Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz paljani #79 üzenetére

    próbáld meg követni a megfogalmazásokat.
    skylake azt állította, hogy ő nem tudta volna elvégezni az egyetemet fb nélkül. következik ebből, hogy mindenkinek KELL? nem következik.

    tehát ha te kiverted a hisztit, hogy ne adjanak olyan dolgokat a szádba, amit nem mondtál, akkor ne kövesd el ugyanezt a hibát.

    egyébként pedig látható a tendencia, hogy az egyetemre járók közül mennyien hajlandóak emailt használni és mennyien hajlandóak fb-t, illetve mennyien élik az életüket fb-n. az én személyes tapasztalatom, hogy mostanra nagyjából 97% minimum fent van fb-n, és a többsége aktívan használja is. hogy ebből mennyien kapnának azonnal bsod-t, ha lekapcsolnák a mobilnetjüket, azt nem tudom, de hitem szerint sokan.

    ehhez képest max. 3% az, aki egyáltalán nem fb-zik és hajlandó emailezni. ha az osztálytársaid eloszlása ilyen, akkor kell az fb. a tanárok zöme egy kommunikációs csatornán hajlandó kommunikálni, és elég nagy százalékának nagy vonalakban sincs fogalma arról, hogy mi a hivatalos kommunikációs csatorna. tehát át fogja adni a tananyagot ppt-ben és az abban a kommunikációs formában fog terjedni, amit az elsőnek odaérő diák használ. ugyanígy: ha az évfolyam szervez valamit, akár tételkidolgozást, akár tüntetést, akár hivatalos választ vagy bármit, akkor azt a gyakoribb kommunikációs csatornán fogja megszervezni, ami 97%-os facebook őrület mellett az fb lesz. ha nem vagy fent, kimaradsz.

    persze, mondhatod, hogy vannak hivatalos csatornák. igenis meg nemis. jegyek közlésére lehetne hivatalos csatorna a neptun. de egy csomó tanár kijavítja a dolgozatot, beleírja egy excelbe és szétküldi a csoport csatornájára, a neptunba meg napokkal vagy hetekkel később kerül fel. tehát ha a neptunra vársz, megbuksz.

    van, akinek megfelel, hogy vizsgaidőszak vége előtt 3 nappal kap 6 tárgyból értesítést a neptunban, hogy javítania kell, és el tud menni javítani, miközben a többiek hetekkel korábban tudták ugyanezt. van, akinek ez nem felel meg. ő megalapozottan fogja mondani, hogy kell fb.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák