Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joci10

    őstag

    válasz BazsiBazsi #44 üzenetére

    "Ha valaki tudja mi lehet a valódi ok mögötte ne tartsa magában bármire nyitott vagyok"
    Szerintem mi más lenne, mint a pénz?! (Craig lejáratásán is gondolkodtam (már hogy bebizonyítsák, hogy semmi köze a BTC-hez), de ahhoz túl sokba kerül a bírósági ügy.)
    Az én logikázásom alapján... Adott egy ember, aki azt mondja, hogy ő a tulaja a pénznek. Adott egy család, aki azt mondja, hogy mivel ez az előző ember sokszor együtt dolgozott a család egyik tagjával, így ebben az esetben is. Ha pedig együtt dolgoztak ráadásul ezen a projekten, akkor a projekt által létrejövő pénz is közös vagyon - vagyis el kell osztani. Ennyi. Ha nem lenne ekkora hype a bitcoin és társai körül, akkor lehet, hogy mindenki elfelejtené; de milliárdos vagyonoknál már az egy vérből valók is harcolnak egymással, nemhogy még mások...
    Egyébként nem ismerem a stratégiájukat, hogy ezt hogyan akarják majd bebizonyítani a perben (illetve azt sem tudom, az amcsi bíróságoknak mennyi bizonyíték kell majd a döntéshez); de ha a bíróság mellettük dönt, akkor Craig-nek fizetnie kell (megállapodás alapján vagy a BTC-vel, vagy annak értékével - ez utóbbi biztosan nem fog tudni játszani, mert nincs annyi kp-je). Épp ezért ha fizet, akkor biztosan hozzá kell majd nyúlnia a tárcához is, amivel pedig kiderülhet a valóság, hogy ő az, vagy sem.

    És egy megjegyzés: attól, hogy van egy tárcához kulcsod, attól még egy válás után nem lesz a tiéd a pénz róla, hiszen osztozni kell a közös vagyonon a pároddal. Vagy ha öröklés van, akkor sem azé a pénz, akinél a kulcs van, mert ugyanúgy osztozni kell az esetleges coinokon is (vagy annak értékén) a többi örökössel.

Új hozzászólás Aktív témák