Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz solena #1710 üzenetére

    Erről eszembe jut egy sztori. Anyám ott volt nálunk vigyázni az akkor kb. 6 éves lányunkra. Napközben felhív a munkahelyemen, hogy nem tudja használni a sütőnket. Mondom biztos be van kapcsolva rajta a gyerekzár. De ő azt nem tudja kikapcsolni. Mondom nem baj, hívja oda a gyereket, ő majd kikapcsolja. És így is történt. :)

    The Amiga, Born a Champion

  • Haverom rámírt:
    "Megszereztem a domainname.com-ot. Hogyan tudom azt beállítani, hogy a weboldalon az opening@domainname.com e-mail címet adnám meg, de a leveleket az XXXXXXXX@gmail.com kapná meg."

    Válaszom erre:
    "Ki a szolgáltató? Mi a user név? Mi a jelszó? Hol van a tárhelyed? E-mailt adtak? GMAIL-t lefoglaltad? Te mit hiszel én mi vagyok, varázsló? Kedves mentők. Eltört a lábam. Kérem segítsenek."

    Reakciója:
    "a kisfaxomért tanultad a Sziszkót olyan sokáig, azt hittem elég pár adat és a hálón mindent megtalálsz…"

    Megnéztem a weben, a DNS be van állítva, de semmiféle érvényes rekord nincs. Tehát nincs ráirányítva tárhelyre, se semmiféle mailre. Egyszerűen csak beregisztrálta a domainnevet egy szolgáltatónál, majd rámírt, hogy oldjam meg a továbbiakat. :W

    The Amiga, Born a Champion

  • válasz koby11h #9271 üzenetére

    Amikor egy időben sokat jártunk gépterembe, akkor készítettünk 10m hosszú konzolkábelt, hogy minél messzebb tudjunk ülni az eszközöktől, ne ránk fújja a klíma a hideg levegőt, meg ne a fülünkbe üvöltsenek a szerverek és a switchek. Alap, hogy pulóver mindig volt a kocsiban, még a legmelegebb júniusban is. De aztán később rászoktunk arra, hogy már csak a gyakornokokat küldtük ki, hogy konfigoljanak nekünk telnetet vagy SSH-t, aztán szépen a kényelmes irodából csináltuk a melót. :)

    Nem is tudom, hogy képzeli azt valaki, hogy a gépteremben huzamosabb ideig lehet létezni. Megfagysz és megsüketülsz. :W

    The Amiga, Born a Champion

  • válasz BiP #9848 üzenetére

    Sajnos ez ilyen. Az utcáról beesőnek kénytelen a HR piaci fizetést adni, különben nem megy oda a munkavállaló. Ha valami hiányszakmáról van szó, akkor akár többet is fizetnek, nehogy a konkurenciához menjen. Aki viszont már a cégnél dolgozik évek óta, annak általában éppen csak emelgetik a fizetését, ami - főleg ha már évek óta ott van - szinte mindig elmarad azokétól, akik épp akkor mentek a céghez.

    Persze ha mondjuk egy 20 éve ott lévő szakértő el akar menni, és a főnökei riadóztatják a HR-t, hogy ezt az embert muszáj megtartani, akkor akár képesek megduplázni a fizetését, amivel persze nem csinálnak semmi extrát, pusztán piaci szintre korrigálják. (Mivel az új helyen is annyit kapott volna.)

    Fentiek miatt én 3-4 évente munkahelyet váltok még akkor is, ha nagyon jól érzem magam egy helyen. Utálom ezt csinálni, de muszáj. Nem csak a fizetés miatt, hanem a fejlődés miatt is. Pedig tényleg utálok munkahelyet váltani, új emberek, új környezet, megint be kell bizonyítanod, hogy nem vagy teljesen hülye, stb. Szerencsére én általában könnyen megtalálom a hangot az emberekkel, az eddigi több mint 20 év munkatapasztalatom során talán egy helyen utáltam az embereket meg a hangulatot. Onnét el is jöttem 1 év után.

    The Amiga, Born a Champion

  • válasz koby11h #10454 üzenetére

    Bár én is szeretem azokat a helyeket, ahol lehet pólóban dolgozni, de valahogy bennem van, hogy állásinterjúra mindig öltönyben megyek. Mondjuk nem makkos cipőben, nekem van rendes szettem, még hosszú, öltönyhöz való télikabátom is van.

