Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gbors

    nagyúr

    válasz RoundRobin #453 üzenetére

    Ez is tévedés. Szerződést aszerint lehet bontani, ami a szerződésben le van írva (meg persze akkor, ha a szerződés törvénytelen vagy egyéb okból eleve nem is érvényes). Ha egy szerződés határozatlan időre szól, akkor értelemszerűen szükség is van ilyesmire, jellemzően tartalmaznak is egyoldalú felmondási lehetőséget mindkét fél számára, pl. néhány hónap felmondási idővel.

    Amúgy ez az egész perpatvar nekem rettentően fura. A Telekom lépése szerintem indokolatlan volt - amit Ákos mondott, az szerintem is f***ság, de ez az ő véleménye, joga van hozzá, és egyáltalán nem olyan megközelítéssel és stílusban mondta, hogy az vállalhatatlan legyen. Különösen, hogy valószínűleg nem tegnapelőtt találta ezt ki. Hogy a szerződésbontás mennyire volt jogszerű, azt a szerződés ismerete nélkül nem lehet megmondani, de okos lépésnek nem mondanám. Hacsak, persze, nem volt valami egyéb is a háttérben. Akkor lehet okos, viszont nem korrekt. És a multik ismeretében sok meglepődnivaló nincs is rajta.

    Az, hogy ebbe a tyúkperbe az ország kormánya beleavatkozik, számomra egészen ijesztő. Nem ez az első diktatórikus stílusú megnyilvánulásuk, és bár valószínűleg jogelleneset nem csináltak, egyszerűen képtelen vagyok bármi olyan indokot találni, amely mentén ebből a húzásból bármi jó sülne ki. Ha pedig tényleg mindössze az a cél, hogy egy, a holdudvarhoz lazán kapcsolódó művészt látványosan megvédjenek... hát, az egész simán az államhatalommal való visszaélés esete. A gazdaságban ez "megszokott" dolog, de hogy a közéletben is bevetik, az semmi jót nem jelez előre.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz RoundRobin #468 üzenetére

    Fordítva. Mindig az a mérvadó, ami a szerződésben van leírva, kivéve, ha az ütközik az érvényben lévő törvényekkel / jogszabályokkal. Határozatlan idejű szerződések esetében amúgy, ahogy elnézem, eleve nem is lehet kizárni a rendes felmondás jogát.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz FіkuszKukіsz #485 üzenetére

    Nem kell ezen semmit csavargatni, a beidézett szakasz tartalma (de igazából a hossza is) világossá teszi, hogy a Ptk. egy keretrendszert ad a szerződések felmondásához, lefektet bizonyos szabályokat (ld. pl. a legutolsó pont, pont amiből pont a vita kiindult), és a specifikus részleteket a szerződő felekre hagyja.

    [ Szerkesztve ]

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz 8th #658 üzenetére

    Léjünk át azon, hogy ha szerinted ennyire felesleges, akkor minek szólsz hozzá, és koncentráljunk a lényegre. Szerintem (és a kommenteket olvasva többek szerint) nagyon aggályos, hogy az ország kormánya ilyen módon avatkozik bele egy szerződéses ügybe (ami pont addig valóban tyúkper volt). Mivel a FIDESZ a népszerűtlen újításokat eddig is mindig a közvélemény megtesztelésével vezette fel, és szükség esetén visszavonulót fújt (ld. pl. Internetadó), szerintem kifejezetten fontos a véleménynyilvánítás.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Új hozzászólás Aktív témák