Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tkazmer

    addikt

    válasz enerdzsájzer #84 üzenetére

    nem tudom elfogadni hogy ez csak így működhet.
    hát pedig piacgazdaságban ez így működik. lehet játszani kommunizmusosdit is, de köszi, én abból nem kérek.
    a vezetők a legtöbb esetben biztosan ki tudnának gazdálkodni plusz fizetést a dolgozóknak, csak nem érdekük - hogy miért nem, azt meg már megbeszéltük:)

    Másrészről meg azt is szeretjük elfelejteni, hogy felelősséggel tartozunk a társadalom felé
    így igaz, mint ahogy a fentebbi havi 50milliós nettó fizetésnél meg is említettem, aki ennyit keres, az havi 100milliónyi felelősséggel tartozik a társadalom felé. annyit tesz bele tehát a közösbe 1 hónap alatt, mint amennyinek a megkereséséről a legtöbb ember csak álmodik. én nem gondolom, hogy ez kevés, ráadásul az ilyen emberek jelentős része más módon is (egyesületek, alapítványok vagy csak szimpla adományok) támogatja a társadalmat.

    amúgy ahogy nézem, neked a Wala Heilmittel Gmbh, vagy annak a magyar "leánycége", a Natura Budapest való:) itt van némi infó róluk és a mögöttük álló ideáról [link] (angol, de létezik németül is az oldalon). nekem volt alkalmam eléggé alaposan megismerkedni az ő gondolatvilágukkal, azzal hogy hogyan látják ezt az egész piacgazdaságosdit; érdekes gondolatok, én mondjuk nem tudok velük azonosulni, de érdekességként azért hozzá kell tennem, hogy pl. az általuk kigondolt rendszerben nem igazán jöhetett volna létre ilyen válság, mint amiben most vagyunk.

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

Új hozzászólás Aktív témák