Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joci10

    őstag

    válasz BazsiBazsi #44 üzenetére

    "Ha valaki tudja mi lehet a valódi ok mögötte ne tartsa magában bármire nyitott vagyok"
    Szerintem mi más lenne, mint a pénz?! (Craig lejáratásán is gondolkodtam (már hogy bebizonyítsák, hogy semmi köze a BTC-hez), de ahhoz túl sokba kerül a bírósági ügy.)
    Az én logikázásom alapján... Adott egy ember, aki azt mondja, hogy ő a tulaja a pénznek. Adott egy család, aki azt mondja, hogy mivel ez az előző ember sokszor együtt dolgozott a család egyik tagjával, így ebben az esetben is. Ha pedig együtt dolgoztak ráadásul ezen a projekten, akkor a projekt által létrejövő pénz is közös vagyon - vagyis el kell osztani. Ennyi. Ha nem lenne ekkora hype a bitcoin és társai körül, akkor lehet, hogy mindenki elfelejtené; de milliárdos vagyonoknál már az egy vérből valók is harcolnak egymással, nemhogy még mások...
    Egyébként nem ismerem a stratégiájukat, hogy ezt hogyan akarják majd bebizonyítani a perben (illetve azt sem tudom, az amcsi bíróságoknak mennyi bizonyíték kell majd a döntéshez); de ha a bíróság mellettük dönt, akkor Craig-nek fizetnie kell (megállapodás alapján vagy a BTC-vel, vagy annak értékével - ez utóbbi biztosan nem fog tudni játszani, mert nincs annyi kp-je). Épp ezért ha fizet, akkor biztosan hozzá kell majd nyúlnia a tárcához is, amivel pedig kiderülhet a valóság, hogy ő az, vagy sem.

    És egy megjegyzés: attól, hogy van egy tárcához kulcsod, attól még egy válás után nem lesz a tiéd a pénz róla, hiszen osztozni kell a közös vagyonon a pároddal. Vagy ha öröklés van, akkor sem azé a pénz, akinél a kulcs van, mert ugyanúgy osztozni kell az esetleges coinokon is (vagy annak értékén) a többi örökössel.

  • Joci10

    őstag

    válasz D.Va #48 üzenetére

    Ha a bíróságra jut az ügy, akkor a bíróság elérheti, hogy fizessen az, aki megpróbálja eltitkolni a vagyonát. Akármilyen indokot is hozol, attól még köteles vagy fizetni. Ha nem tudsz/akarsz coinban, akkor annak értékét fizetheted normál pénzben. Ha abban sem akarsz, akkor vagy felveszel hitelt, és abból, vagy ha egyáltalán nem akarsz fizetni, akkor behajtás útján bármit elvehetnek tőled, ami annyi értékű. Sőt, extrém esetben még börtönbe is kerülhetsz. Kérdés, hogy megéri-e.

  • Joci10

    őstag

    válasz Dare2Live #54 üzenetére

    Egy apróságot kihagytál a gondolataid közül: Craig Wright állítja magáról, hogy ő Satoshi. A per is pont ezért indult el ellene (és nem a fiktív nevű Satoshi ellen), hiszen ha tényleg ő Satoshi, akkor nála van a tárca kulcsa. Ha pedig be tudják bizonyítani, hogy David Kleiman-nak is köze van Craig munkáihoz, akkor ezt a pénzt meg kell osztania David örököseivel. Vagy a per végén kénytelen lesz Craig bizonyítani magáról, hogy mégsem ő Satoshi - ami pedig hatalmas leégés lenne egy ilyen embernek.

  • Joci10

    őstag

    válasz nemlehet #69 üzenetére

    Az értékét majd akkor fogják megállapítani, ha van egy bírósági döntés arról, hogy ki jogosult arra a BTC mennyiségre. Addig elég annyi is, hogy van egy jelenleg értékes valami, aminek tulajdonjogát vitatják. Ha lesz végleges döntés, hogy el kell osztani az összeget, és Craig nem hajlandó azt BTC-ben megtenni, akkor jöhet a felértékelés, majd annak meghatározása, hogy mennyivel is tartozik.

Új hozzászólás Aktív témák