    Történt egyszer, hogy egy munkahelyen, ahol engem pólón kívül még másban nem láttak, egyszer csak bementem öltönyben. Persze, mert délután állásinterjúra mentem. A gazdasági igazgató meg is torpant a folyosón, amikor meglátott, és megkérdezte, hogy mi történt. Én meg mondtam, hogy este színházba megyek, de a mondat végére elröhögtem magam. Ő is velem együtt röhögött, és sok szerencsét kívánt. ;)

    The Amiga, Born a Champion

  • Na akkor egy kis ontopic téma. Huszonéves rokon gyerek megtalált azzal, hogy vett pár alkatrészt, amivel tuningolni szeretné a gépét. De jó lenne, ha segítenék neki átszerelni a gépet. Mondom rendben van, a hosszú ünnep utolsó vasárnapján átmentem. A srác játszik a gépen, gondoltam vett új procit és/vagy videókártyát. Hát nem. Vett egy új házat. Vett egy új alaplapot, valami gamert, 70 ezer forintos cucc. Vett egy új vízhűtést, az is volt vagy 50 ezer. Vett egy új tápot. Mondtam neki, hogy gratulálok, mégis ezeket miért és hogy? Gyorsabban fog folyni az áram a gépben? Stabilabban áll a proci a lapban? Ettől egy fikarcnyit sem lesznek jobbak a játékok. Hát mert ezek az alkatrészek mind VILÁGÍTANAK! Anyám borogass.

    Na jó, szereljük át. Az alaplap szerencsére kompatibilis volt a processzorral. A vízhűtő radiátor viszont nem ment bele a házba, a ház előlapi kábelei akadályozták. Mondtam neki, hogy az eggyel kisebb vízhűtést kellett volna vennie. De még jobb lett volna, ha vett volna valami jobbfajta léghűtést. Nem-nem, ő látta egy videón, ebben a házban ez a vízhűtés benne volt. Rendben. Na tényleg, ha a radiátor bordáját és a rajta lévő ventilátorokat felcserélem, akkor belemegy. Jó, csináljuk. Kész van, nagy nehezen összeállt minden. Elindul a gép, bakter, mintha egy repülőtéren lennénk!

    Tegyük fel a saját szoftverét a vízhűtésnek. Minimális javulás a hangban, de a proci így is van vagy 65 fokos (i5-9500) terheletlenül. Fórumokat, topikokat átolvasva, ez ilyen. Ilyen szar. De legalább minden világít. Ami külön szépség az egészben, hogy – bár ott voltam fél napot, pont ebédidőben is – ebédet nem kaptam. Illetve igen, mert rendeltem magamnak pizzát. De persze akkor már olyan nagyot, hogy nekik is jusson (apja is ott téblábolt).

    Pár nappal később jön az e-mail a sráctól, hogy valóban a kisebb vízhűtést kellett volna megvennie, és linkeli nekem ugyanazt a modellt, csak eggyel kisebb méretben. Elolvasom a kommenteket, és arról is írják, hogy az is hangos. És a proci is meleg. Bedühödtem, és csináltam neki egy videót a bekapcsolt számítógépemről, ami tökéletesen NÉMA léghűtéssel. Amikor a videót csináltam - éjszaka, teljes csöndben - csak a szék nyikorgását lehetett hallani, amikor közelebb hajoltam a géphez. Hát, ilyenek ezek a rokon gyerekek. :DDD Nem hisznek a tapasztaltabbnak, mert a facebook csoportban így meg úgy. De azért javítsam ki, amit elkúrt. Már várom a hívását. Korábban már volt vele egy-két WTF esetem, azt majd külön leírom.

    [ Szerkesztve ]

    The Amiga, Born a Champion

  • Itt az ígért WTF történet a rokon gyerekről, akiről már írtam pár hozzászólással korábban. Azt hiszem valahol már leírtam ezt a sztorit, talán a számtechboltosok memoárjai topikban.

    Szóval az előzmény, hogy korábban én szívességből - és sajnálatból, mert nincs túl sok pénzük - sokat segítettem nekik a gépeikben alkatrészeket cserélni, sőt, a srácnak adtam egyszer a saját, épp lecserélt i7-es konfigomat is - eladás helyett. Az apja pedig most is azt a konfigot használja, amit vadonatújan én raktam nekik össze tök ingyen, miután meguntam a régi levedlett szar P4-es hulladékhalmazokat toldozni-foldozni.

    A lenti levél előtti utolsó jócselekedetem az volt, hogy a srácnak adtam a saját GTX 760-as videókártyámat, mondván magamnak veszek majd egy újat. Az árak és alkatrészek időbe helyezése miatt fontos tudni, hogy a lenti levelet 2017-ben írta nekem, amikoris a lent említett videókari egészen pontosan 227 ezer forintba került. Monitorának felbontása egyébként 1366x768. :DDD

    "Szia!
    Nekem még régebben raktál a gépembe egy gtx 760 2GB-os videókártyát.
    Ez a kártya nagyon szuper volt de mára már sajnos nem tud elég teljesítményt nyújtani az én felhasználásomnak megfelelően. Nézegettem a neten videokártyákat és találtam is (az egyik ismerősöm pont most vett egy hasonló kártyát és nagyon meg van vele elégedve.) A kártya amit találtam és még legalább 4-5 évig hozná a teljesítményt az egy MSI GTX 1080 ARMOR 8G OC-s videó kártya (Ez a kártya fix 60 FPS tudd produkálni full HD felbontásban de támogatja a 4K-t is.)

    A kérdés hogy tudsz e segíteni a meg vásárlásában én részletekben de akár már hétfőn saját pénzből oda tudok adni 2200 ft-ot. És összességében 70000ft-tal tudnék be szállni részletekben és ez mind saját pénz amit kapok a sulítol ösztöndíjként. Meg amit még kapok vagy bármi azt oda adom neked.

    Ez az a videó kártya: MSI GTX 1080 ARMOR 8G OC GeForce GTX 1080 8GB GDDR5X OC PCIE

    Köszönöm!"

    Kicsit úgy éreztem magam ettől a levéltől, mint amikor adsz a hajléktalannak egy sajtos pogácsát meg egy doboz tejet, de visszaszól, hogy ő inkább egy kaviáros szendvicset enne, amit 2016-os Chateau Lafite Rothschild-dal öblítene le. Miközben jól tudja, hogy te is maximum sajtos croissante-ot szoktál enni kakaós tejjel. Napokig nem is reagáltam semmit a levélre, mert nem tudtam volna civilizáltan leírni egy betűt sem.

    [ Szerkesztve ]

    The Amiga, Born a Champion

  • válasz Top cat #10550 üzenetére

    Ezt:

    "Szia,

    Ez a kártya a te gépedbe olyan kb. mintha egy Volkswagen Golfba szeretnél Porsche motort építeni. :) Sem a géped többi alkatrésze, sem a monitorod felbontása nem tesz indokolttá egy ilyen kártyát, egyáltalán nem tudná a géped ezt kihajtani. Ha jól tudom a monitorod felbontása 1366 x 768. Ehhez egy 760-asnak bőven elégnek kell lennie, ami a GPU-t jelenti.

    Esetlegesen lehetnek problémák a mai játékokkal a 2GB VRAM miatt, de ezt a grafikai paraméterek lejjebb vételével lehet orvosolni. (Nekem kell ám mindent maxra tolni, az alatt is van élet.) A kártya, amit küldtél egy mai top-top kártya, kb. egy olyan gépbe van értelme ilyet rakni, ami egy mostani csúcsgép, amiben csak a processzor 150 ezer forint.

    Tehát racionálisan neked erre a kártyára kellene gyűjtened, ebben 4G VRAM van, ez még számítana valamit nálad:
    MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4G videokártya

    Ez simán benne van a 70 ezres keretedben, és erre te magad is össze tudod spórolni a pénzt. Sajnos most nem tudok neked pénzt adni, mivel rengeteg egyéb kiadásunk van, és a lakásfelújításra is már apáméktól kellett kölcsönkérni. Saját magamnak sem tudok új videókártyát venni, még mindig az az 550-es van benne, amit a te gépedből vettünk ki, ami helyett odaadtam neked a 760-ast.

    Egyébként pedig, még mindig tartozik apukád 425 ezer forinttal nekünk. ;) (A vízre adott pénz sem lett visszafizetve, sem az egyéb kölcsönök, például amikor neked kértetek ruhára.)
    Üdv."

    Az azóta eltelt három évben egyébként egyszer adtam nekik egy darab pendrive-ot rajta egy Windows 10 installal, hogy fel tudják rakni a wint. Nagyon kihúzták a gyufát.

    The Amiga, Born a Champion

  • válasz IT user #10555 üzenetére

    Majdnem ráhibáztál! Szenteste küldte a levelet a srác. Nem viccelek, most direkt megnéztem, december 24-én. Gondolom azt hitte, én vagyok a Jézuska.

    Amikor még kisebb volt, 12-13 éves, akkor meg a számítógép alaphasználatával voltak gondok. Egyszer annyira lelassult a gép a sok explorer alá beépülő adware-től, hogy screenshotot sem tudtam készíteni, fényképezőgéppel kellett megörökítenem az utókornak. Az a kis fekete rész ott lent, az a hasznos tartalomnak a hely. Ott kellett megjelennie a weblapoknak.

    The Amiga, Born a Champion

  • válasz hobizoli #10564 üzenetére

    Ez régi kép, szerintem már vagy 10 éves. Fogalmam sincs ez milyen gép volt, valami ipari hulladék szokás szerint.

    Volt egyszer egy olyan sztori, hogy a javításra hozzám beadott gépük (az mondjuk az apjáé volt) roppant büdös volt, de csak ha bekapcsoltam. Szétszedtem, és egy már szétfolyt egeret találtam benne, aminek a szagát nyomta kifele a ventilátor, ha ment a gép. Annyira nem volt már egérként detektálható, hogy a macskánk sem reagált rá. Amikor ezt megemlítettem neki, akkor csak nyugtázta, hogy hát ezért nem találták az egeret! Akkor nagyon lebasztam őket, hogy az rendben van, hogy szakértek, de takarítani nem fogom a szemetüket. Sajnos erről nincs képem... :(

    [ Szerkesztve ]

    The Amiga, Born a Champion

  • válasz koby11h #10784 üzenetére

    "- Főnök, mi történik, ha valaki azt mondaná, szarok a szociolistára?
    - Üzemi bizottság! Fegyelmi! Kirúgás!
    - És ha csak gondolná?
    - A szarást? Ha nincs mondva, erre torzió nincs se.
    - Na! Akkor gondolva van!"

    The Amiga, Born a Champion

  • válasz Diabolis #11616 üzenetére

    Szerintem nagyon jól elmagyaráztad, ennél nem kell jobban. Ő egyszerűen azt akarja, hogy ne történjen semmi, amikor elmegy a géptől, ne lockolódjon le. Meg kell mondani, hogy ez a céges policy és kész, és akkor nincs vita. Vagy kérvényezze a főnökétől, hogy rá ne vonatkozzon ez a szabály... :)

    Egyébként valószínűleg az téveszti meg, hogy kéri a jelszót a gép, ugyanúgy, mint amikor reggel bekapcsolja. Mert ha egy otthoni gépnél mondjuk bekapcsol a képernyőkímélő vagy standby-ba megy a monitor, akkor ha az ember megmozgatja az egeret, akkor nem feltétlenül kéri a jelszót a gép.

    [ Szerkesztve ]

    The Amiga, Born a Champion

  • válasz SityiSXT #11633 üzenetére

    Ez itthonra kell home office-hoz. Ha a movemouse.exe-t nem lehet installálni mert nem vagy rendszergazda a gépen. Elég idegesítő X-Akta nézés közben időnként megmozgatni az egeret, főleg ha valami izgalmas rész megy. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    The Amiga, Born a Champion

  • válasz hcl #13222 üzenetére

    Erről ez jutott eszembe:

    "Egy másik felhasználó.
    - Több helyre van szükségem! - kezdi.
    - Igen? Költözz az Alföldre!
    - Nem, nem! A gépen mondom te bolond!
    Bolond?!?... ÓÓÓ!
    - Ó, nagyon sajnálom! - mondom olyan udvariasan, mint Rózsa Gyuri a showjaiban - Félreértettem. Mit is mondtál?
    Szinte szagolható a félelem a vonalban, de már késő. Ezt már elveszítette, és ezt ő is tudja.
    - Hm, azt mondtam, hogy több helyet szeretnék a gépen. "Kééérem!"
    - Ó! Persze, semmi akadálya. Egy pillanat!
    Hallom, hogy megnyugodva sóhajt, bár letakarta a kagylót.
    - Meg is van. Most már rengeteg helyed van.
    - Mennyi?
    Na neeeee! Ez már aztán tényleg sok! Nem elég, hogy ugráltat, még azt is akarja, hogy leellenőrizzem, és ha neki nem elég, még adjak? Na azt azért már mégsem engedhetem! Nemhogy elég lenne neki, amit kap! Ismét Rózsa Gyuri stílus.
    - Hadd lám csak! Van 4 megád!
    - Wow! Akkor az összesen nyolc mega! Szupi! Köszi! - mondja, és fogadni merek, hogy oda van magáért, hogy ennyire tud alkudni.
    - Nem, nem! - szakítom félbe negédesen - összesen 4 mega!
    - Hogyan??? De hát már négyet elhasználtam. Hogy lehet, hogy csak 4?
    Nem is mondok semmit... Majd eszébe jut. - "Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaarrrrgggggghhhhhh!"
    Juj, de piszok vagyok. Az már egyszer biztos! "

