Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz hackeeeee #19 üzenetére

    "Mert ugye, a linux is ingyenes, de üzletekben pl elég pofátlan árakat eltudnak kérni néhol érte."

    Hol, milyen üzletben?
    Valahol mondjuk már láttam 990Ft-os énnemtudommilyen, de iskolák számára fejlesztett disztrót-és-programcsomagot, ahol a 990Ft jórészt a cd-írást, a mellé adott útmutatót és leírást, valamint a csomagolást fedezte, abból a fejlesztésre csak jelképes összeg maradhatott. Windows oldalon egy ilyen csomag (pl. xp + office student) kb 45k lenne.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • zdanee

    őstag

    válasz hackeeeee #19 üzenetére

    Nem csak arra gondolok, h berelni lehessen, hanem hogyha 1-2 even belul meg a Holdon is lesz 3G, teljesen felesleges lesz a szemelyi szamitogepnek tartalmaznia egy csomo alkatreszt, hiszen a folyamatos internetkapcsolat kivalthatja azt. Pl ha a Google be tud inditani egy G-Drive szolgaltatast, felesleges a bazinagy merevlemez. Nem kell nagyteljesitmenyu proci, mert a tomenytelen rendelkezesemre allo szerver barmelyike szazszor nagyobb szamitasi kapacitassal bir, mint ami beleferne az en keszulekembe. Ugyanezert nem kell 3D gyorsito sem, a vidkari eleg ha megjeleniti a kepet, amit a szerver kuld, a szamitas ugyis ott tortenik. Es ez szerintem igenis jo lenne nekunk, mert a celkeszulek, gyakorlatilag a terminal filleres lehetne (igazi szazdollaros laptop), es a szamitogeped fejlesztese helyett eleg egy nagyobb teljesitmenyu kiszolgalohoz kapcsolodni (nem kell a regit kidobni, kornyezetvedelem), jo lenne a szolgaltatonak, mert az extraszolgaltatast el lehet adni, es ugyis csak az veszi meg, akinek kell, es jo lenne a kormanyzatnak, mert az internet cenzurazasa helyett a felhasznalo sajat tarteruleten kaphatja el mondjuk a pedofilokat, warezolokat, stb. Persze ez meg nem a Win7, uh OFF, de erre haladunk szerintem.

    Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

Új hozzászólás Aktív témák