Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Keeperv85

    nagyúr

    válasz mr_ricsi #3942 üzenetére

    "Töltés közben nem OTG kábel van a telóba dugva, ami azt jelenti, hogy az USB-jén csak befele mehet áram, kifelé nem."

    Ez eddig oké, de hogy jön ez ahhoz, hogy a töltő, illetve a töltésvezérlő kibírja-e védeni a rövidzárat? :U

    "Ha a töltőben nincs rendes rövidzárvédelem, akkor az elfüstül, de a telónak nem lesz baja."

    Tehát a töltő nem bírja ki a 3-4, 10... sok amperes terhelést, de a teló komplett elektronikája simán. Hát nekem kétségeim vannak...

    "Feltéve, hogy a rövidzárt nem szakítjuk meg, tehát az folyamatosan védi a telót a szétégett adapterből esetleg kifolyó nagyfeszültségű áram ellen."

    Mit? :U A rövidzárat ha megszakítod, akkor szakadás lesz belőle, abban nem folyik áram, tehát nem történik semmi sem.

    Feszültség nem folyik sehová, feszültség van két pont között. Áram folyik, ha az adott közeg vezető. Olyan, hogy "nagyfeszültségű áram" az én fizikai ismeretem szerint nincsen. A töltő leégésekor a primer kör megszakad, így a feszültség leesik 5V-ről nullára... tehát ha a töltő ég le előbb,a telóval nem történik semmi....

Új hozzászólás Aktív témák