Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Beri #254 üzenetére

    Világos, de felejtsük el a 6 gyereket :D Értem én mire célzol, hogy 6 gyereket csak az vállal be, akinek biztos és elég nagy anyagi háttere van. Okés.
    De simán 2 gyerek esetén is beüthet ez a lecsúszás dolog.
    Vázolok egy helyzetet.
    Dolgozol egy gyárban mondjuk irodai melósként, esetleg irodavezetőként akármi... Keresel ~ 130-140 ezret havonta (amúgy 130 a magyar átlag... :U )
    Aztán, hipp-hopp bezárják a gyárat, ahogy a fenti példába a Sony kivonul Magyarországról, az utcára kerülsz. 1-2 hónapot vagy munkanélkülin, majd mivel el kell tartanod a 2 gyereket bevállalsz akármilyen melót, mert ahogy írtad valamit mindig lehet találni. Szal bevállalsz egy melót havi 75-80 ezerért, mert nincs jobb! És kész is a lecsúszás. Mert amíg fél éve még havi 140-ből kellett megélni, mostmár csak havi 80-ból!
    És az egyén nem tehetett arról, hogy a céget felszámolták (csak egy alkalmazott volt), nem kapott jobb állást, de dolgozni muszáj, ezért bevállalta azt a 80 ezres állást. Ergo ezentúl havi 60 ezer forinttal kevesebből kell eltartani azt 2 gyereket! Ami nem mind1! Ilyen egyszerű a lecsúszás, ami nem az egyén hibája.

    [ Szerkesztve ]

  • enerdzsájzer

    tag

    válasz Beri #254 üzenetére

    Persze.Azt írtad mindenki talál munkát aki dolgozni akar.Hát én ezt szó szerint vettem bocs.Itt meg az sem talál.Az alkalmi szarokért is ölik egymást az emberek.Itt élek.Had tudjam már.

    Na akkor nekem sem kellett volna gyereket vállalni, mert ki tudja mi lesz később.Akármi lehet.Egyik pár se vállaljon gyereket, mert honnan tudják hogy fel tudják nevelni és mondjuk nem ég le a házuk, nem vesztik el a munkájukat és nem lesznek hajléktalanok?Vagy mondjuk nem halnak meg autóbalesetben?Tök mindegy hogy egy vagy nyolc.Ha beüt a vész amit nem láthatsz előre, ba...hatod.

Új hozzászólás Aktív témák