Új hozzászólás Aktív témák

  • DuplaZso

    aktív tag

    válasz pisti #75 üzenetére

    "Kétlem, hogy szoftveresen tönkre lehet tenni fizikailag egy vinyót."
    Én nem értek a vinyók hardverszintű vezérléséhez (sem), de minden bizonnyal akadnak olyan rutinok, amelyekkel szét lehet cincáltatni a mozgó alkatrészeket. Pusztán idő kérdése volna szerintem leszaggattatni a fejeket vagy összekarcoltatni a tányérokat. Persze ezek egy oprendszer szokványos rutinjaival nyilván nem mennének.

    GetDataBack _csupán logikailag_ hibás (szétesett fájlrendszer, hiányzó partícióadatok, keresztcsatolt fájlok, tehát a szokásos apróságok...) HDD-nél milyen kárt tudna okozni, amikor csak olvasásra veszed vele igénybe a vinyót, mented egy másik eszközre a kívánt adatokat ? Nem atomvillanás utáni állapotokra gondolok tehát, hanem mindennapi esetekre. Fizikailag sérült eszköznél világos, hogy minden egyes indítás jelentősen ront az esélyeken, ha nem Kürt-szintű beavatkozás veszi kezdetét.
    Ám a cikkben leírt esetben nyilván nem az utóbbiról van szó, ezért nem értem, hogy a vérpistikés programhasználatot miért kellett felhozni ? Na, mindegy !

    A cikkhez :
    Üzemeltetői részről szarvashiba, felhasználói részről hatalmas veszteség a rengeteg összegyűjtött, és kvázi ingyenesen közkinccsé tett tudás elvesztése.
    A rombolókkal kapcsolatban pedig csupán annyit, hogy én például azon az utcai söpredéken is szívesen vállalnék lábujj-amputálást, amelyik hihetetlen bátorságáról, rátermettségéről tanúbizonyságot téve a hozzá hasonlóan menő csökevények előtt bizonyítandó rúgja ki a telefonfülke ajtajának üvegtábláját.
    A vandalizmus kemény retorziót kell hogy válaszul kapjon, különben menthetetlenül elhatalmasodik felettünk, jóérzésűek felett.

    Uff ! :)

Új hozzászólás Aktív témák