Új hozzászólás Aktív témák

  • Grodd

    tag

    válasz bambano #145 üzenetére

    "Nyilván a dynamicsot nem kell licenszelni annyi példányban, ahány cégre használod? mert ha igen, akkor úgy nő a dynamics hátránya, ahogy egyre több céggel használod."

    AX-et biztosan nem (én abban mozgok) , szerintem NAV-ot sem, de ebben nem vagyok 100% biztos, holnap megkérdem NAV-os kollégámat.

    " igen, a könyvelőiroda tulaja is ott verte az asztalt, hogy nincs supply chain managementje... oh wait... a könyvelőirodák nem foglalkoznak vállalatirányítással. Könyvelnek. PONT."

    Azt hiszem, te nem vagy teljesen tisztában azzal, hogy mi az a supply chain management, és milyen , könyvelőirodáknak is rendkívül hasznos feature-ök vannak a NAV SCM moduljában... (én sem vagyok 100% otthon a témában, mert AX-es vagyok - nagyobb cégnek dolgozok, ahová már a NAV kevés) , de azért van némi NAV-os alapismeretem is a fejtágításoknak hála. Biztosan több, mint neked.

    " megint egy szépen helyezett csúsztatás: a még kb. 86 napig 5700 euróért kapható..."

    Igen, most ennyibe kerül. Mi ebben a csúsztatás?

    "a dynamics alá valószínűleg olyan vas kell, ami miatt standard srv kell vagy datacenter. mondjuk én elfuttattam a novitaxot linuxon is, csak azért nem maradt linuxon, mert úgy nincs rá support."

    Dynamics AX 2012-őt futtatok az itthoni PC-men hobbiból (vagyios nem annyira hobbiból , hanem munka miatt telepítettem, Contoso-ban tesztelni dolgokat), egy PC-n fut az SQL server és az AOS,0 vacak 16 GB RAM figyel benne, és ebayen összeguberált 8 magos Xeon (de előtte futott szépen 4 magos i5-ön is) Sima Standard SKU, nem Datacenter. CSak annyi, hogy kell egy domain controller (az is ugyanazon a vason fut, HyperV-ben) És AX-ről beszélek, nem NAV-ról, ami ugye azért sokkal egyszerűbb....

Új hozzászólás Aktív témák