    Pokoli Operátor

    The Amiga, Born a Champion

  • válasz E.Kaufmann #13228 üzenetére

    Igen, a topikból én is Bambanore gondolnék. De amúgy frankón volt egy ilyen rendszergazda kollégám az egyik korábbi cégemnél.

    Minden sztereotípiát megtestesített. Szakállas volt, nagydarab, kizárólag Linuxszal volt hajlandó foglalkozni. Egyszer egy bemutató után a windowsos prospektust nem volt hajlandó megfogni kézzel, hanem egy keze ügyébe eső tárggyal piszkálta oda a kollégának, aki kérte. Műanyag papucsban járt, ami szigszalaggal volt összeragasztva.

    Amikor a sales-es kolléga megígért valami olyat az ügyfélnek, amit nem kellett volna, és nyilván a rendszergazdák rovására, akkor racksínnel kergette a kollégát az épületben, aki sikoltva menekült (férfi volt ő is).

    Egyszer bejött a vezérigazgató (!), hogy valami rendszert át kéne forgatni Linuxról Windowsra, mert leszerződtünk a Májkrémmel. Erre a rendszergazda srác odafordult a vezérigazgató felé a kis gurulós székével, és azt mondta: "csak a holttestemen keresztül". :DDD Ezek az emberek ha nem lennének, ki kéne őket találni.

    The Amiga, Born a Champion

  • válasz hcl #13275 üzenetére

    Azt kellett volna megkérdezni, hogy CD-t írni tud-e*. Mert ha nem, akkor biztosan nem szakember, csak wannabe.

    *Magyarázat annak, aki később csatlakozott.

    [ Szerkesztve ]

    The Amiga, Born a Champion

  • válasz Syl #16071 üzenetére

    Köszönöm a tippet, már olvasom is! Imádom az ilyen könyveket! Hasonló témában tudom ajánlani a következőket:
    John Wyndham: A triffidek napja
    John Christopher: Egyetlen fűszál se...

    The Amiga, Born a Champion

  • válasz E.Kaufmann #22885 üzenetére

    Remélem írásban kérdeztél tőle?! Mindig azonnal vissza kell pattintani a labdát, hogy rajta álljon az ügy! :DDD És írásban, hogy legyen bizonyíték.

    The Amiga, Born a Champion

  • válasz bambano #26092 üzenetére

    Amióta tagja vagyok egy "introvertált övezet" nevű csoportnak a facebookon, azóta jobban megértem az ilyeneket. Vannak ugyanis olyan emberek, akiknek iszonyatosan nehezen megy a telefonálás. Pánikban vannak, izzadnak, nem tudják, hogy mit mondjanak. Sokan fel sem veszik a telefont, ha hívják őket, inkább csak hagyják csörögni, majd SMS-t írnak. Vagy például a férjük/feleségük veszi fel helyettük a telefont.

    Megdöbbentő, tudom, de ebben a csoportban rengeteg ilyen ember van, és ha valaki kitesz egy erről szóló posztot, hogy mennyire nehezen megy neki a telefonálás, akkor csak úgy sorjáznak alatta a kommentek másoktól, hogy nekik is.

    Lehet, hogy ez az ember is ilyen volt, és nem készült fel rendesen a hívásra, és azt hitte, hogy te ki fogod találni, hogy az időpont miatt hívod, vagy valami miatt azt gondolta, hogy te tudod, hogy amiatt hívod. Aztán mivel te nem úgy reagáltál, mint amire számított, ezért lefagyott, és csak annyit bírt elismételni, hogy az ablakcsere miatt hív.

    The Amiga, Born a Champion

Új hozzászólás Aktív témák