Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moma

    őstag

    válasz attila9988 #11 üzenetére

    az, hogy jó egy program még nem ok, hogy bent legyen alapból. úgy tűnik az ubuntunál azt próbálják belőni az alap program készletben, hogy mire van szüksége a kezdő felhasználónak, aki először telepíti az OS-t. szerintem lehet nem hülyeség a gimpet is kivenni, mert ha valaki csak úgy ott találja és elindítja elég zavarba ejtő élmény lehet az összetettsége. amúgy meg amíg egy telepítés azt jelenti, hogy egy pipát be kell rakni egy négyzetbe, addig a tök kezdőtől eltekintve akinek még ez is sok nagyjából tök mindegy lehet mi van bent alapból :D

    esetleg az lenne még egy megoldás ha a gimp-hez csinálnának egy kezdő menüt ami csak néhány alap feladathoz szükséges eszközöket tartalmaz.

    [ Szerkesztve ]

    we all deserve a bit of luck.

  • moma

    őstag

    egyébként, ha már ubuntu és ilyen új felhasználók irányába mutató lépések, szerintem a fő kezdő ellenes dolga az ubuntunak maga a termék fejlesztési ciklusa. az, hogy a hat havonta új kiadás miatt, a frissen megjelenő rendszer gyakorlatilag két hétig vagy egy hónapig még nem tökéletes(még ennyi idő szokott lenni, amíg a hibák javításra kerülnek és olyan lesz a dolog, amilyennek lennie kell). amivel elvileg semmi gond nem lenne, mert ez annak a fejlesztési modellnek az ára, hogy előre megvan a megjelenési idő és nem csúsztatnak. viszont amiatt, hogy egyre nagyobb a sajtó visszhang megjelenésekkor(már nálunk is reviewkat hoznak az általános hír portálok) rengetek kezdő ilyenkorra időzíti a próbát és fut bele olyan hibákba, amikbe nem kellene belefutnia, ha a fél évvel korábbi rendszert használná. aki az ubuntu fórumot is olvasgatja ez egyértelműen látszik. minden kiadás után olyan problémák miatt kérdezgetnek kezdők, amikkel nem is kellene megküzdeniük, ha nem a még enyhén hibás cuccot raknák fel. (és ugyan ez jelentkezik akkor is, amikor végre boldog a kezdő, hogy van egy stabil fasza rendszere és az új kiadás megjelenése napján rányom a frissítés gombra :DDD)

    szóval arra kellene kitalálniuk valamit, hogy hogy lehet megtartani a gyors fejlesztési ciklust, valamit felhasználni a nagy sajtó visszhangot a kezdők bevonzására, de eközben mégis egy stabil terméket adni a kezdőknek. már már lehetetlennek tűnik, mert az újak nyilván a friss dolgot akarják, viszont ilyen hat hónapos kiadások mellett az szinte kizárt hogy teljesen hiba mentes lehessen. kicsit úgy tűnik, hogy a kezdő barátság és ez a gyors ütemű fejlesztés ellentmondó dolog. viszont mégegyszer: pont a kezdő az aki nem akar magának egy lassan fejlődő rendszert, vagy egy régebbi kiadást. bár taán vagy az lenne a megoldás, hogy az LTS-t sokkal jobban hangsúlyozni és hiába új kiadás azt letöltetni valahogy az újakkal vagy legalább valahogy egyértelművé tenni, hogy a megjelenés pillanatában, ha valaki most lát először linuxot, akkor inkább a fél évet rakja fel(ami azért még így is egy baromi új rendszer).

    és ez a dolog részben káros is lehet, mert nem biztos, hogy jó marketing, ha az első találkozás a linux-szal nem teljesen probléma mentes.

    bambano: nem lehet, hogy neked is pont azért ez a véleményed az ubunturól, mert friss kiadást próbáltál kábé megjelenés napján?

    [ Szerkesztve ]

    we all deserve a bit of luck.

  • moma

    őstag

    válasz ZCoyote #70 üzenetére

    szerintem az azért erős túlzás, hogy a gnome olyan lenne mint egy tíz évvel ezelőtti win. inkább csak az ubi alap témája nem ok. ráadásul szerintem spec a win alap témái is mindig rondák. az xp valami iszonyat ronda volt, azzal a fröccsöntött műanyag hangulattal, az újabbak is azok ezzel a csillogó üveges valamivel(a kde alap témája is ezért nem tetszik). még a klasszik régi szürke wines témájuk volt a legjobb :DDD

    amúgy szerintem a tanulság ez ügyben az, hogy baromi nehéz egy egyszerű és szép témát csinálni, ami úgy általában mindenkinek tetszik. ha azt nézzük tulajdonképpen a macnek is csak egy ilyen van tudtommal (de azt el kell ismerni, hogy tényleg nagyon el van találva). (mondjuk az ubuntu annyiból kivétel, hogy az szinte senkinek nem tetszik :DDD )

    de szerintem bár jó ha van egy jó alap téma de ez nem olyan fontos, főleg nem linuxon, mert baromi egyszerű és tág a testre szabhatóság. szerintem senkinek nem gond olyan kinézetet csinálni, ami neki tetszik.

