Új hozzászólás Aktív témák

  • pengwin

    addikt

    válasz BeZol #184 üzenetére

    De nem 3770K-m volt... arról eleve csak olyanra váltottam volna, amit ugyanakkora órajelre fel tudok húzni, és több magja van... na meg nem egy egygenerációs platform.

    Hiába lenne kevesebb FPS-em az 1600X-szel mint egy szénné húzott 3770K-val, ha közben a szimulációt az i7 csak kb. 30%-kal lassabban tudja futtatni. Ez volt a mondandóm lényege: amint nem csak ilyen faék egyszerűségű lövöldét (vagy egy 6-7 éves Blizzard motort) kell futtatni, rögtön nem olyan egyértelmű az Intelek fölénye. Az említett C:S-ben is simán szétszórja a játék az akár 80.000 mozgó polgár és jármű AI-ját akár 16 magra is.

    Igazából nem a játékok miatt váltottam- azok az Ivy i5/i7 rendszeremen is szépen futottak már. Viszont munkámhoz (néha kellenek VM-ek, meg gyakran kell PDF-et renderelni) és a hobbimhoz (programozás) is jól jött a komolyabb CPU, na meg az LGA1155-ből is addig kellett kiszállni, ameddig még ért valamit.
    Olyan 20-30 ezer forintomba került a váltás, mert a dGPU-m drágábban ment el, mint amennyiért fél évvel korábban megvettem. Cserébe mindenre van garancia, és fejleszthető.

    (#185) t72killer
    Jajj hagyjuk már a Blizzard játékokat... amilyen zseniális a játékélményük, annyira elavultak technikailag!
    A Diablo III öt, a Starcraft II pedig már több, mint 7(azaz hét!) éves játék!
    Ezeknek a motorja nem fog hirtelen többszálasodni, ha a fejlesztő a kisujját se mozdítja érte... holott bőven van még bevételük mindkét programból.
    Hearthstone kb. oszcilloszkópon is elfut, az Overwatchot meg nem tudom, milyen ebből a szempontból, de szerintem igazából mindegy is... én közel sem látom benne azt a potenciált, mint az elsőnek említett két játékban.

    Igazából ez a panasz is csak arra mutat rá, hogy most nem lehet nagyon melléfogni CPU-vásárlás során, viszont halmozottan igaz, hogy a használni kívánt programokhoz megfelelő hardvert kell választani!

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák