Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MMSZoli

    tag

    válasz Bgs #79 üzenetére

    Bgs,

    NASA-val kapcsolatban el kell keserítselek: azok a másnesszalagolvasók, melyeket a Holdraszállás idején használtak, kidobták, nincsen meg, nem működnek. Jelenleg a tárolt anyagokat sem találják. Úgyhogy ennyit a NASA-ról. Képzeld, mi pénzt fektettek bele, hogy felmenjen pár ember, az eredménye egy TV stúdió közepesen gyenge minőségű átjátszott felvétele.

    http://jovonezo.blogter.hu/69362/a_nasa_elveszitette_a_holdraszallas_eredeti_felveteleit

    [ Szerkesztve ]

  • Bgs

    senior tag

    válasz Bgs #133 üzenetére

    Bocs: DRP
    Ideje egy kavezasnak :)

    Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

  • arty

    veterán

    válasz Bgs #129 üzenetére

    jah, reális elképzelés, ahogy a hobbioldaladért naponta/hetente berohangálsz az esetleg világ másik felén levő szerverterembe usb-s winyokkal ...

    bambano: jah, leszeded az otthoni dsl-el a benti száz gigákat. hetente. otthoni winyora. ühüm :)

    nem vagytok képesek elszakadni az otthoni pécés szemlélettől :)

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz Bgs #138 üzenetére

    érdekes, h te irkáltál usbswinyos ostobaságokrol és utána ajánlgatod a wikipediat :D

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz Bgs #140 üzenetére

    az inkrementális mentés önmagában mit ér? mivel vagy előrébb, ha pár fájl megvan a saját gépeden? :U (miközben a full mentésedet ugyebár a hekker elpusztitotta - vagy a tiz évvel ezelőtti full is ott a sajátgépeden és azota csak inkrementálba mentegetnél? ;) komolyan, vázolj már fel egy koncepciot, ami szerintem megoldás lett volna ;) )

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • GReddy

    tag

    válasz Bgs #138 üzenetére

    Szerintem meg szolidabban, főleg, hogy Artynak igaza van. Ez egyáltalán nem így működik. Sőt, aki a GDB-et ajánlgatják, azok még nem látták, hogy hasal el (szerverben tökszokványos) SAS csatolós RAID-10 tömbön az agyonhype-olt GDB-ük. Már a partíciókat sem látja... tök jó b*romarcú Mary szőke amerikai titkárnőnek a GDB otthonra a home videok mentésére, de profi cuccra, profi célra, nagyon nagy méretben teljesen alkalmatlan mentésre. Egyszerűen nem arra való. Egyébként bármilyen vezérelhető hardware-t tönkre lehet tenni pikk-pakk, szoftverből. CSAK rosszindulat kell hozzá.
    Hálózati backup tök jó egy izolált hálózatnál, ahol kivülről fizikailag nem férnek hozzá a rendszeredhez. Egyébként az is tönkrebarmolható, pont a lan felől, hiszen "látniuk" kell egymást a rendszereknek, úgyhogy erről ennyit. Inkrementális mentés: kizártnak tartom, hogy 13 év anyaga meglegyen egyszerre visszaállítható formában. Te nem tudod mennyi anyagról beszélsz... nem mellesleg 13 év alatt jópár oprendszer és adatbázis update történik, akár linux akár MS akár SQL akár Oracle akár más vonalon.
    Én viszont kizártnak tartom hogy egy ilyen ismertségű site ennyi év alatt ne menjen el professzionális - félprofesszionális irányba. Már csak az idő, és a sok év tapasztalata miatt is. Valószínűbb, hogy így akartak kiszállni, hogy mondjuk némi lóvéért folytassák egy év múlva. (merthogy szerver kell venni...) Nem szép, de legalább csúnya megoldás, és emelt fővel lehet visszavonulni a csúnya-csúnya hekkerek miatt.

    Dominate the woods... The Bowhunter.

  • arty

    veterán

    válasz Bgs #145 üzenetére

    jah, csak pár évig foglalkoztam egy multinál biztonsági mentésekkel, de nem tudom mi az az inkrementális mentés ;)

    egyik hozzászolásod a másikat üti (egyszer inkrementálisrol irsz, de elfelejted, hogy ahoz full is kell, irsz USB-s winyot, aztán irod, h csak példda volt stb stb stb), ezért kértem, irj egy koncepciot, h szerinted hogyan lehetett volna megoldani JOBBAN - figyelembe véve, hogy amatőr oldalról van szó, amit hobiból üzemeltettek

    a full+inkrementálok OTTHONRA nem mennek, hiszen:
    - otthoni nettel az ütemeltető nem fogja lementeni a sok sok sok gigát

    szalagos egységre, cserélgetésre (azaz OFFLINE mentésre) nem költhet, hiszen:
    - drága és ez hobbioldal

    időnként bemenni szintén nem életszerű: lehetett bárhol az a két szerver

    továbbra is tartom, hogy a megoldásuk volt az egyetlen, amit olcson és praktikusan meg lehetett valósítani. más kérdés, hogy a biztonságra jobban kellett volna ügyelni, hogy a mentőrendszerhez legalább már ne tudjon hozzáférni, ha a fő gépet ki is lőtte ...

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • localhost

    Közösségépítő

    válasz Bgs #130 üzenetére

    Ez csak Városi Legenda!
    Nincs (!) hardvert károsítani képes vírus! Ha szerinted van, bizonyíts! :)
    Linket kérek! - nem elégszem meg az 'olvastam valahol' vagy 'hallottam róla', vagy 'szerintem lehetne'... válasszal. KONKRÉTUMOT! :)

    ¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

  • localhost

    Közösségépítő

    válasz Bgs #150 üzenetére

    Ugyanezt mondom én is : lehetne, de nincs.

    ¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

  • arty

    veterán

    válasz Bgs #148 üzenetére

    "Az inkrementalist, mint modszert irtam, nem gondoltam, hogy kapasbol reszletezni kell, hogy ahhoz kezdeti full mentes is kell..."

    azt kellett volna részletezned, hogy gondoltad h száz gigákat lementenek távolra/otthonra ;)
    broadband ide vagy oda, én sem állnék neki a 8 megabites dsl-emmel 100 gigának _rendszeresen_ (mert néha azért nem árt 1-1 újabb full)... de az FSX addonok mérete alapján simán lehet, hogy itt már terák voltak.

    "Az USB vinyot azert irtam, hogy jelezzem, hogy baromi alapszinten is el lehet kezdni a rendes backupolast, nem szukseges kapasbol LTO kaveautomatakra kolteni..."

    egy szerverterembe nem mászkálhatsz be USB-s winyoval, pláne h lehet h nagyon messze van tőled - kilőve
    szalagos mentés drága, ez hobbioldal - kilőve
    minden offline mentés drága, mert ember kell hozzá - kilőve
    minden online mentés veszélyes, mert azt kinyírhatja a hekker - ezt alkalmazták itt, a backup rendszer nem volt elég biztonságos - és a fő probléma EZ, nem pedig a mentés módja!!!!!!!! ;)

    "Ha valaki tobb szervert uzemeltet eveken keresztul, akkor azert talalni megoldasokat."

    igen, egy vállalkozásnál/cégnél, ahol ez (ha nem is közvetve) bevételt hoz (vagy legalábbis az elvesztése súlyos anyagi károkat okoz/hat)

    "Tovabbra is tartom: vagy szandekossag van benne vagy Darwin dijasok..."

    ... vagy csak nem akartak "havi százezret" rákölteni a hobbioldalukra és ezért nem volt "szerinted/szerintetek megfelelő" mentésük?

    ---

    Ha nekem lenne hobbioldalam, ami eljutna abba a fázisba, hogy érdemes lenne mentegetni, én is "melléraknék" egy másik gépet amire a mentés menne. A hobbioldalammal vszeg egy idő után rengeteg "meló" lenne és elég valószínűtlen, hogy a mentést végző gép is naprakészen lenne frissítgetve, minden biztonsági rés betömve, napi szinten ellenőrizve a lehetséges exploitokat, h nem-e érintett a gépem ... stb

    Az sem valószínű, hogy egy számomra ismeretlen, magát "szekuriti atyauristennek" beállító "srácnak" az oldalam forumárol betekintést engednék a rendszerembe, hogy ugyan segitsen már biztonságosabbá tenni ... mert mi van, ha ő a hekker/ő lesz a hekker?

    Mi van ha a jelen esetben is belső jóakaró tette, amit tett? Elég esélyes, ismerve a hobbioldalak üzemeltetői között létrejövő feszültségeket ...

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz Bgs #155 üzenetére

    - nincs rendszeres full -> a rengeteg inkrementálbol nehéz visszaállni, egy idő után azok is sokat foglalnak, hiszen nem törölhetsz -> kell rendszeres full ...

    - ismerősnek nem vállalták h egy esetleg kiküldött USB winyot rádugnak (szintén amerikaiak), szedhette le 1:1-ben otthonra + fizethette az adatforgalmat is :( (más gyakorlati tapasztalatom nincs, azt hittem ez az általános/normális... viszont a winyopostázgatás is elég körülményes szvsz)

    - minden backup automatizálhato? az usb winyo rádugásos? a kazetták cserélgetése is? ilyen szolgáltatást nem kapsz havi 80-100 dollárokért :)

    - a mellé letett gép esetén egy olcso backup-gépre gondoltam, nem drága tükörgépre (hobbioldal!)

    - paranoia: netes ismerősben évek után sem bíznék meg olyan szinten, h hozzáférjen fontos dolgokhoz, én viszont nyilván nem akarnék 7/24 a hobbiszerverem biztonságával foglalkozni ...

    - "két" helyen voltak az adataik, csak a második hely is ugyan olyan sebezhető volt mint az első :(

    - azért ugylátom, közelednek az álláspontjaink, sokmindent hasonlóan látunk

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • bambano

    titán

    válasz Bgs #159 üzenetére

    A kérdés triviális: van hiszti, ha szétbombázzák? van. akkor nem kis anyagi értékű a site.
    Másrészt meg időnként rsync-cel lerántani a teljes szájtot egyáltalán nem nagy durranás, se bemenni nem kell, se usb vinyó nem kell hozzá. Kb. akkora terhelés, mintha egyvalaki mindent elolvasott volna. Ez egy nagy bénázás volt. Ennyi.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák