Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    válasz Geffry #27 üzenetére

    Nekem nem kellett sulit takarítani, mégsem dobáltam el meg dobálok el semmit, amit lehet szelektívbe gyűjtöm, elviszem 2 utcára is az üveget ha kell.

    Semmi nem kell hozzá, csak némi agy, esetleg némi nevelés. Ja, igen, meg példamutatás. Mikor otthon is kiosztották a szelektívet vidéken, aztán a kukásautó ugyanúgy összeöntötte, mert az már nem volt megoldva, na akkor utána aki még próbálkozott is tett rá.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • 0xmilan

    addikt

    válasz Geffry #27 üzenetére

    Ilyenkor mindig ez a gif jut az eszembe. Nemrég pont ezt figyeltem a villamosmegállóból, hogy az autók nagy részében egyetlen ember utazik. Nyilván amit leírtál, az lenne az ideális, de ettől még elég messze vagyunk. Feltéve, hogy valaha is megtörténik az említett forradalom. Először a fejekből kéne kiüríteni a nemutazokapórnéppel mentalitást. Viszont amíg nincs meg a kínálat a minőségi(bb) tömegközlekedésre vagy kerékpáros infrastruktúrára, addig kereslet se lesz; és fordítva. A Bubi, GreenGo és társaik jó kezdeményezések, de egy komolyabb változáshoz jelentősen fel kellene skálázni a használatukat.
    Ha ez a RIGO javít a jegyellenőrzés hatékonyságán, akkor már megérte.

    Ami nagy változást hozhat ilyen téren, az a level 5 önvezető autók elterjedése. Miközben dolgozol, a kocsid taxiként funkcionál és keresi neked a pénzt. Mielőtt végzel, odahívod a munkahelyedhez és téged is hazavisz. Kevesebb embernek kellene saját autót fenntartani. ...Bár ez se holnap lesz. :)

Új hozzászólás Aktív témák