se tipikus otthoni alkalmazás, de értem mire gondolsz, hisz lehetne házi videó vágása is a példa. Viszont ha a gdrive-ra úgy tekintünk, mint a cloud computing előszelére, akkor az, hogy az ő szerverükön vannak a nagy állományaid nem hogy probléma, hanem előny. Hisz ha az ő szervereiken fut a videóvágó, akkor jobb is, ha te már alapból ott tárolod a videódat, mivel így nem kell külön feltölteni. S gyanítom hosszú távon google-nek ez a célja: olcsó hardver, minimális oprendszerrel (jó eséllyel linux alapú), rajta Google saját "böngészője" (inkább keretrendszere), amiből el tudod érni a cloud szolgáltatásaikat, s gyakorlatilag teljes értékűen tudod használni a gépet. Ezt könnyű lesz hordozhatóra megcsinálni, hisz gyak egy chipen elfér a teljes gép, mellé wifi, megfelelő kijelző, s így nagyon hosszú üzemidő mellett asztali gép teljesítményt lehet nyújtani. Akár egy androidos telefonon is.
    Szóval ez a gdrive most hatalmas feature-nek tűnik, de szerintem ez csak az egész előszele :)

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz ddekany #80 üzenetére

    Azért ne hasonlítsuk már a erős hardver+warez szoftvert egy cloudos rendszerhez. Számoljunk inkább úgy, hogy Windows+Office+Nero+erős hardver vs. cloudos rendszer előfizetése+gyenge hardver. Azért így már messze nem olyan egyértelmű, hogy melyik oldalra billen a mérleg.

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz tcp #84 üzenetére

    Személyes vélemény:
    Szerintem a hagyományos értelemben vett asztali számítógépet nem fogja tudni kiszorítani a cloud. Egyrészt az offline működés miatt, másrészt mert vannak olyan speciális dolgokat igénylő programok, melyeket cloudon keresztül nem lehet igazán jól megoldani, vagy nagyon drágán, pl játékok esetén az alacsony válaszidő szükségessége, illetve a nagy gépigény. Gagyi példa: adott egy cloud szerver, az elfuttat egyszerre 200 officet is, na de futtasson el akár 10, erősen 3D-t igénylő, játékot, ráadásul míg office használat esetén a gépigény csak pillanatnyi esetekben magas, addig játék esetén folyamatosan az, innentől pedig lásd normális netezők vs. torrent problémakört.
    Viszont mobil számítógépek esetén nagyon jól el fog terjedni, hisz így a gép teljesítményétől (és így a fogyasztásától, tehát üzemidejétől) függetlenek lehetnek a futtatott programok, ez pedig kb. minden mobil számítástechnikai eszköz álma. Wifi/3G/egyéb mobilinternet terjedésének köszönhetően lassan mindenhol elérhető lesz internet, tehát az attól való függés nem probléma. Netbook, pda, okostelefonok esetén egyértelmű a cloud hódítása (persze nem feltétlen böngésző only rendszerre gondolok főleg pl. egy mobil esetén, de nagymértékben cloudra támaszkodottságra), laptopoknál pedig valószínűleg külön fog válni, mert aki azért vesz laptopot, mert kis helyet foglal, meg jó lesz netezni, annak jó a cloud, viszont akinek azért kell a laptop, hogy mindenhol nála legyen, munka miatt, annak szüksége lesz továbbra is egy hagyományos laptop.

Új hozzászólás Aktív témák