Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mh197

    senior tag

    válasz Hoppszi #2975 üzenetére

    Felpörgött a topic megint. :)
    Én már írtam ide korábban, 7 év teljes tünetmentesség után újra derékfájásba (lábbizsergásbe) kezdtem (saját hibámból sajnos)...
    Én most ugyanazt csinálom, mint 7 évvel ezelőtt. Gyógytorna (saját verziós, nem olyan elnevesített hangzatos fajta, hanem egyedi, nekem ez egyszer már bevált), és úszás. Napi egy fél-3/4 óra gyógytorna reggel indulás előtt, és most már napi egy óra folyamatos úszás is minden nap este. Úszásból nekem még csak a mell és fej kint verzió megy, de igyekszem betenni már a fejem, viszont a tempóm már igencsak jó, simán vetekszik a gyorsúszók tempójával. Emellett nyújtó gyakorlatok is fontosak, és célszerű venni egy kiromed delta padot vagy valami hasonlót, amivel időnként megnyújtod magad kicsit.
    Jöhet a kérdés, hogy mikor érzel javulást, ha ezeket csinálod?. :D Nos, így másodjára is el tudom mondani, hogy benne vagyok, egy fél év minimum mire egyáltalán kicsit jobb lesz, de ahhoz csinálni kell lelkiismeretesen ezeket. Nekem tavaly augusztusban fájdult meg most újra, és azóta csinálom a tornát, úszást, nyújtást. Mostanra azt mondom, hogy csak időnként veszek be fájdalomcsillapítót, tényleg nem sok kell már. A kezdetekben napi kettő kontramal 50mg és még két három flector is lecsúszott mellé, úgy tudtam minimum dolgozni..Most már csak néhanap kell egy flector.. Az eddigi erősítés miatt már meg tudom feszíteni hátul a derekam. Fura de lehetséges, ha kellően erősített ott az a rész.
    Tapaszból ajánlom a flector tapaszt, vagy a tigris tapaszt. Előbbi drága, utóbbi olcsó, és mindkettő bevált nekem, bár már nem használom. Krémből az Arkanum sport balzsam jó lazító krémnek, az apranax gél pedig fájdalomcsillapításra kiváló.
    Tablettából, ha nem akarod a gyomrod tönkretenni, akkor contramal 50 mg, a flector jobban nyírja a gyomrot, legalábbis nekem is ez volt a tapasztalatom. Az aflamin pl egyáltalán nem hatott, ahogy a voltaren tabletta/krém/tapasz sem..
    Érdemes beszerezni egy GoldHand nevezetű TENS gépet is tapancsokkal (3e Ft kb.), illetve egy Abtronic X2 övet. Utóbbit pl 8 féle programban tudod állítani, vezetéshez is használtam, mikor kellett menni de fájt, és ezzel "elbizsergettem" a derekam..
    Ülőmunka esetén óránként felállni, sétálni, nyújtózni. A Jysk -ben lehet venni WELLPUR hátpárnát, memóriahabos, és azt a székre érdemes felszerelni. Cipőből szilikonbetét bele, vagy tudom ajánlani a Rieker cipőket, amikben alapból van ütés/rezgés elnyelés, és még jó minőségűek is. Vékony talpú cipőt ne!
    Kávét visszaszorítani, folyékony kollagént (Scitec) érdemes esetleg szedni, valamint magnéziumot (magnosol), kalciumot ritkán (sandoz), és C vitamin tabit.
    Ja, fájdalomcsillapító tabiból a ketodex is jól bevált nekem pl. Az algoflex meg ibuprofen nem épp ilyenekre jó..
    Huzamos fekvés sem tesz jót, ez is tapasztalat .Minimális séta minden nap kell, mert úgy javul a porcok anyagcseréje.

    Összességében pedig azt tudom mondani, hogy úszni kell minden mennyiségben. Nem terheli az ízületeket, nem kell versenyszerűen, de nem is tavirózsa jelleggel pancsolni...a kettő közt, hogy fejlesszen. Eleinte lehetnek fájások, de fájdalomhatárig kell erőltetni max az úszást, kezdve a negyed fél órás időtől akár egy-másfél óráig folyamatosan. Erősíteni fog, és sajnos csak hosszú hónapok után lehet érezni a hatását. Van aki kiszenvedi mindezt, van aki nem és megműtteti. Persze egyes esetekben pl bénulás vagy bármi, én is műttetném, de csak ha már nincs más esély rá, addig amíg csak fáj, bizsereg, addig viselni kell, és tenni ellene!

    Kitartást, és ha netán tényleg sérv vagy protrusio a gondod a gerinceden, akkor én javaslom mielőbb vágj bele a tornába, úszásba, nyújtásba. De mihamarabb MRI készítés, és idegsebész vélemény kikérése!!

    Gyógyulást!

Új hozzászólás Aktív témák