Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    válasz kisfurko #40 üzenetére

    Orvosok között sokkal több a nő, pedig legalább olyan száraz a tananyag, mint műszaki pályán.

    Végülis igen, fogaskerekekkel szórakozni, assembyl-t programozni és házat tervezni ugyanolyan, mint embereket szabdalni/gyógyítani random módon.

    Segítek: nem. Nem ugyanaz sem a tananyag, sem az egész körítés. Totál más. Már csak azt kéne kideríteni miért akarod a hímsoviniszta szócska alá beseperni azt, hogy a lányokat többségében ez szimplán nem érdekli...

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • .tnm

    addikt

    válasz kisfurko #40 üzenetére

    "Orvosok között sokkal több a nő, pedig legalább olyan száraz a tananyag, mint műszaki pályán."

    Jajj, ez szerintem nagyon rossz példa. A gyakorló orvos a rengeteg száraz "benyalt" anyag segítségével felismer, azonosít dolgokat és tudásából előveszi annak az ellenszerét, vagy tudja, hogy minek kéne lenni és megpróbálja azt a megfelelő eszközökkel helyreállítani. Ezzel szemben a mérnökök messze nem magolnak be annyi mindent (inkább megnézi a a leírást) és ezekből alkot valami újat (nem feltétlenül innovatívat, de semmiképp se "restaurál" egy már korábban meglévő állapotot). A "kutatóorvosok", akik új eszközöket, gyógyszereket készítenek azok meg már megint jellemzően bio-, vegyész- , vagy orvostechnikai mérnökök.

    A fentieket nehogy valaki úgy értelmezze, hogy egy orvost kevesebbre tartok egy mérnöknél!!!

    @#41

    Ebben igazad van, nem az esélyegyenlőség hiányzik szerintem se, hanem túl kevés lány érdeklődik a területek iránt, de ez szerintem nem egy evolúciós tanulság, hanem "rossz" nevelés kérdése.

    [ Szerkesztve ]

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

Új hozzászólás Aktív témák