    [ Szerkesztve ]

    we all deserve a bit of luck.

  • moma

    őstag

    válasz sh4d0w #50 üzenetére

    szerintem a fél éves kiadás egy jó eszköz lehet arra, hogy folyamatos nyomás legyen a fejlesztőkön és melózzanak ezerrel. én ezt egy jó dolognak tartom. szerintem inkább csak azt kellene jobban egyértelművé tenni, hogy mivel jár ez együtt(még egy ideig megjelenés után hiba javítás megy). szerintem, annak aki tudja mi a dörgés ez nem kell, hogy fájjon, mert nem frissít kiadás napján. nekem az szimpatikusabb lenne, hogy ha pl letöltésnél lenne egy kérdés, hogy kezdő e az illető és ha igen, akkor az előző kiadást ajánlja neki letöltésre :DDD ráadásul abban sem vagyok biztos, hogy ez a kiadási idő bővítés megoldás lenne e. mert ha igen akkor elvileg lehetne 6+1 hónap is mert a tapasztalat azt mutatja, hogy ennyi idő alatt készül el, de ha a fejlesztők tudják előre, hogy több idejük van, akkor lehet ugyan így csúszni fognak :DDD

    DraXoN: de ha tudod mivel jár az ubuntu friss kiadás, akkor minek frissítesz azonnal? szerintem lehet egyszerűen ezt kellene kommunikálni, hogy csak az frissítsen megjelenés napján, aki nem bánja a kisebb hibákat. (bár ez lehet a sajtó hírek szempontjából nem jönne ki nagyon jól...)

    [ Szerkesztve ]

    we all deserve a bit of luck.

  • moma

    őstag

    válasz bambano #61 üzenetére

    mit értesz az alatt, hogy a linux olyan legyen, mint a windows? azt, hogy tudja használni mari néni is? ha igen, akkor azért ez szerintem egy jó dolog. még ha van is bizonyos ára :DDD egyébként az ős linuxosoknak, mint te el tudom képzelni, hogy fájdalmas lehet, hogy a fejlesztők mari nénivel flörtölnek, ahelyett, hogy régi jó hűséges bambanot kényesztetnék :DDD

    sh4d0w: ez a trends dolog szerintem azért nem mutatja jól a valódi felhasználók számát. szerintem ez inkább úgy történik, hogy a nagy kiugró görbe az az, hogy jön az új ember és oldaja meg a problémáit és utána részben azért tűnik el, mert nem jött be a linux és vissza ment winre VAGY mert megoldódtak az elején keletkező extrém számű kérdései és már kevesebbet keres. ha csak magamból indulok ki is ez van. nem sokat keresek, de azért mert nincsenek gondjaim. továbbá az új felhasználók problémáinak egy jó része fórumokban kezelődik, tehát meg sem jelenik a google keresésekben.

    we all deserve a bit of luck.

  • moma

    őstag

    válasz #16820480 #75 üzenetére

    ez a gördített kiadás nem nyújtja a fix kiadásos rendszer előnyeit, mert itt lehet nyugodtan halogatni a dolgokat. nincs egy fix előre tudod megjelenési időpont. továbbá az is hátránya, hogy mivel nincsenek kiadások ezért nincsenek is rendszeres sajtóhírek az új kiadás megjelenéséről, ami sokakat ösztönöz a kipróbálásra.

    we all deserve a bit of luck.

  • moma

    őstag

    válasz bambano #78 üzenetére

    amúgy mi lenne az az állapot amit te szeretnél? azok akiknek a linux üzemeltétés a szakmájuk(vagy nem az de pont annyi időt eltöltenek vele) azok használjanak linuxot a többiek meg használják a microsoft termékeit?

    we all deserve a bit of luck.

  • moma

    őstag

    na a nagy ubuntu cikizéstől kedvet kaptam, hogy frissítsek karmicra :DDD az új boot képernyő az valami döbbenet ronda :D amúgy egyetlen fura gondom lett csak: a conky valamiért dupla olyan széles lett, mint volt, azt kiderítettem, hogy a benne lévő naptár okozza. tök abszurd. fogalmam sincs, hogy miért :U

    amúgy össz-vissz én eléggé meg vagyok elégedve az ubuntuval. egy xp-nél tuti, hogy jobb. pedig az xp sem egy rossz OS.

    we all deserve a bit of luck.

Új hozzászólás Aktív témák